מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עורכי וידיאו

סרטונים קצרים, כמו סרטוני תדמית, סרטוני חתונה או סרטונים למסיבות סיום, הפכו להיות היום הנורמה בכל אירוע שכיף לציין אותו. אבל מי מצלם ועורך? האם שווה להשקיע בעריכת וידאו מקצועית? ואם כבר החלטנו לקחת עורך וידאו - מה כוללת האחריות שלו? האם הוא גם אמור לצלם עבורנו, וכמה פעמים מותר לשלוח לו סרטון לתיקונים? אנחנו כאן כדי לסדר עבורכם הכל, וגם לענות על כל השאלות הבוערות (ספוילר - כן, מותר לצלם בסמארטפון, אבל צלמו את הסרטון והסאונד בנפרד אם אתם רוצים סרטון איכותי) הפירוט המלא כאן, אקשן! 


מי זה עורך הוידיאו?

עורך הוידאו הוא לרוב צלם וידיאו מקצועי שעוסק גם בעריכת וידיאו. אתם יכולים לפנות אליו לצילום וידיאו + עריכה, או להעביר אליו חומרים מצולמים כדי שייצור עבורכם את הסרט האולטימטיבי. לעריכת וידאו אין תעודה מיוחדת שאתם צריכים לבקש – רבים מעורכי הוידאו הם בעלי תואר ראשון בצילום או אומנויות המסך, ורבים אחרים הם אנשים מוכשרים מאוד שעוסקים בתחום גם בלי השכלה פורמלית.

 עורך וידיאו

 


מתי אנחנו הולכים לעורך הוידיאו?

תוכלו לקבל שירות מעורך וידיאו מקצועי לכל סרטון שצריך להיראות טוב ולהיות מוצג באירוע כזה או אחר.

מתי למשל?

:: סרטוני חברים/משפחה לחתונה

:: סרטונים לימי הולדת עגולים או בר/בת מצוות

:: סרטוני תדמית

:: סרטוני פרסומת

:: סרטוני־שיעור/הסבר של בעלי עסקים קטנים שיועלו לרשתות חברתיות


מה עורך הוידיאו ירצה לדעת על הסרט שלי?

שני טיפים חשובים לגבי המידע שתיתנו לעורך הוידיאו על הסרט שלכם:

 :: תכנון הסרט – כדאי שתדעו איך אתם רואים את הסרטון בעיני רוחכם, ותגידו את כל זה לעורך הוידיאו – מהרעיון הכללי, ועד הרזולוציות הקטנות ביותר. החל מאורך הסרט, הסגנון (מצחיק, דרמתי וכו') ועד ל"אני רוצה שיראו רק את הפרופיל הימני שלי – זה הצד הטוב שלי". ככל שתדייקו את רצונכם טוב יותר, כך לעורך הוידיאו יהיה קל יותר ליצור בדיוק את מה שאתם רוצים, וזה ימנע גם תיקונים חוזרים אחרי שכבר ערך.

:: "אפטר אפקט" – עקרונית, כל עורכי הוידיאו מסוגלים לעשות הכול מלבד "אפטר אפקט", שהוא תחום בעריכת הוידיאו שכולל שילוב אנימציה ואפקטים חזותיים אחרים בסרט וידיאו. אם אתם יודעים שאתם רוצים אפקטים כאלה, ודאו שעורך הוידאו שלכם אכן עוסק בעריכת אפטר אפקט.

 


תיאום ציפיות

כל עורך וידיאו עובד באופן אחר, ולכן כדאי לתאם איתו את אופן העבודה לפני שמתחילים. יש עורכי וידיאו שישמחו שתבואו לשבת איתם בחדר העריכה עד שייצא עשן לבן. יש כאלה שממש מעדיפים שלאמחייך

לכן, ממש חשוב לתאם ציפיות. אם לא יושבים עם עורך הוידיאו, מומלץ לתאם כמות הערות אחרי עריכה ראשונה. לרוב האנשים יש הרבה הערות לעורך אחרי שיוצאת גרסה ראשונית, ולכן כדאי לתאם מספר פעמים שאפשר לבקש תיקונים בשביל למנוע אי-נוחות שלכם ושל עורך הוידיאו. ובפן הכי פשוט – תראו שאתם "בראש" של העורך, שהוא מבין אתכם ואתם מבינים אותו, זה יכול למנוע הרבה בעיות עתידיות. 

 עורך וידיאו | המלצות על עורכי וידאו - מידרג

טיפים לצילום וידאו כמעט מקצועי

אחד הגורמים העיקריים שישפיע על איכות הסרט שלכם הוא חומר הגלם, כלומר, חומרי הוידאו שתמסרו לעורך. ריכזנו עבורכם חמישה טיפים להפקת חומר גלם טוב שיסייע לעורך הוידיאו שלכם להפיק סרט שלא יבייש הפקה של HBO מחייך

:: איכות תמונת הוידיאו – בשביל איכות תמונה מיטבית לוידיאו שלכם כדאי כמובן לצלם במצלמת וידיאו. איכות הצילום שלה עולה בהרבה על וידיאו של מצלמות במכשירים אחרים. ברור שלרובכם, כמו גם לעבדכם הנאמן, אין גישה למצלמת וידיאו ולכן גם לצלם בסמארטפון או במצלמת סטילס זו אפשרות טובה.
 צילום הוידיאו של רוב מצלמות הסטילס שווה באיכותו לצילום הוידיאו של רוב הסמארטפונים -  רוב המכשירים כיום מצלמים באיכות 720p (HD) או 1080p (פול HD), איכות שתספיק לרובנו. חשוב לזכור שאיכות הוידיאו שתישלח אל עורך הוידיאו היא האיכות שבה ייצא הסרט הסופי – עורך הוידיאו לא יוכל לשפר את איכות הוידיאו שנשלחה בחומרי הגלם. אם התמונה שלכם יצאה מטושטשת או לא ברורה, לעורך הוידאו אין שום תוכנה או קסם שיכול לשנות את זה.

צילום איכותי בסמרטאפון

 

:: הסאונד – אם אתם רוצים את הסאונד שלכם בגוף הסרט – חשוב להקליט את הסרט במכשיר הקלטה נפרד. אנחנו ממליצים לצלם בסמארט-פון אחד, ולהקליט באמצעות סמארטפון אחר. כמובן, מכשיר הקלטה מקצועי או אפילו מיקרופון גדול תמיד יעשו את העבודה בצורה טובה יותר. עורך הוידיאו ייקח את קובץ הסרט וקובץ הסאונד ויאחד אותם. כך או כך חשוב שתגישו את הסאונד לעורך הוידיאו בפורמט mp3  או wav, ישנם סמארטפונים ששומרים את קובצי השמע בפורמט שאינו מתאים לתוכנות העריכה.

:: צילום קליפ – אם אתם מתכננים קליפ (גם שירה שלכם וגם וידיאו), כדאי להקליט את השירה שלכם באולפן הקלטות בנפרד - התאמת השירה למנגינה באופן מושלם היא תהליך שרק אולפן הקלטות יכול לעשות באופן מקצועי, עורכי הוידיאו לא מתעסקים בזה. אם העול הכספי של אולפן הקלטות כבד עליכם תוכלו להקליט בעצמכם, אבל זיכרו שייתכן שהאיכות תהיה לא טובה. אז אולי תעדיפו לבצע את השיר "לייב" על בימת האירוע – זה פשוט יותר להפקה ומרגש (ומביך) באותה מידה קריצה

:: אור וחושך – כשאתם מצלמים אחד הנושאים החשובים הוא האור. מכיוון שלרובכם אין ציוד מקצועי, מומלץ לצלם באור יום כשהאור בגב הצלם. כך התמונה יוצאת מוארת והשמש לא מפריעה לה. בתוך מבנה לא אמורות להיות בעיות – רק שימו לב שאין איזו מנורה נמוכה שמסנוורת.

:: יציבות התמונה – בשביל לייצר תמונת-וידיאו יציבה וכמעט מקצועית, כדאי לכם להשתמש ב"גימבל" לסמארטפון. גימבל הוא מכשיר שנראה כמו מקל סלפי, והוא מייצב את הסרט שאתם מצלמים באופן חשמלי (יש אותו גם למצלמות סטילס). הוא קצת יקר (כ-300₪ תלוי באיכות), אז אם לא הצלחתם להשיג כזה, תוכלו להסתפק בחצובה רגילה לסמארטפון. מחיר החצובה הוא כמה עשרות שקלים והיא יכולה להיות לכם פיתרון צנוע יותר. ועקרונית – תמיד אפשר להניח את הסמארטפון במיקום טוב ולהסתפק בזה.


איך נעביר לעורך הוידאו את שצילמנו?

עורכי הוידיאו יעדיפו שתשלחו להם את החומרים בדיסק און-קי. בעיקר כי כך הקבצים מוגנים מבעיות הורדה וירידה באיכות. אם אין אפשרות להעביר בדיסק און-קי אפשר להעביר גם בדרופבוקס (קובץ בגודל של עד 20 ג'יגה), או דרך קישור באי-מייל. יש כל מיני אתרים שמציעים להעביר קבצים גדולים דרך קישור במייל בצורה פשוטה ויעילה, המומלצים ביניהם: We Transfer, Filemail וג'מבו מייל.


מחיר עריכת הוידאו

שיטת תמחור לפי שעה

לפי שיטת  תמחור זו מחיר עריכת הוידיאו יהיה בהתאם לזמן העבודה של העורך על הוידיאו. רוב עורכי הוידיאו מתמחרים שעת עריכה ונותנים ללקוח הערכת זמן שממנה נגזרת הערכת המחיר. בשיטה הזו המחיר הסופי יינתן בתום עבודת העריכה.

מחיר רגיל לשעת עריכת וידיאו הוא בין 150 ₪ ל-250 ₪ - יש עורכי וידיאו שיוזילו את המחיר פר שעה אם זמן העריכה גבוה מ-10 שעות.

שיטת ה"פרויקט"

לפי שיטה זו עורך הוידיאו יקבל מכם את כל המידע שהוא צריך על העריכה ואז פשוט יגיד לכם מה המחיר. כמובן שאין מחיר קבוע בשיטה זו, וגם כאן עורכי הוידיאו פשוט מחשבים את המחיר לפי שעות העבודה שלהם, אחרי שהבינו כמה זמן ייקח להם לערוך את הסרטון.

לְמה כדאי לשים לב בהקשר המחיר?

:: אורך הוידיאו לא מעיד בהכרח על מחירו – סרט של 3 דקות יכול להכיל המון עבודת עריכה ולעלות בהתאם לעומת סרט של 10 דקות שאין עליו עבודת עריכה בכלל וייצא זול הרבה יותר מהסרט הקצר.

:: כפי שכבר הזכרנו – רוב האנשים אוהבים להחזיר את הגרסה הראשונית לעורך הוידיאו לעריכה נוספת או אפילו למספר עריכות נוספות. העריכה הנוספת מתומחרת לרוב כמו עריכה רגילה, ולכן, אם אתם סגרתם עם עורך הוידיאו בשיטת "הפרויקט", כדאי לתאם איתו כמה תיקונים הוא מוכן לעשות כחלק מהמחיר, או לקבוע העלאת מחיר ידועה מראש במידה שתרצו עריכה נוספת.

:: שילוב של אפטר אפקט בסרט הוידיאו עולה יותר לשעת עריכה, לרוב כ-50 ₪ יותר מעלות שעת עריכה רגילה.

צילום וידאו במצלמת סטילס

 

מחיר סופי

בעניין המחיר הסופי נחזור שוב למידת המוכנות שלכם. ככל שחומרי הגלם שהבאתם טובים, ככל שדייקתם לגבי רצונכם – כך זמן העבודה יפחת, וכן גם המחיר. מחיר סרטון חברים סטנדרטי לחתונה/יום הולדת יכול להיות החל מ-500 ₪ אם באתם מוכנים מאוד ועד אלפי שקלים, תלוי בזמן העבודה של העורך.


האם אפשר לערוך וידיאו באופן עצמאי

התשובה הקצרה היא שכן. יש תוכנות שמאפשרות לעשות זאת באופן עצמאי. התוכנה הנפוצה ביותר שבעזרתה תוכלו לערוך את הוידיאו היא premier של adobe. גם תוכנת avid טובה, ובמחשבי "מאק" תוכנת final cut pro תעשה את העבודה. מומלץ לצפות בסרטוני הסבר ביו-טיוב על התוכנות לפני שניגשים לערוך בהן.

חשוב שתדעו שהאיכות וזמן העבודה כנראה לא יהיו כמו של עורך וידיאו מקצועי. למשל, ייתכן שתתקשו להתמודד עם תקלות טכניות, ואם תרצו אפקטים (של מעברים, של תנועה ושל צבע) תתקשו מאוד לעשותם בלי ניסיון או הכשרה. ועדיין – זה בהחלט אפשרי – אם יש לכם את הזמן וקצת הבנה במחשבים, תוכלו לערוך סרטון לא רע בכלל.


עורכי וידיאו מומלצים

כדי לדעת אם עורך הוידיאו שפניתם אליו הוא הבחירה המצוינת עבורכם, בטח תעדיפו לבקש ממנו עבודות עריכה קודמות ולראות אם אתם אוהבים את הסגנון, וגם כדי לראות עד כמה הוא מקצועי.

 וגם – תמיד יש את הדירוג של מידרג שיכול לסייע לכם בשיטת חוכמת ההמונים. ריכזנו עבורכם רשימה של עורכי וידיאו מומלצים לפי עשרות חוות דעת של לקוחות קודמים. ההמלצות מתקבלות רק בשיחה בטלפון עם לקוחות אמיתיים שכבר ביצעו עבודה עם עורך וידיאו מהרשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

מה עושה עורך הוידאו?

הרבה דברים. מרחב אפשרויות העריכה הוא גדול מאוד. עקרונית, עורך הוידיאו ייקח את חומרי הגלם ויחתוך קטעים, יחבר קטעים אחרים, יוסיף סאונד וכותרות. המתקדמים יותר גם יוסיפו אנימציה ואמצעים חזותיים אחרים. עורך הוידאו יעשה הכול כדי שהסרטון שלכם יספר את הסיפור שאתם רוצים לספר.

האם אפשר לערוך סרטון לבד?

אפשר גם אפשר. אנחנו ממליצים לערוך את הוידיאו בתוכנת premier של adobe. גם תוכנת avid טובה, ובמחשבי "מאק" תוכנת final cut pro היא המומלצת. כדאי לכם לצפות בסרטוני יו-טיוב שמסבירים על התוכנות לפני שאתם עורכים בעזרתן.

מה מחיר עריכת סרטון וידאו?

תלוי בעורך הוידיאו ובכם. עורך הוידיאו ייקח 150 ₪ עד 250 ₪ לשעת עבודה, או שיגיד לכם מחיר כולל לכל העריכה. עם זאת כדאי לדעת שהמחיר הסופי תלוי מאוד במורכבות העריכה, ובעצם – בזמן העריכה הסופי. לא תמיד יש התאמה בין זמן הסרט עצמו למחיר העריכה – מחיר עריכת סרט של 3 דקות יכול להיות גבוה ממחיר עריכת סרט של 30 דקות..

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק