מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שעה טובה
המקרר לא עובד, מעט המוצרים שיש מתקלקלים ואין כסף להזמין טכנאי. אין מים חמים במקלחת אבל תיקון הדוד עולה מאות שקלים שאין להם. יש בבית חוטי חשמל חשופים שמסכנים את הילדים, אבל צריכים לבחור בין חשמלאי ובין אוכל.

זה המצב, נכון להיום באלפי בתים בישראל. את זה באנו לשנות.

בכנס מידרג 2019 השתתפו מאות בעלי מקצוע מהטובים בישראל. הצגנו להם את פרויקט "שעה טובה" – בעלי מקצוע תורמים שעות עבודה לנזקקים ומתקנים מה שצריך בחינם! ההיענות של בעלי המקצוע הייתה מרגשת, והפרויקט יצא לדרך! 

שעה טובה - שיתוף פעולה עם עמותות

פרויקט שעה טובה מסייע למעוטי יכולת - קשישים, ניצולי שואה, אמהות חד הוריות ועוד, שזקוקים לתיקונים בדירתם ואין ביכולתם לממן זאת.

איך זה עובד?

שעה טובה בפרויקט יש שיתוף פעולה בין שלושה גורמים: מידרג, עמותות וספונסרים. מידרג מגייסת את בעלי המקצוע, אחראית על המערכת הטכנולוגית ועל ניהול הפרויקט. הספונסרים ממנים את חלקי החילוף בהם נעשה שימוש בעבודות (למשל, אם אינסטלטור מחליף ברז הוא תורם את השעות עצמן, ועלות הברז תמומן על ידי ספונסרים). העמותות מעבירות את הפניות והבקשות לתיקונים. 

מה זה דורש מהעמותות?

שעה טובהמידרג מעניקה לנציגי העמותות שם משתמש למערכת ובה יש מאגר של בעלי מקצוע מתנדבים. נציג העמותה נכנס לאתר, מחפש בעל מקצוע באזור מסויים (למשל אינסטלטור בחיפה) ורואה בתוצאות רק בעלי מקצוע שרוצים להתנדב.חשוב לנו לוודא שכל מקרה שטופל במסגרת "שעה טובה" קיבל מענה מלא, ולכן לאחר כל עבודת התנדבות יש למסור משוב טלפוני על העבודה.

באילו עבודות מדובר?

שעה טובהתיקונים נקודתיים עבור אנשים שאין ביכולתם הכלכלית לשלם לבעל מקצוע והתקלה בדירה פוגעת באיכות חייהם. תיקונים מיידים, כמו למשל תיקון מקרר, תיקון דוד שמש, החלפת ברז, פתיחת סתימה וכו' (ולא עבודות גדולות כמו שיפוץ דירה, שיפוץ אמבטיה או החלפת ריצוף).

איזה סוגי עסקים לוקחים חלק בפרויקט שעה טובה?

שעה טובההכל מהכל. אינסטלטורים, חשמלאים, טכנאי מוצרי חשמל, אנשי איטום, שיפוצניקים, נגרים, מנעולנים, גננים, הנדימנים, טכנאי גז, טכנאי מיזוג אוויר, אנשי דוודים, ועוד ועוד. 

אילו פרטים צריך למסור?

שעה טובה נציג העמותה צריך להעביר לבעל המקצוע תיאור של התקלה בבית, פרטי יצירת קשר וכתובת של הנזקק לתיקון. פרטי התקלה צריכים להיות מדוייקים ככל האפשר על מנת שנוכל לאתר את בעל המקצוע המתאים. למשל, אם יש בעיה במזגן יש לכתוב מה התקלה (המזגן לא עובד בכלל? עובד ונכבה? לא מוציא אוויר קר?) ואת סוג המזגן (למשל: מזגן עילי של חברת טורנדו).

באיזה אזורים "שעה טובה" פועלת?

שעה טובהבכל הארץ. באזורי המרכז (ירושלים וגוש דן) יש ריכוז עסקים גדול יותר, ולכן יותר סביר שנוכל לתת מענה לפניות באזורים אלה. 

נציגי עמותות מספרים על הפרויקט:

שעה טובה - צרו קשר

למידע נוסף, תיאום שיתוף פעולה והעברת פניות ניתן ליצור קשר:

טלפון ניתן להעביר פניות למוקד של עמותת "חיבורים 20-80" במספר: 0772231220 או למוקד של עמותת "כן לזקן" במספר: 2284*

 

מייל ayelet@midrag.co.il 

 

מקרים לדוגמא - שעה טובה

שעה טובהשלומי, טכנאי מזגנים, תיקן בהתנדבות מזגן של אם חד הורית לילד נכה. זה מה שהיא אמרה עליו: "אין לי מילים. הוא טיפל בבעיה במקצועיות ועשה כל מה שצריך בלי לחשוב פעמיים. הוא איש מקסים ואני מאחלת לו את כל הטוב שבעולם! לא רק תיקן את המזגן הבעייתי, גם בדק את כל השאר – בא מכל הלב לסייע באדיבות ובנעימות. כשסיים אמר "אני פה מתי שאת צריכה". אני מרוגשת לגמרי, הלב שלי פועם, יש לי דמעות בעיניים".

שעה טובהאיתן, חשמלאי, תיקן בהתנדבות מספר שקעים שרופים וגופי תאורה בדירה של אישה המתקיימת מקצבת נכות. זה מה שהוא אמר: "הגעתי לדירה שתנאי המחיה בה קשים מאוד. רוב השקעים בבית היו שרופים ולא עבדו, והיו בעיות חשמל ברמה שבקושי היה אור דולק בבית. החלפתי מספר שקעים ומפסקים, ותיקנתי גופי תאורה. היא התרגשה מאוד, מחאה כפיים כשהיה אור! היא חיה תקופה ארוכה בלי תנאים בסיסיים בבית, בלי אור, בלי שקעים לחבר אליהם מכשירי חשמל, וכל זה שיש לה ילדים קטנים. הייתה לי זכות גדולה לעזור, התרגשתי מאוד".

שעה טובהדור, מדביר, הדביר בהתנדבות פשפשי מיטה רבים שהיו במזרון של ניצול שואה. דור מספר: "בזמן ששמתי את החומרים להדברה במיטה, ישבנו, הוא סיפר את סיפור החיים שלו. איש מרשים, גיבור ישראל ממש. הוא חי עם פשפשים במיטה במשך שנתיים, סיוט של ממש. התרגשתי מאוד להכיר אותו ולעזור לו". 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק