מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון דודי חשמל


תיקון דודי חשמל – קצת מושגי יסוד (שתבינו על מה טכנאי דודי החשמל מדבר)

גוף חימום בדוד - החלק שמחמם את המים. חלק זה ממיר את האנרגיה החשמלית לחום.

תרמוסטט - מכשיר לשליטה בטמפרטורה הרצויה. בהקשר לדוד – התרמוסטט מפסיק את פעולת החימום כאשר המים מגיעים לחום מסויים – בד"כ 65 מעלות.

פלאנג' – מעין צלחת עגולה הסוגרת את פתח הדוד. אל צלחת זו מתחברים גוף החימום והתרמוסטט. כשטכנאי דודי חשמל אומר "להחליף פלאנג'" הוא לא מתכוון להחלפה של הצלחת בלבד אלא גם לגוף החימום והתרמוסטט שיושבים עליה.

חמם מהיר – שרוול פלסטיק המולבש על גוף החימום. שרוול זה מאפשר לחמם מעט מים במהירות גבוהה. החמם המהיר חוסך בחשמל, אומנם, אך מקצר את אורך החיים של גוף החימום.


לפני שמזמינים בעל מקצוע

לפני שמזמינים את איש המקצוע עליכם לוודא שאין מדובר בעומס יתר. איך בודקים זאת? מכבים את כל המכשירים האחרים בבית ואז מנסים שוב להפעיל את הדוד. אם הדוד שוב גורם להפסקת חשמל הרי שהבעיה היא בדוד ולא כתוצאה מעומס יתר.

כאשר הדוד לא מחמם כמו שצריך סביר להניח כי גוף החימום או התרמוסטט התקלקלו. כאשר הדוד מקצר עדיין ייתכן והבעיה היא בגוף החימום או התרמוסטט אך קצר יכול לנבוע גם מנזילת מים. למה זה קורה? כמה עולה לתקן? בהמשך.

 תיקון דודי חשמל

תיקון דודי חשמל - גוף חימום מקולקל

התקלה הנפוצה ביותר בדוד חשמלי היא גוף חימום מקולקל. מדוע זה קורה? בד"כ התקלה נובעת מהצטברות אבנית בתוך הדוד סביב גוף החימום.

החלפת גוף חימום בדוד איננה דבר מורכב. למרבה הפלא, אין צורך לפתוח את הדוד בשביל להחליף את גוף החימום. ניתן "לשלוף" את גוף החימום הישן החוצה ממקומו ולהשחיל פנימה גוף חימום חדש. למרות הקלות שבהחלפת גוף החימום בלבד, מומלץ בחום לא להסתפק בהחלפת גוף החימום אלא לפתוח את הפלאנג' (מה זה פלאנג' – ראו לעיל), לנקות היטב את פנים הדוד משאריות האבנית ולשים פלאנג' חדש. בדוודים מסויימים לא ניתן להחליף את גוף החימום בלבד ובכל מקרה צריך להחליף את הפלאנג' עם הגוף חימום.

כמה עולה לתקן?

  • החלפת גוף החימום בלבד: 250-350 ש"ח

  • החלפת הפלאנג' כבר תעלה לכם 500-800 ש"ח

  • מחיר התיקון יגדל בכ- 25% כאשר הדוד נמצא במקום שאינו נגיש בקלות כגון: בגג רעפים או במיקום יותר גרוע – בתוך איזה בויידם טחוב

 

צפו בסרטון המדגים כיצד נראה גוף חימום מלא אבנית:

החלפת גוף חימום לדוד


תיקון דודי חשמל - תרמוסטט מקולקל

התרמוסטט מתקלקל כתוצאה משימוש רב בדוד או שהוא (התרמוסטט) מאיכות נמוכה. התרמוסטט עלול גם להתקלקל מפגיעה חיצונית היות והוא נמצא מחוץ לדוד. בכדי להחליף את התרמוסטט, כמו בהחלפת גוף חימום, אין צורך לפתוח את הדוד.

כמה עולה לתקן?

החלפת תרמוסטט תעלה לנו בין 250-350 שקל.


תיקון דודי חשמל - נזילת מים

נזילת מים מהדוד עלולה אף היא לגרום לדוד לקצר. נזילת המים נגרמת או כתוצאה מאטימה לקוייה של הפלאנג' או שפשוט הדוד ישן מאוד.

לא בכל מקרה ניתן לתקן את נזילת המים. אם נזילת המים הנה מהפלאנג' עצמו – ניתן לתקן על-ידי החלפת הפלאנג' אך במקרה שהברגים של הפלאנג' לא נפתחים עקב חלודה או שהנזילה היא מגוף הדוד – צריך להחליף דוד! בנוסף, אם הדוד שלכם ישן (למעלה מ-10 שנים) וגם נוזל – כדאי לשקול להחליף אותו.

כמה עולה לתקן?

החלפת פלאנג' – 500-800 ש"ח

 דוד חשמל

כמה עולה דוד חדש?

שאלה זו שקולה לשאלה "כמה עולה רכב חדש?". כשם שישנם יצרני רכבים רבים כך ישנם למעלה מעשרה יצרני דודים ולכל אחד יש מחירים שונים. בנוסף, ישנן שיטות חימום אשר הדוד יאפשר - שמש, חשמל והסקה, כלומר, דוד אשר מאפשר לחמם את המים באמצעות שלושת שיטות החימום יעלה יותר מאשר דוד חשמל בלבד. לכן, לפני שרוכשים דוד יש לשאול שלוש שאלות: מי היצרן? (יש כמובן לוודא כי יש לו תו-תקן) איזה שיטות חימום הדוד מאפשר? מה נפח הדוד? טווח המחירים הוא בין 700-1,500 ש"ח עבור הדוד, ללא ההתקנה.

מתקיני דודים מאוד לא אוהבים לספר לכם כמה עולה הדוד עצמו. המתקין יעדיף להגיד לכם מחיר אשר כולל את הובלת הדוד והרכבתו, אך עליכם לדרוש הפרדה בין עלות הדוד ובין עלות ההובלה וההרכבה. עלות סבירה להובלה של דוד בנפח 150 ליטר תהיה כ- 200 שקלים במידה וניתן להעלות את הדוד במעלית וכ - 350 שקלים במידה ויש צורך להעלותו בעזרת חבלים. עלות סבירה להרכבתו (על גג שטוח) תהיה כ- 200-250 שקלים נוספים. לכן, עליכם להוסיף למחיר הדוד 400-600 שקלים. ה''חאפרים'' ישקרו לכם ביחס לעלות האמיתית הדוד וינפחו אותה ב- 50% בכדי שיוכלו לספר לכם כי "הם מבצעים את ההובלה וההרכבה ב- 200 שקלים בלבד!". כאשר דנים במחיר דודי שמש אין זה כולל קולטי-שמש, אשר את מחירם יש לבחון בנפרד.


שיטות של "חאפרים" בענף הדודים

  • "החאפר" לא יטרח לנקות את האבנית בתוך הדוד – צפו לתקלה נוספת בקרוב!

  • "החאפר" יגיד לכם שהבדיקה חינם. מיד כשיגיע יקבע שצריך להחליף את הדוד גם כאשר ניתן לתקנו. הוא כבר יביא איתו דוד להחלפה... מומלץ לזכור שאם הדוד אינו ישן מאוד ניתן לתקנו, ברוב המקרים, בעלות של עד 400 ש"ח בלבד.

  • "החאפר" ינצל את חוסר הידע שלכם ויגבה מחיר מופקע על התקלות הפשוטות שתוארו לעיל.


המלצות על טכנאי דודי חשמל

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק טכנאי דודי חשמל עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על טכנאי דוד החשמל שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על הטכנאי שהשאיר אותם בלי מים כמה ימים, על הטכנאי הדוודים שאומנם תיקן את הדוד אבל המחיר פתאום הוכפל ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על טכנאי דודי חשמל אמינים לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מטכנאי דודי החשמל שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מכוונים דוד חשמל? צירפנו תשובה בוידיאו!

יש שתי אפשרויות לבצע כיוון של דוד חשמל - באמצעות טיימר או שעון שבת. מה ההבדל ביניהם ומה מומלץ יותר? חשמלאי מקצועי מסביר בסרטון הבא:

איך לחסוך בתיקון דוד? התשובה בווידאו! 

 

חסכון בחשמל בדוד - איך עושים את זה? צירפנו תשובה בווידאו!

  

 

איך לבחור דוד? צירפנו תשובה בווידאו!

אחד הדברים החשובים בבחירת דוד הוא סוג הציפוי. בשוק קיימים שני סוגים עיקרים של ציפויים- ציפוי אמייל וציפוי פוליטון (בטון). מה עדיף? מתקין דוודים מוסמך ממליץ.


 

מה זה פלאנג'?

פלאנג' הוא המערכת החשמלית בדוד. הפלאנג' הוא בעצם פלטת ברזל שעליה מותקנים גוף חימום ותרמוסטט.

כמה עולה החלפת פלאנג'?

מחיר של החלפת תרמוסטט יהיה 250-450 שקל.

מה זה חמם מהיר?

חמם מהיר הוא שרוול פלסטיק ש"מולבש" על גוף החימום בפלאנג'. החמם המהיר מחמם את המים במהירות רבה יותר אבל גם גורם לייצור מוגבר של אבנית בגוף החימום. 

כמה עולה להחליף גוף חימום?

החלפת גוף חימום בדוד שמש תעלה 250-350 ש"ח

כמה עולה להחליף דוד שמש?

החלפת דוד שמש תעלה 1,000-2,500 ש"ח, בלי קולטי שמש ואביזרים נוספים.

כמה זמן לוקח לדוד חשמל לחמם את המים בחורף?

שאלנו טכנאי דודים כמה זמן תצרכו לחכות למים חמים בחורף - בקישור תוכלו לראות את התשובות שלהם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק