מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שעה טובה
פרוייקט שעה טובה קם כדי לתת מענה לאנשים אשר צריכים תיקון דחוף בביתם ואינם יכולים לשלם עבורו. כבר בשנה הראשונה לפעילות נעשו יותר מ-600 עבודות התנדבות מרגשות כמו למשל תיקון דוד שלא עבד בבית של זוג ניצולי שואה, תיקון חשמל חשוף בבית של קשישה, תיקון מזגן ששבק חיים והרשימה עוד ארוכה.

בפרויקט מתקיים שיתוף פעולה ייחודי בין אתר מידרג, עמותות שמחפשות לעשות טוב (חיבורים 20-80, כן לזקן, יד שרה ועוד ועוד) ובנק לאומי שממנים את עלות החומרים. אנחנו מזמינים אתכם לשמוע כמה מהסיפורים המרגשים שבהם אנחנו נתקלים מידי יום בפרויקט שעה טובה ולהתרגש איתנו.


שעה טובה  זה מה שסיפר לנו איתן, חשמלאי במידרג שמתנדב בפרויקט: "הגעתי לדירה שתנאי המחיה בה קשים מאוד. רוב השקעים בבית היו שרופים ולא עבדו, והיו בעיות חשמל ברמה שבקושי היה אור דולק בבית.
החלפתי מספר שקעים ומפסקים, ותיקנתי גופי תאורה. היא התרגשה מאוד, מחאה כפיים כשהיה אור! היא חיה תקופה ארוכה בלי תנאים בסיסיים בבית, בלי אור, בלי שקעים לחבר אליהם מכשירי חשמל, וכל זה כשיש לה ילדים קטנים. הייתה לי זכות גדולה לעזור, התרגשתי מאוד."

 

אזרחית ותיקה ובעל המקצוע שהתנדב אצלה


שעה טובה ברוך, אדם מבוגר חסר אמצעים, לא היה יכול לראות מה יש לו בצלחת, הוא לא היה מסוגל להתקשר לילדיו - פשוט כי הוא לא ראה את המספרים בטלפון. במשך שנים הוא חי כמעט כמו עיוור, וכל מה שהוא היה צריך זה בסך הכל זוג משקפיים.

שרית היא האופטומטריסטית הראשונה שעושה עבודת התנדבות במסגרת פרויקט שעה טובה. "נרשמתי לפרויקט מתוך רצון לתרום לאלו שאין להם, וחיכיתי לטלפון שיגיע" היא מספרת, "כשיוחאי מעמותת אלון ואלה התקשר וסיפר לי על המקרה כמובן פיניתי לברוך זמן מיד. ביצענו מספר בדיקות והתאמתי לו משקפיים, זה היה מרגש ומספק מאוד".


שעה טובה מד"א נאלצו לפרוץ את הדלת של קשישה שגרה בדיור קהילתי כשהיא לא הרגישה.
הם טיפלו בה ומצבה השתפר, אבל הדלת נשארה הרוסה והיא לא יכלה לנעול אותה במשך הרבה זמן ופחדה לישון בלילות.
 רומן המנעולן הגיע אליה, ותיקן הכל בחינם.
האישה אושפזה בבית החולים וחיכתה לה הפתעה אמיתית כשהיא חזרה הביתה!

דלת שתוקנה על ידי מנעולן במסגרת פרויקט שעה טובה

שעה טובה  "הוא הגיע ותוך 10 דקות ופשוט שינה לה את החיים. מדובר בקשישה שבמשך שנתיים הייתה בלי אור כי התריס היה שבור. גם החלון היה שבור, כך שכל החורף נכנסה רוח פרצים והיא סבלה נורא מקור" זה מה שסיפרה לנו ביאנקה מעמותת כן לזקן על איש תריסים שהגיע להתנדב אצל קשישה. האישה התרגשה עד דמעות, והיא מאושרת מהתיקון. "מה אני יכולה לבקש יותר? יש עכשיו אור והבית יותר חם. אלפי תודות!".


שעה טובה זה סיפור על אמא וילדים שעברו לדירה ריקה לגמרי, בלי כלום. רק רצפה וקירות. מתנדבות עזרו לה לקבל כמה פריטים ראשונים. גם התנור הגיע דרך תרומה, אבל הוא היה ישן ובמצב לא טוב.

חיים מורד הטכנאי התנדב במסגרת פרויקט שעה טובה לחבר לה את התנור לגז. הוא התקשר אלינו בייאוש ואמר שהוא ממש מצטער, יש חלק חסר בתנור ואי אפשר להשיג את החלק הזה, ולכן הוא לא הצליח לחבר את התנור. הוא הבטיח להתנדב שוב בכל דבר ועזב.

באותו יום, אחרי שעתיים(!!) חיים מתקשר. הוא היה אצל לקוחה אחרת, אצלה התקין תנור חדש מהניילונים. בזוית העין, הוא קלט שבתנור הישן שלה (שבדרך לפח) יש בדיוק את החלק החסר לתנור הראשון! הוא פירק אותו וחזר מיד לדירה מהבוקר. עכשיו הגז עובד וחיים הטכנאי מאושר.

שעה טובה רמי ביצע תיקונים בחדר אמבטיה של קשישה שכללו עבודות אינסטלציה ואת הפיכת המקלחת לבטוחה לשימוש עבורה. זה מה שסיפרה לנו נציגת העמותה: "רמי קיבל את הפנייה באהבה רבה, הוא ניגש לשם ומצא שהבעיה גדולה ומאתגרת יותר ממה שהתבקש. רמי החליט לקחת על עצמו את העבודה המורכבת והקדיש לה שעות וימים רבים בהתנדבות, עד שסיים לתקן את הכל והקשישה יכולה סוף סוף להתקלח במים חמים ובבטחה. אנחנו מעריכים ומודים לו מקרב לב. כן ירבו אנשים כמותו!"

 

עבודת התנדבות במסגרת פרויקט שעה טובה


שעה טובה ענת, נציגת עמותה שמשתתפת בפרויקט סיפרה לנו על חשמלאי שהחליף גופי תאורה לניצולת שואה: "התקשרה אליי הקשישה, נרגשת
כולה, וסיפרה כי הגיע אליה בעל מקצוע מיומן, אדם משכמו ומעלה, שתיקן את הדרוש תיקון. כבר שישה חודשים שהקשישה הייתה ללא אור בחדר השינה, באמבטיה ובמטבח. "הייתי מתקלחת עם נרות שבת שהדלקתי, סוף סוף יש לי אור! אני לא מאמינה. אני נכנסת למטבח ורואה מה קורה שם. כמה שאני מברכת אתכם!" היא אמרה לי בדמעות."

 

שעה טובה קשיש ניצול שואה סבל מסתימות רבות במערכת הביוב שהלכו והחמירו, עד שזה הגיע למצב שהוא פשוט לא יכול היה להתקלח. לא היה לו למי לפנות לעזרה, וככה יצא שהוא לא התקלח חודשיים שלמים בבית שלו. אלעזר האינסטלטור הגיע, ובמשך שעות פתח את כל הסתימות בעקשנות רבה לא לצאת משם לפני שהוא פותר הכל!

זה המשוב המרגש שנתנה עליו נציגה מהקרן לרווחת ניצולי השואה:

"אלעזר הגיע לסייע לניצול שואה ערירי ונזקק אשר בביתו היו סתימות שלא טופלו כמה חודשים. התברר כי הקשיש לא יכול היה להתקלח במשך חודשיים(!). אלעזר דיבר עם הקשיש בנעימות, ופתח את הסתימות המרובות שנוצרו. הוא ביצע את העבודה למופת ובמסירות רבה."
 

תיקונים בחדר אמבטיה בהתנדבות במסגרת פרויקט שעה טובה

 

שעה טובה ביאנקה מעמותת כן לזקן סיפרה לנו על ביקור של אלימלך, מתקן תריסים, אצל קשיש נזקק ופשוט לא היו לה מילים בפה להגיד כמה הוא מדהים. אלימלך הגיע לבית מוזנח של קשיש לתקן את החלון שהיה כולו שבור ומפורק. העבודה הייתה מסובכת ממה שחשבו בהתחלה, אבל הוא אמר לבינקה: "אין מצב שאני משאיר אותו ככה. אני מחליף הכל ושם לו מנוע חשמלי, כי ממש קשה לו להשתמש בכח פיזי כדי לפתוח את התריס". ביאנקה השיבה "רגע, אני צריכה לוודא עם מידרג שאפשר לקבל החזר על החומרים". אלימלך ענה "גם אם לא יחזירו לי, לא מעניין אותי. אני אספוג. אני לא משאיר אותו ככה דקה אחת נוספת".

החלון תוקן, באותו רגע, והותקן לו מנוע חשמלי.

יומיים אחרי זה ביאנקה שוב הייתה צריכה איש תריסים עבור קשישה אחרת. היא התקשרה לאלימלך ממש בהיסוס, ושאלה בהתנצלות אם יש לו זמן לעוד עבודה. הוא ענה לה: "יש עוד המון מקום בלב, ולכן יש גם עוד זמן. מה שווה היום שלי אם לא אמצא זמן לדברים האלו". 

 

אזרחית ותיקה ובעל המקצוע שהתנדב אצלה


שעה טובה התנור של ניצולת שואה חסרת אמצעים התקלקל, ואין לה מיקרו בבית, אז במשך כמה חודשים היא פשוט אכלה רק אוכל קר. כשהגיע טכנאי מוצרי חשמל בהתנדבות ותיקן את התנור הקשישה התרגשה מאוד ושמחה, והודתה לו שבזכותו שהיא תוכל לחזור לאכול ארוחות חמות שעושות לה טוב בלב.

 
עבודת התנדבות במסגרת פרוייקט שעה טובה

 

בנק לאומי כל חלקי החילוף בהם נעשה שימוש במקרים אלו ובמסגרת הפרויקט בכלל ממומנים ע"י בנק לאומי. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק