מוקד מידרג: 1-700-707-233

דוד שמש - מחירים של תקלות נפוצות
הידעתם? לא כל נזילה מדוד השמש אומרת שצריך להחליף את הדוד. כן, כן, לפעמים מדובר בתיקון פשוט או בהחלפה של אחד הרכיבים בדוד שמש. אז איך תדעו באיזו תקלה בדוד מדובר? כמה עולה להחליף פלאנג'? מה המחיר של התקנת מאיץ חום? את הכל תוכלו למצוא כאן, במחירון השלם לתקלות הנפוצות בדוד שמש.


איך בדקנו מה המחירים של התקלות הנפוצות בדודי שמש?

במשך כל השנה אנחנו מתקשרים ללקוחות ומבקשים מהם חוות דעת ואת מחיר העבודה שהם שילמו על תיקוני תקלות בדודי שמש. בשנים 2017-2018 ניתנו למעלה מ-8,000 חוות דעת על טכנאי דודי שמש וחשמל באתר מידרג. ניתחנו את כל הנתונים, ערכנו השוואה לממוצע המחירים שהציעו בעלי מקצוע בתחום דודי השמש והחשמל ומצאנו בשבילכם את המחירים.

 דוד שמש על גג רעפים

 


תקלה נפוצה מספר 1 - נזילה מדוד השמש

התקלה הנפוצה ביותר בדוד שמש היא נזילה. לא תמיד נוכל לדעת בדיוק מאיפה הדוד נוזל, אבל יש שלוש סיבות אפשריות:

נזילה מדוד שמשבמקרה הטוב והזול, הנזילה תהיה מהצנרת של דוד שמש או של קולטי השמש. במערכת הדוד וקולטי השמש יש צנרת מורכבת שמובילה מים מזרם המים הביתי אל דוד השמש ואל הקולטים וממיכל דוד השמש אל הברז שלנו. חיבורים רופפים, פגמים בצינור או חורים שנוצרו במהלך השנים יכולים לגרום לצנרת הדוד שלנו להתחיל לנזול.

מחיר תיקון נזילה מצנרת מדוד שמש יהיה כ-250-400 , תלוי באורך הצינור שצריך להחליף.

 

נזילה מדוד שמשנזילה מהפלאנג' בדוד שמש - מה זה בעצם פלאנג'? הפלאנג', שמורכב מפלטת ברזל, גוף חימום ותרמוסטט, הוא מערכת החשמל שנמצאת בתחתית דוד השמש ואחראית לחימום המים שלנו. נזילה מהפלאנג' מתרחשת כאשר תחתית המתכת מתחילה להחליד ולהתיישן, הברגים והמתכת "נאכלים", נוצרים סדקים וחורים והפלאנג' מתחיל לטפטף.

הפלאנג' צובר הרבה אבנית ומצריך החלפות רבות יחסית לאורך השנים, לכן כמעט כל תיקון בפלאנג', בגוף החימום או בתרמוסטט יסתיים בהחלפה של אחד החלקים האלה או בהחלפה של הפלאנג' כולו.  

מחיר החלפת פלאנג' בדוד שמש הוא כ- 450-800 ₪.

 

נזילה מדוד שמשנזילה ממיכל הדוד (אוגר המים) היא אחת התקלות הכי יקרות שיש בתחום דוודי השמש, ובדרך כלל תחייב החלפת דוד שמש. דוד שהתיישן או שנוצר בו חור לא ניתן לתיקון. תחשבו על זה ככה - זה קצת כמו לנסות לסתום חור בבריכה מלאת מים עם פלסטר. אם הדוד שלכם נוזל, לא תהיה ברירה אלא להחליף אותו. תנחומינו 

מחיר החלפת דוד שמש בנפח 120-150 ליטר יהיה 1800-2500 ₪.

 נזילה מדוד שמש

 

 

בשנתיים האחרונות המחיר הממוצע ששילמו לקוחות מידרג על תיקון תקלות שקשורות לנזילה מדוד שמש (שלא כוללת החלפת דוד) היה 390 ₪.

56% אחוז מהלקוחות שילמו עד 350 ₪ לתיקון נזילה ורק 2% שילמו מעל 700 ₪ לתיקון נזילה בדוד שמש, אז אתם יכולים להיות אופטימיים מחייך

 

 


תקלה נפוצה מספר 2 - דוד שמש וחשמל שלא מחמם

אתם מדליקים את הבוילר, מחכים, מחכים ו... מחכים ועדיין אין מים חמים? תקלות של דוד שמש שלא מתחמם יכולות להיות מכמה סיבות:

דוד לא מתחמםקצר חשמלי – אם אתם מדליקים את הבוילר וכל החשמל קופץ בבית, כנראה שיש בעיה חשמלית במגעים. מכאן יש לכם שתי אופציות: הראשונה -  לקרוא לחשמלאי שיבדוק את התקלה, ינסה לפתור אותה, ורוב הסיכויים שהקצר בדוד השמש יפתר במחיר של 250-400 ₪. בחלק מהמקרים החשמלאי יגיד שהבעיה לא חשמלית אלא בפלאנג' עצמו, יקח לכם כסף על עלות ביקור וימליץ לקרוא לטכנאי דוד שמש. האופציה השניה היא להזמין טכנאי דודי שמש שלא יבדוק את החשמל אלא יחליף את הפלאנג' ויפתור את התקלה.

מחיר החלפת פלאנג' בדוד שמש – 450-800 ₪.

המחיר הממוצע ששילמו לקוחות מידרג על החלפת פלאנג' הוא 550 ₪, ורק 8% שילמו מעל 700 ₪. 

 

דוד לא מתחמםאבנית בגוף חימום – אם הדלקתם את המתג החשמלי ונראה שהכל עובד אבל עדיין אין מים חמים, יש סיכוי טוב שגוף החימום בדוד השמש, או הפלאנג' כולו, מלאים באבנית. האבנית "סוגרת" על גוף החימום ולא מאפשרת למים להתחמם. מחיר תיקון תקלה של האבנית בגוף החימום פשוט וזול יחסית שכן פשוט מחליפים את גוף החימום. במקרים בהם כל הפלאנג' מלא באבנית ולא רק גוף החימום, מחליפים את כל הפלאנג', כמו שכתבנו מקודם.

מחיר החלפת גוף חימום בדוד שמש – 400-750 ש"ח

50% מלקוחות מידרג שילמו עד 550 ₪ על החלפת גוף חימום בדוד שמש. רק 10% שילמו 700 ₪ ומעלה.

 

 

דוד לא מתחמםתרמוסטט בדוד שמש שלא עובד – התפקיד של התרמוסטט בדוד שמש הוא לדאוג שהמים יגיעו לטמפרטורת החום הנכונה ולא יעברו אותה. אם התרמוסטט מקולקל – המים לא יתחממו כמו שצריך או שיתחממו יותר מדי ואז יש סכנה שהדוד יתפוצץ.
איך תוכלו לדעת שהתקלה בתרמוסטט? אם עברו בערך 10-15 דקות מרגע שהדלקתם את דוד השמש ופתאום הדוד מקצר – יש סיכוי טוב שמדובר בתרמוסטט שנכנס לפעולה וקיצר את מערכת החשמל.

מחיר תיקון או החלפת תרמוסטט יהיה 250-700 ₪.

54% מלקוחות מידרג שילמו עד 450 ₪ להחלפת תרמוסטט ורק 15% שילמו מעל 600 ₪ להחלפת תרמוסטט בדוד שמש.

 החלפת גוף חימום בדוד שמש

 


תקלה נפוצה מספר 3 - דוד שמש שלא מחמם בקיץ

מערכת הדוד וקולטי השמש עובדת באופן "אוטומטי" בקיץ. זה אומר שכל עוד יש שמש בחוץ, המים אמורים להתחמם. אם אין מים חמים בקיץ, כנראה שקולטי השמש לא עובדים כמו שצריך. מה יכולה להיות הסיבה לתקלה בקולטי שמש? יש כמה אפשרויות:

דוד שמש לא מתחמםקולטי שמש לא נקיים – קולטי השמש מורכבים מזכוכית וצינורות מים. השמש פוגעת בזכוכיות והאור ש"נכלא" בקולט השמש מחמם את המים שנמצאים בצינורות. אם הזכוכיות מלוכלכות מאוד – קרני השמש לא יקלטו בתוך הזכוכית ולא יווצר חום. לפעמים יש מקומות שגדלים בהם טחב וצמחיה מסביב ועל קולטי השמש, מה שיכול למנוע מהם לעבוד כמו שצריך.

אם דוד השמש שלכם נמצא במקום בטוח או שיש לכם גג בטון שטוח תוכלו לנקות את הצמחיה בעצמכם. אם הגג מורכב יותר – אל תסתכנו. החיים שלכם שווים יותר מכמה שקלים, מה גם שמחיר התקלה לא יקר מאוד.

מחיר ניקוי חיצוני ותיקון סתימות בקולטי שמש יהיה 250-550 ₪.

המחיר הנמוך ביותר ששילמו לקוחות מידרג עבור ניקוי קולטי שמש היה 200 ₪ והמחיר הגבוה ביותר היה 567 ₪.

 

דוד שמש לא מתחמםסתימה או נזילה בצינורות של קולטי השמש – יכול להיות שקולטי השמש דווקא עובדים כמו שצריך אבל שהמים לא עוברים מהקולטים אל דוד השמש. טכנאי דוודי שמש יוכל לבדוק את הצנרת, לתקן סתימות ולוודא שהצינורות של קולטי השמש לא נוזלים.

מחיר שטיפת אבנית בקולטי שמש יהיה 250-700 ₪.

המחיר הממוצע ששילמו לקוחות מידרג עבור שטיפה של קולטי שמש היה 398 ש"ח.

 

 

 

דוד שמש לא מתחמםניקוי אבנית בקולטי שמש - אם הזכוכיות נקיות והצינורות תקינים כנראה שיש אבנית שהצטברה בתוך קולטי השמש. במקרים בהם יש אבנית קלה מתקין הדודים יוכל לנקות את הקולטים ולפתור את התקלה. במקרים חמורים יותר, בהם האבנית מילאה את קולטי השמש או שמדובר בקולטי שמש ישנים, לא תהיה ברירה אלא להחליף את קולטי השמש.

מחיר החלפת קולטי שמש עומד על בין 1650-2500 ₪. 

בשנתיים האחרונות שילמו לקוחות מידרג מחיר ממוצע של 1989 ש"ח על החלפת קולטי שמש.

 


תיקון תקלות בדוד שמש על גג רעפים

תיקון דוד שמש על גג רעפים נחשב למורכב ומסובך יותר, כיון שהקרקע לא יציבה ולכן אנשי דוודים רבים לוקחים תשלום נוסף על תיקון תקלות שמתבצע על גג רעפים. תיקון על גג רעפים יכול להעלות את מחיר תיקון דוד השמש ב-150-800 ₪, תלוי ברמת המורכבות, הסיכון והשיפוע של הגג.


איך אפשר למנוע תקלות בדוד שמש?

לדודי שמש וקולטי שמש יש בלאי טבעי. מערכת דוד וקולטי השמש אמורים לעבוד כמו שצריך במשך 8-10 שנים ולאחר מכן מדובר בתקלות של בלאי טבעי וכדאי להחליף את מערכת הדוד וקולטי השמש. למרות זאת, יש דרכים בהם אפשר לשמור על הדוד ולשפר את יכולת חימום המים של דוד השמש וקולטי השמש.

 

דוד שמש וחשמלניקוי לדוד – מומלץ לבצע פעם בשנתיים ניקוי אבנית יסודי לדוד שמש. בשלב הניקוי טכנאי דוד השמש ירוקן את המים, יפתח את הפלאנג', ינקה את האבנית שבדוד השמש ואז יחזיר את הפלאנג' למקומו. במקרים בהם הפלאנג' מלא באבנית, הטכנאי ימליץ להחליף את הפלאנג' כולו.

את הניקוי היזום של דוד השמש כדאי לעשות בקיץ. בתקופה זו אנשי הדוודים עמוסים פחות ולכן יהיו זמינים לקריאה שלכם והעבודה יכולה להתבצע תוך כמה שעות. אם תחכו לחורף – יכול להיות שהדוד שלכם יתקלקל ותאלצו לחכות כמה ימים עד שטכנאי הדוודים יהיה פנוי ותוכלו לזכות במקלחת חמה.  

 דוד שמש חלוד וישן

 

דוד שמש וחשמלהתקנת שעון שבת או טיימר לדוד שמש - הפעלה של דוד שמש במשך הרבה שעות, גורם ליצור מוגבר של אבנית. אם תתקינו שעון שבת לדוד, תוכלו לכוון את שעת ההדלקה ומשך הזמן שבו הדוד עובד ובכך להקטין את היוצרות האבנית בדוד השמש. אפשרות אחרת היא התקנת טיימר לדוד, כך שברגע שתדליקו אותו תוכלו לקבוע תוך כמה זמן הוא יכבה.

מחיר התקנת שעון שבת בדוד שמש – 350-450 ₪.

מחיר התקנת טיימר לדוד שמש 300-500 ₪.

 

דוד שמש וחשמלהתקנת מאיץ חום – אם הדוד שלכם הוא בנפח גדול והמים מתחממים לאט, אפשר להתקין מאיץ חום בדוד. מאיץ החום הוא מעין "שרוול" שמתקינים מעל גוף החימום וכך יוצרים מעין "דוד בתוך דוד". כלומר, גוף החימום מחמם את המים שקרובים אליו וכך הם מתחממים מהר יותר. החיסרון העיקרי של מאיץ החום זה שהוא גורם ליצור מוגבר של אבנית על גוף החימום.

מחיר התקנת מאיץ חום בדוד שמש – 300-450 ₪.


טכנאים מומלצים לפתרון תקלות בדודי שמש

זהו, אחרי שאתם כבר יודעים את כל מחירי התקלות הנפוצות בדודי שמש ולפני שתתקעו בלי מים חמים למקלחת בחורף – הצוות של מידרג אסף בשבילכם חוות דעת על אנשי הדוודים המומלצים, כך שכל מה שנשאר לכם לעשות זה לקרוא את חוות הדעת, לבחור את איש הדוודים שלכם ולפתור את התקלה.

בהצלחה!

 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להחליף דוד שמש?

עלות החלפת דוד שמש בנפח של 120-150 ליטר תהיה 1800-2500 ₪.

כמה עולה החלפת פלאנג'?

עלות החלפת פלאנג' בדוד שמש הוא כ- 450-650 ₪.

מה זה פלאנג?

פלאנג' הוא בעצם המערכת החשמלית בדוד שמש. הוא מורכב מתרמוסטט, גוף חימום ומעין "פלטה חשמלית" שנמצאת בתחתית הדוד. 

כמה עולה להחליף גוף חימום?

גוף חימום הוא חלק ממערכת הפלאנג' ועלות החלפת גוף החימום תהיה 400-750 ש"ח. 

כמה עולה להחליף קולטי שמש?

עלות החלפת קולטי שמש היא 1650-2500 ₪

המחיר הממוצע ששילמו לקוחות מידרג בשנתיים האחרונות על החלפת קולטי שמש היה 1989 ש"ח. 

 

למה הדוד נוזל?

נזילה בדוד יכולה להיות מ-3 סיבות עיקריות: נזילה מהצינורות בדוד, נזילה מהפלאנג' או נזילה מהדוד עצמו (אוגר המים). 

למה הדוד לא מחמם?

יש כמה סיבות לדוד שמש שלא מחמם: 

1. קצר חשמלי 

2. אבנית בדוד 

3. תרמוסטט שלא עובד. 

למה דוד שמש לא מחמם בקיץ?

אם יש שמש בחוץ והדוד שלכם לא מחמם את המים, כנראה שקולטי השמש סתומים או נוזלים. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק