מוקד מידרג: 1-700-707-233

שער חשמלי לבניין

שער חשמלי לבניין יסייע לכם לשמור על החניות עבור דיירי הבניין בלבד, ולהישמר מפני זרים וונדליזם באזור החניה. אם אתם ועד הבית או דיירים מתעניינים, ריכזנו כאן מידע מועיל על שער חשמלי לבניין, כדי שתבואו מוכנים יותר לתהליך. בואו לקרוא על הסוגים הנפוצים, על ההכנה הנדרשת, על אפשרויות הפתיחה ועל מחיר שער חשמלי לבניין. צירפנו גם רשימה של מתקינים מומלצים 😊


שער חשמלי לבניין

עם מצוקת החניה ההולכת ורווחת, בנייני מגורים ומשרדים רבים צריכים לנקוט באמצעים כדי לשמור את החניות שלהם לעצמם. אחד הפתרונות המובילים לבעיה הוא שער חשמלי. יש שני סוגים נפוצים של שער חשמלי לבניין:

 

מחסום זרוע חשמלי לבניין

מחסום זרוע חשמלי הוא הסוג הנפוץ ביותר של שער חשמלי לבניין. זה שער שחוסם כניסת רכבים בלבד ולא הולכי רגל, עלות ההתקנה שלו נמוכה יחסית לשערים אחרים, והוא מיועד לפתיחות מרובות, כך שהוא מתאים גם לבניינים מרובי דיירים בהם השער נפתח עשרות ומאות פעמים ביום.

מחסום זרוע מורכב ממנוע שמחובר למוט שמתרומם ונסגר ב90 מעלות, וממעמד מקביל בצד השני שמחזיק את הקצה השני של המוט במצב סגור. כאשר החניה נמוכה ואין מקום לכל המוט להתרומם כלפי מעלה, מתקינים שער חשמלי מתקפל, שיכול להיפתח גם תחת תקרה נמוכה.

מחסום זרוע חשמלי הוא שער עמיד יחסית, ובהנחה שאין חבלות ניתן לצפות ממנו לשנים של תפקוד חלק. אחרי 10-15 שנים עלולות להתחיל להופיע תקלות בלאי במנוע, שלרוב ידרשו החלפה שלו.

מחסום זרוע חשמלי לחניית בניין

 

שער נגרר לבניין

כאשר רוצים כיסוי רחב יותר לפתח הכניסה לחניה, מתקינים לרוב שער נגרר. שער כזה חוסם גם כניסה של רכבים וגם כניסה של הולכי רגל, ממש תוחם את שטח החניה לגמרי. מחיר שער נגרר לחניה הוא גבוה יותר בהשוואה למחסום זרוע חשמלי, והפתיחה שלו איטית בהרבה. מצד שני, הוא מספק יתרון של תוספת פרטיות לחניה, והגנה מפני הולכי רגל לא קרואים או וונדליזם.

שער נגרר לחניה הוא מעין לוח או פרופיל מתכת שנע על מסילה לפתיחה ולסגירה. אם אין אפשרות להתקין מסילה בכניסה לחניה, למשל במקרים שהקרקע משופעת או עם מהמורות, מתקינים שער קונזולי, שהוא שער נגרר מרחף שלא מצריך מסילה.

בדומה למחסום זרוע חשמלי, גם מנוע של שער נגרר לבניין עשוי להתחיל לקרטע אחרי עשור – עשור וחצי. בנוסף, בגלל החיכוך הרב שיש לשער נגרר עם המסילה, חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה של שימון וכיוון השער כדי למנוע תקלות בלאי בשער עצמו.

שער נגרר בחניה בבניין

אם החניה מקורה, יש אפשרות להתקין גם שער מתרומם או שער גלילה. השערים האלה יקרים יותר ומתאפיינים בפתיחה איטית במיוחד, ולכן לרוב מתאימים יותר לחניות פרטיות. לעיתים רחוקות מתקינים בחניית בניין שער כנפיים, כלומר שער שנפתח כמו דלת, על ציר.

בכל סוג של שער חשמלי לבניין, כדאי להתקין מנגנון בטיחות שמכיל עינית אלקטרונית שתוודא שהשער לא נסגר על אנשים או עצמים, כדי לשמור על תקינות השער וכמובן, על חיי אדם. בשערים חשמליים לבניין, בהם יש תנועה רבה יותר מבשערים לבתים פרטיים, אמצעי בטיחות כזה חשוב במיוחד.


התקנת שער חשמלי לבניין

התקנת שער חשמלי לבניין מתבצעת על ידי מתקין שערים חשמליים, שזו בדרך כלל התמחות של מסגרים. המתקין יספק את השער, ידאג להכנת הקרקע – אם נדרשת כזו, יתקין את השער ואת המנוע ויקודד את מנגנון הפתיחה האלקטרוני.

שער חשמלי לחניה בבניין דורש, תאמינו או לא, חשמל. מנוע לשער חשמלי לרוב יכול להתחבר לשקע חשמלי רגיל, אז אם יש כזה באזור המתקין ידאג לחיבור המנוע. אם אין, תצטרכו להיעזר גם בחשמלאי שימשוך קו חשמל מתאים מלוח החשמל המשותף של הבניין.

 חשוב להקפיד שקו החשמל לשער יהיה מחובר למפסק משלו בלוח החשמל, כדי שבעיות בקווי חשמל אחרים לא ישביתו גם אותו. אם אין אור בחדר המדרגות אפשר להדליק פנס בפלאפון, אבל אם אין חשמל בשער החשמלי נתקעים מחוץ לחניה (או בתוכה), וזה הרבה פחות נעים.

התקנת שער חשמלי לבניין

פתיחת שער חשמלי - האופציות

בכל סוג שער שאתם בוחרים, תצטרכו לבחור בנוסף גם שיטת פתיחה שתאפשר לדיירים להיכנס ולרכבים הלא רצויים להישאר בחוץ. תוכלו לבחור ללכת על אחת משתי אפשרויות: חלוקה של שלטים לדיירים או פתיחה באמצעות הנייד. באפשרות הפתיחה הסלולרית תוכלו לבחור בין אפליקציה שהדיירים יורידו ויוכלו לפתוח בעזרתה את השער, או מספר טלפון ששיחה אליו ממספר ששמור במערכת תבצע פתיחה אוטומטית.

מתלבטים אם אתם team סלולר או team שלטים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להחליט:

פתיחה סלולרית לשער חשמלי

שלט לשער חשמלי

מחיר מערכת הפתיחה הסלולרית הוא 1,200-1,500 ₪, ואפשר להזין בה כמות בלתי מוגבלת של משתמשים.

מחיר שלט לשער חשמלי הוא 150-200 ₪, כולל קידוד ומע"מ. בתוך הטווח הזה, ככל שיש יותר דיירים תשלמו פחות על כל שלט.

במקרה של תקלה או אבדן של הפלאפון אין בעיה לבצע פתיחה סלולרית מהנייד החדש

במקרה של תקלה או אבדן תצטרכו לשכפל שלט חדש, ולהיפרד לצורך כך מ100-200 ₪.

ניתן לבצע פתיחה מרחוק

הפתיחה אפשרית רק כשהשלט ליד השער ולא מרחוק

ניתן להיעזר בממשק ניהול משתמשים בעלות חודשית, בו תוכלו לנהל את הניידים בעלי הרשאות הכניסה, לנהל מעקב אחר כניסה ויציאה של רכבים לחניון ועוד.

אין עלות חודשית על ממשק משתמשים, ולא ניתן לבצע מעקב אחרי כניסה ויציאה של רכבים.

 

באופן כללי, לרוב לבניינים עם מספר מועט של דיירים תתאים יותר אופציית השלט, ולבניינים עם כמות דיירים גדולה תתאים הפתיחה הסלולרית. כמובן, זה תלוי בהעדפות שלכם, ותוכלו לבחור באופציה שאתם רוצים.

אפשרות פתיחה שלישית ופחות נפוצה היא פתיחה בעזרת מצלמות שסורקות את לוחית הרישוי של הרכב. מערכות כאלה הן יקרות בהרבה ופחות בשימוש בבנייני מגורים, אבל אם הסתקרנתם תוכלו לשאול עליהן את המתקין שתזמינו.

שער חשמלי לבניין

שער חשמלי לבניין – מחיר

עלות שער חשמלי לבניין תשתנה לפי סוג השער שבחרתם. המחירים כאן לא כוללים את עלות השלטים או מערכת הפתיחה הסלולרית שציינו כבר למעלה.

מחיר מחסום זרוע חשמלי לבניין הוא 4,000-5,500 לשער סטנדרטי, כולל מנוע, התקנה, וכל המערכת המתאימה. המחיר יכול לעלות ולהגיע עד 10,000 ₪ בשערים גדולים וכבדים במיוחד או כשתנאי ההתקנה מאתגרים במיוחד.

מחיר שער נגרר לבניין הוא כ1,000-1,500 ₪ למטר רבוע לשער עצמו כולל התקנה, לא כולל מנוע. מחיר מנוע לשער חשמלי משתנה לפי כובד השער שהוא יצטרך להזיז. מנוע בסיסי לשער סטנדרטי יעלה 4,500 - 3,000 ₪, והמחיר יעלה ככל שהשער כבד יותר ונמצא בשימוש יותר. בבניינים לרוב מתקינים מנוע טבול שמן, שמיועד לשערים שצריכים לעמוד בפתיחות מרובות. מחיר מנוע כזה יכול להגיע לכ6,000 ₪.

מחיר לדוגמא, שער נגרר לבניין בגובה 2 מטר ובאורך 4 מטר יעלה 1,200 ₪ כפול 8 מ"ר = 9,600 ₪ לשער עצמו, + 5,500 ₪ למנוע = 15,100 ₪ בסך הכל. המחיר יכול להשתנות לפי תנאי השטח וגורמים נוספים.


מתקיני שערים חשמליים מומלצים

אז כעת כשאתם מצויידים בכל הידע הרלוונטי כדי להמם את חבריכם לבניין באסיפת הדיירים הבאה, השלב הבא שצריך לסגור בדרך לפתיחת השער הוא למצוא איש מקצוע מתאים להתקנה אצלכם. אספנו כאן רשימה של מתקיני שערים חשמליים מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לקרוא ביקורת וציונים על הטכנאים ולבחור את האיש המתאים לכם.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק