מוקד מידרג: 1-700-707-233

דוד שמש לא מחמם

אז שוב יצאתם מהמקלחת בקיץ קרחונים למחצה כשחלק מהשמפו עדיין על הראש? דוד שמש לא מחמם בהחלט יכול לחמם אותנו מעצבים. לפני שתמרטו את השערות הרטובות, בואו לקרוא על התקלות האפשריות שיכולות לגרום לדוד שמש לא לחמם (ספויילר: לרוב קולט השמש נושא באשמה), וכמה תשלמו כדי לגרום לדוד שמש שלא מחמם לחמם שוב. הישארו עמנו, תגידו לשמש שכדאי לה להיות מעליו קריצה.


דוד שמש לא מחמם

יש לכם דוד, הייתה הרבה שמש היום, ובכל זאת אין לכם מים חמים, או שהם נגמרים מאד מהר. אז למה דוד שמש לא מחמם? ברוב המכריע של המקרים, הסיבה תהיה אבנית שהצטברה בקולט השמש (נעים להכיר: זה הלוח השחור ששוכב באלכסון ליד דוד השמש שלכם) או בצנרת בין הקולט לדוד. לעיתים די נדירות תוכלו למצוא דודים שלא מספקים מים חמים בגלל נזילה (רק נזילה די רצינית תגרום לזה), או בגלל לכלוך על קולט השמש מבחוץ.

אז מה עושים כשדוד שמש לא מחמם? הרי לפניכם סוגי התיקונים לדוד שמש, מהקל אל הכבד, והמחיר שתשלמו עליהם.

כוכבית המחירים המפורטים מתייחסים לתיקונים על גג שטוח. אם הדוד שלכם ממוקם על גג רעפים, בעיקר אם הוא גבוה במיוחד או ישן במיוחד, ייתכן שהמחיר יעלה.

תיקון דוד שמש שלא מחמם

ניקוי קולטי שמש

טכנאי הדודים שתזמינו אליכם יפרק את החיבורים של הקולט שלכם ויציץ לתוכו. אם הסתימה אכן בקולט, הוא ינסה לבצע ניקוי קולט שמש מאבנית בעזרת לחץ מים. אם האבנית רכה, לרוב היא תיכנע, תפנה את צינור הקולט, ואתם תוכלו לחגוג את חזרת האדים למקלחת. אם האבנית שסותמת את הקולט התקשתה כבר, לא יהיה מנוס אלא להחליף את הקולט. זו הסיבה שאם אין לכם מים חמים בקיץ לא כדאי להגיד the cold never bothered me anyway, או להפעיל את דוד החשמל גם בקיץ, כי אם תופסים את האבנית כשהיא רק מתחילה להצטבר אפשר לחסוך קרוב ל2,000 ₪ במחיר התיקון.

מחיר ניקוי פנימי של קולטי שמש הוא 300-400 ₪ כולל מע"מ.

 

ניקוי חיצוני של קולטי שמש

אם הסיבה שדוד השמש שלכם לא מחמם היא לכלוך על קולט השמש מבחוץ, ניקוי חיצוני של קולט השמש יפתור את הבעיה. אם לגג שלכם יש גישה נוחה, אין סיבה שלא תעשו את זה לבד, קצת מים וסבון והאמבטיות החמות ישובו. אם אין, על ניקוי חיצוני של קולט שמש בעזרת טכנאי דודים תשלמו 250-500 ₪, תלוי כמה הגישה אליו מסובכת.

ניקוי קולטי שמש

דוד שמש לא מחמם –החלפת צינור

לעיתים תוך פשפוש בקרביים של דוד השמש שלכם יגלה טכנאי הדודים שצריך להחליף את הצינור שמחבר את קולט השמש לדוד. זה יכול להיות כי הוא סדוק, נוזל, סתום מאבנית, מלוכלך מבפנים או פשוט לקראת סוף חייו, כך שאם איש המקצוע כבר שם כדאי להחליף אותו בהזדמנות הזו.

על החלפת צינור כתוספת לעבודה של ניקוי קולטי שמש תוכלו לשלם 50-100 ש"ח, או ללא תוספת תשלום בכלל. אם תצטרכו רק את החלפת הצינור, מחיר החלפת צנרת בין קולט שמש לדוד הוא כ350 ₪, המחיר כולל את עלות החלקים, מחיר העבודה, פינוי החלקים הקודמים ומע"מ.

ייתכן שתתקלו בהצעה להתקין צנרת פלסטיק במקום צנרת נחושת, ובכך לחסוך בעלות העבודה בערך 100 ₪. חשוב שתדעו שצנרת פלסטיק לדוד שמש היא לא תקנית, פחות עמידה ומועדת יותר לתקלות.

צינור בין קולט שמש לדוד שמש

 


החלפת קולטי שמש

אם יש אבנית קשה בתוך הקולט ששטיפה לא מצליחה להוריד, או אם יש נזילה מהקולט עצמו, לא יהיה מנוס מהחלפת קולט שמש. כן, די מבאס, אבל זה חלק מתחזוק של דוד בארצנו רווית האבנית. אם אתם תוהים לאיזה קולט שמש כדאי להחליף, כאן תוכלו לראות על איזה קולט טכנאי הדודים המדורגים באתר ממליצים.

 

 

החלפת קולט שמש - מחיר

מחיר החלפת קולט שמש לדוד 120/150 ליטר הוא 1,900-2,300 ₪ ויותר. בתוך הטווח הזה המחיר משתנה לפי החברה שתבחרו. המחיר כולל את מחיר הקולט, החלקים הנלווים, עלות ההתקנה והעבודה, פינוי הקולט הקודם, ומע"מ.

אם תרצו למנוע הישנות של צורך בהחלפת קולט בגלל אבנית, יש שני תוספים שיוכלו לעזור לכם:

קירוי מפני שמש וגשם  ברז שטיפה: בעזרתו תוכלו לשטוף את פנים הקולט והצנרת בעצמכם מידי כמה זמן, וכך למנוע הצטברות אבנית. על תוספת של ברז שטיפה בהחלפת קולט שמש תשלמו עוד 100 ₪.

קירוי מפני שמש וגשם  מסנן אבנית: תוכלו להתקין מסנן אבנית בצמוד לדוד או בצמוד לברז הראשי של הבית, והוא אמור להפחית את אחוזי האבנית ב20-30%. מחיר מסנן אבנית נע בטווח רחב מאד לפי המיקום הרצוי ולפי החברה שתבחרו, תוכלו לשלם עליו 300-1,200 ₪. כאן תוכלו לראות מה טכנאי הדודים המדורגים באתר חושבים על מסנן אבנית.


טכנאי דודים מומלצים

דוד שמש לא מחמם זו לא תקלה שכדאי להתעלם ממנה, חוץ מזה שאנחנו אישית לא יכולים לשרוד בלי מים חמים יותר מיומיים. אז מי ישטוף או יחליף ויציל לכם את הדוד? אספנו לכאן רשימה של טכנאי דודים מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לקרוא פידבקים ולבחור את האיש המתאים לכם.


שאלות נפוצות לדף זה

למה דוד שמש לא מחמם?

כמעט תמיד בגלל שקולט השמש או הצינור שמחבר אותו לדוד נסתמו באבנית.

איך מנקים קולט של דוד שמש?

אם הקולט שלכם מלוכלך מבחוץ והגישה לגג נוחה, תוכלו לנקות אותו פשוט עם מים וסבון. אם אתם צריכים ניקוי מאבנית של קולט שמש או שאין לכם גישה אל הקולט, תוכלו להיעזר בטכנאי דודים.

כמה עולה החלפת קולט שמש?

1,900-2,600 ₪ כולל מע"מ לקולט מתאים לדוד בגודל 120/150 ליטר. המחיר משתנה לפי החברה שייצרה את הקולט ולפי סוג הגג.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק