מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צילום בר מצווה

לא יאמן, הקטנצי'ק שלכם גדל כל כך! עכשיו הוא כבר חוגג בר מצווה ואין מצב שהאירוע הזה לא יהיה מתועד כמו שצריך. לצילום בר מצווה (או בת מצווה אגב, זה לא מאוד שונה) צריך צלם מנוסה ומיומן. למה חשוב שיהיה לצלם ניסיון בצילום בר מצווה? מה מבדיל בר מצווה מאירועים אחרים? וכמה כל זה עומד לעלות? זה יום המזל שלכם כי בדקנו הכול :)


מה זה משנה צלם בר מצווה או סתם צלם?

צלם בר מצווה הוא דבר ראשון צלם אירועים לכל דבר. הוא יודע איך לצלם את המשפחה, איך לביים תמונות יפות ולבביות ולהבין מה הלקוח צריך ורוצה. מעבר לכך, בבר מצווה ובת מצווה יש מאפיינים המיוחדים רק לאירוע הזה, וצלם לבר מצווה מודע למאפיינים האלה ויודע לעבוד ולצפות בדיוק את התנאים שעומדים לפניו. אז על מה אנחנו מדברים בכלל?

אירוע של כוכב אחד

בטח כבר שמתם לב בארגוני הבת או הבר מצווה שבשונה מאירועים אחרים באירוע הזה יש כוכב אחד בלבד – בן או בת המצווה. בחתונה יהיה לנו זוג, בברית, זוג פלוס אחד ובבר מצווה רק אחד ומיוחד, וצריך לתת לו את כל תשומת הלב (צריך מונח מקביל לבריידזילה לילד/ת בר/ת מצווה, לא חושבים?).

איך תשומת הלב הזאת מתבטאת? בזה שהצלם יודע לתת יחס מיוחד לילד או לילדה, לתת להם להרגיש כוכבים ולשים את הרצונות שלהם לפני הכול. צלם שמודע לחשיבות זו יקפיד בזמנים שח צילומי המשפחה למשל, כדי שיהיה אפשר להקדיש לילד מספיק זמן צילום לבד. כשכל בני המשפחה מגיעים בזמן, הצילומים של הדוד והסבתא לא באים על חשבונו של חתן הבר מצווה.

ילדים זה שמחה?

יש אירועים מסוימים שלא מספיק בהם פשוט להיות צלם טוב. נכון, אתה יודע למצוא אור טוב, כולם אצלך יוצאים דוגמנים וכל תמונה בובה. אממה, בבר מצווה יש משתנה אחד גדול: ילדים. לא סתם ילדים, ילדים בני 13. או ילדות בנות 12, כמעט same same. ואיתם צריך הרבה הרבה הרבה סבלנות. באירוע בת/בר מצווה רבים הכיתה כולה מגיעה לאירוע והצלם צריך לנווט בין המון אנשים קטנים שדורשים תשומת לב, ועדיין לצלם את ילד בר המצווה מספיק ויפה. 

אם הצלם לא סבלני מספיק לילדים, זה עלול להשפיע על האווירה הכללית. לכן לצילום בר מצווה אתם רוצים צלם עם ניסיון בתחום, עם המון סבלנות ועם אהבה והבנה לאן הוא נכנס. כי להוציא תמונות יפות עם שלושים ילדים על הראש, זאת ממש לא משימה פשוטה.

 ילד בר מצווה מניח תפילין | צילום בר מצווה - מידרג

צילום בר מצווה – עלייה לתורה

בצילום בר מצווה האירוע מתחלק לשתיים פעמים רבות: צילום האירוע באולם, עליו דיברנו עד עכשיו, וצילום העלייה לתורה והנחת התפילין בבית הכנסת או לפעמים בכותל.

צילום עלייה לתורה גם הוא דורש ניסיון מצלם הבר מצווה שצריך להכיר את הטקס, לדעת להתנהל בבית כנסת ולא לפספס כשזורקים סוכריות! צלם שלא מכיר מספיק ולא מורגל לצלם בתנאי בית כנסת עלול לפספס דברים חשובים ולהוציא אתכם מאוכזבים.

צלמת לבר מצווה - במידה ואתם רוצים לשכור צלמת לבר מצווה שימו לב שלנשים אסורה הכניסה לעזרת גברים בכותל המערבי וגם לעזרת הגברים בחלק מבתי הכנסת. על כן כדאי לקבוע מראש בבית כנסת שאין בו בעיה כזו (בררו עם הגבאי) או לערוך את הטקס בכותל ב"עזרת ישראל", עזרה מעורבת בה כל המשפחה יכולה לחגוג יחד.

נורת חשמלטיפ קטן: כדאי לקחת את אותו הצלם גם לעלייה לתורה וגם לאירוע הבר המצווה. זה יותר משתלם מבחינת המחיר לפעמים, אך בעיקר כך תוכלו לשמור על סגנון אחיד בתמונות של שני האירועים, מה שיראה מצוין באלבום מחייך בנוסף הצלם יגיע אל האירוע השני כשהוא כבר מכיר את בני המשפחה ויודע את מי הכי חשוב לצלם.


מחירים צלם לבר מצווה

מחיר צלם לבר מצווה עומד על סביבות 1200-2000 ₪ לאירוע סטנדרטי באולם של 4-5 שעות. עיצוב והדפסת אלבום תעלה 500-700 ₪ תלוי בגודל האלבום.

מחיר צלם בר מצווה לעלייה לתורה

כאן הצלמים מתחלקים לשניים: סוג אחד ייקח מכם תשלום בנפרד על כל אירוע. על צילום עלייה לתורה לוקחים מעט פחות כיוון שזה אירוע קצר יותר ועל כן הוא יהיה בסביבות 800-1000 ₪.

סוג שני צלמים אחרים יתמחרו לכם את כל צילומי האירוע כחבילה: צילום עלייה לתורה + צילום אירוע הבר מצווה. מחיר חבילת צילום בר מצווה יהיה 1700-2500 ₪, קצת פחות מתמחור כל אירוע בנפרד.

צילום וידאו בבר מצווה 

עד כה דיברנו על צילום סטילס, אם תרצו גם צילום וידאו לבר מצווה המחיר יהיה כפול פחות או יותר ממחיר צילום סטילס לבד או תוספת של 2000-3000 ש"ח. העניין עם צילום וידאו זה שאם הוא איכותי הוא כנראה יהיה יקר שכן הוא תוספת של איש מקצוע ולפעמים אפילו שניים אם מביאים גם עורכת או עורך וידאו בנפרד. 

נורת חשמלטיפ קטן: אם אין סיבה מיוחדת בגללה אתם רוצים צילום וידאו, אנחנו מציעים לבקש מהצלם לצלם וידאו במצלמת סטילס קטעים מיוחדים שתגידו לו מראש: צילום הדרשה, הכניסה לאולם או הופעה מיוחדת. כך יהיה לכם תיעוד וידאו של רגעים חשובים ללא תוספת תשלום. עם זאת זכרו שצילום זה לא יהיה איכותי כמו של צלם וידאו איכותי, ויכול להיות שצלם הסטילס יסכים לעשות זאת אך לא יסכים להיות אחראי לאיכות התוצאה. בעיננו זה עדיין שווה.

 קריאה בתורה בבר מצווה | צלם לבר מצווה - מידרג

חוזה עם צלם בר מצווה

בעוד באירועים גדולים ברור לנו שעומד להיות חוזה גדול ומפורט על כל רגע מהאירוע ותיאום ציפיות של שני הצדדים, באירוע בר מצווה או בת מצווה לפעמים דברים כמו חוזים מתפספסים כי העבודה של הצלם קלה יותר וכולם מתייחסים לאירוע יותר בקלילות. ועדיין, כל סגירת עסקה עם איש מקצוע צריכה להיות חתומה בחוזה, שמגן על שני הצדדים. אז מה צריך להיות בחוזה עם צלם בר מצווה?

המלצה | עסקים ממליצים על מידרגמחיר צילום הבר מצווה – פה אתם ממש לא רוצים הפתעות פתאום. כשמחיר העסקה מעוגן בחוזה כבר לא צריך לדאוג. דאגו שמחיר האירוע מצויין בחוזה וגם כל מה שהוא כולל: מספר אנשי צוות, מקום האירוע, כולל או לא כולל מע"מ, עריכת תמונות וכל דבר שאתם מחשיבים כחלק מהעבודה.

המלצה | עסקים ממליצים על מידרג לוחות זמנים – תיאום ציפיות בלוחות הזמנים (ובכל דבר) תמיד מונע אכזבות. הגדירו בחוזה תוך כמה זמן מתחייב הצלם להעביר אליכם את קבצי התמונות (לאחר סינון וליטוש אם הוא עושה), הדברים האלה לפעמים יכולים להיגרר שבועות אם לא מוגדרים בחוזה. אם אתם רוצים גם אלבום כדאי לסכם עד מתי אתם צריכים לבחור תמונות לאלבום, כמה סבבי תיקונים אפשר לעשות לעיצוב, כמה עותקים תקבלו ממנו ותוך כמה זמן תקבלו אותו מבחירת התמונות.

 המלצה | עסקים ממליצים על מידרגאורך האירוע – צלם מתמחר את האירוע לפי האורך הנפוץ שלו, ויכול להיות שאם האירוע יהיה ארוך יותר הצלם ירצה להעלות את המחיר, ובצדק. הסדירו ביניכם כמה זמן אתם מצפים שהאירוע יהיה וכמה תעלה כל שעה נוספת מעבר לכך. הרי עם כל הכיתה קורעת את הרחבה לצלילי עומר אדם חבל לקטוע אותם לא?


צלמי בר מצווה חאפרים

בר מצווה זה אירוע שקל ליפול בו על צלם לא מקצועי. בעוד בחתונה למשל ברור לנו שאנחנו עומדים להוציא המון על ספקים מהשורה הראשונה, בבר מצווה רבים מההורים יתפתו לחסוך ובצדק, ילדים זה עסק יקר. 

ועדיין, יש צלמים שתתחרטו שלקחתם אותם גם אם שילמתם להם גם רק 200 ש"ח. צלם לא מקצועי לא ידע להשתמש בפלשים נוספים במקומות חשוכים יחסית (ואז כולם יראו כמו בפוטו רצח), לא ידע להשתמש בעדשות רחוקות טווח כדי לצלם גם צילומי אווירה ולא רק אנשים מחייכים ומתחבקים כמו במגנטים, ובכללי אחרי הבר מצווה תסתכלו באלבום, תשימו אותו עמוק על המדף וכנראה לא תסתכלו בו יותר לעולם.

צלם מקצועי או לא מקצועי הוא ההבדל שיהפוך את המזכרת שלכם מהבר מצווה למשמעותית או לכזאת שלא תרצו להביט בה פעם שנייה. הוא לא שם רק כדי לסמן וי שלקחתם צלם. לכן חשוב - אל תתפתו ישר למחירים זולים מאוד או להצעה של הבן של השכנה לחלטר אצלכם בבר מצווה, בדקו המלצות, הסתכלו על עבודות קודמות ועל תוותרו על איכות. 


צלמי בר מצווה מומלצים

אנחנו מקשקשים לנו על צלמי בר מצווה ואתם בוודאי חושבים שמול ההחלטה במי לבחור אתם נשארים לבדכם, חס וחלילה! ריכזנו לכם המלצות על צלמים מומלצים לבר מצווה ולבת מצווה, רק תקראו חוות דעת ותבחרו את מי שהכי מוצא חן בעיניכם. שיהיה במזל!

 


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק