מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צילומי משפחה - מחיר
יום נישואין מתקרב? אולי למשפחה עומדת להצטרף תוספת חדשה? העיקר, אתם רוצים צילומי משפחה פוטוגניים, אבל אין לכם מושג כמה זה עולה? אנחנו כאן בשביל זה. כמה עולים צילומי משפחה? משנה אם בטבע או בסטודיו? ומה המחיר אם רוצים צילומי משפחה מורחבת? כל המחירים פה, ויותר מזה - צירפנו כמה טיפים כדי שצילומי המשפחה שלכם יצאו איכותיים וכיפיים. 


 

 צילומי משפחה על חוף הים

מחיר צילומי משפחה

בואו נתחיל בתכלס ואחר כך נצלול למשתנים השונים - לרוב הצלמים יש מחיר קבוע ל"חבילת צילומי משפחה". מחיר צילומי משפחה כולל לרוב בין שעה וחצי לשעתיים של צילומים בלוקיישן אחד וקבלת חבילת התמונות ערוכות ומסוננות. כל תוספת על חבילת הבסיס תביא לרוב לתוספת במחיר, ואת כל התוספות נפרט מייד. 

מחיר צילומי משפחה נע בין 1200-1600 ש"ח פלוס מע"מ.

 

מה לרוב לא משפיע על מחיר צילומי משפחה? (ואם מבקשים תוספת - זה המקום להתמקח...) 

בלון לאירוע לוקיישן - בניגוד לדעה הרווחת, לרוב הצלמים לא משנה אם תבחרו להצטלם בסטודיו או בטבע, כך שמחיר צילומי משפחה בטבע ומחיר צילומי משפחה בסטודיו הוא אותו הדבר. מתי זה כן משפיע עלה מחיר? אם הצלם צריך לנסוע רחוק לצורך הצילומים, או אם אין לו סטודיו והוא נאלץ לשכור אחד כזה. גם אם הוא מסביר שעליו לשלם שכירות לפי שעה, זה לא אומר שאתם צריכים לספוג את העלות הזו. בקשו לאחד את הצילומים שלכם ביום שכבר יש בו משפחה אחרת, למשל. 

בלון לאירוע מספר בני המשפחה בצילומים - רוב הצלמים לא מגבילים את מספר בני המשפחה בצילומים המשפחתיים, כך שבהחלט ניתן לעשות גם צילומי משפחה מורחבת באותו המחיר בדיוק. עם זאת, שימו לב שצילומי משפחה עם משתתפים רבים לפעמים אורכים זמן ארוך יותר, מה שכן יעלה את המחיר בסופו של דבר, כך שעליכם לדבר על זה עם הצלם או הצלמת שבחרתם תוך התחשבות בגיל של המצולמים ובמידת שיתוף הפעולה הצפויה. 

בלון לאירוע אביזרים ותלבושות - אביזרים ותלבושות נשמע מאוד ססגוני, אבל לפעמים צעצועים, בד יפה מתנפנף, שמיכת פיקניק ועוד יכולים לשדרג את הצילומים ולהכניס בהם חיות קלילות. להמון צלמים מלאי משלהם של אביזרים כאלה שהם יביאו בכיף לצילומים ללא תוספת תשלום.

בלון לאירוע צילומי משפחה בסופ"ש - הרבה פעמים יהיה לכם הכי נוח לכנס את המשפחה לצילומים ביום שישי או שבת, באופן מובן. רוב הצלמים מודעים לכך ואינם לוקחים תוספת מחיר על עבודה בסוף השבוע, בעיקר ביום שישי. 

 צילומי משפחה ממוסגרים

מה מייקר מחיר צילומי המשפחה?

עד כה דיברנו על החבילה הבסיסית. אבל מה לא כלול בה ויכול להעלות את מחיר צילומי המשפחה?

טיפים לסידור חדר ילדים  אורך צילומי המשפחה - כשצלם מתמחר את מחיר העבודה הוא לוקח בחשבון שני גורמים - אורך הצילומים עצמם ומספר שעות העריכה שידרשו לו. כמו שאמרנו בהתחלה צילומי משפחה סטנדרטיים אורכים לרוב בין שעה וחצי לשעתיים. אם יצא קצת יותר מזה רוב הצלמים לא ייקחו תוספת מחיר, אבל אם תצטרכו שעת צילומים נוספת ויותר הדבר כבר יגרור העלאה. שעת צילומי משפחה נוספת מעבר לזמן המוגדר לרוב תעלה בין 350-400 ש"ח ללא מע"מ (ושימו לב שזה כולל את עריכת התמונות, גם הנוספות). 

כוכבית הערת ביניים קטנה - נכון, כבר עשיתם מאמץ, קבעתם עם הצלם ואתם מאוד מתרגשים ורוצים כמה שיותר תמונות בכמה שיותר פוזות וחיוכים. אך להצטלם לאורך זמן זה מעייף, בוודאי לילדים קטנים. עדיף לשמור את הצילומים קצרים יחסית ולא לצאת מהם מותשים ועצבניים. צלם איכותי יוציא לכם די והותר תמונות משפחתיות יפות בשעה וחצי-שעתיים. לא יצאו מספיק תמונות כמו שרציתם? עדיף לקבוע פשוט סשן צילומי משפחה נוסף בו תהיו כולכם רעננים ואנרגטיים. 

טיפים לסידור חדר ילדים  מספר לוקיישנים לצילומי משפחה - מחיר חבילת צילומי משפחה בסיסית כולל כאמור לוקיישן אחד, בטבע או בסטודיו. רוצים גם וגם? אין בעיה! רק שהדבר יאריך את הצילומים ויגרום להעלאה במחיר, תלוי לרוב במספר שעות הצילום שנוספו. מחיר שעת צילומי כאמור משפחה הוא בין 350-400 ש"ח. זה די משתלם אם המשפחה משתפת פעולה, אבל אם לא, הרבה פעמים חבל על הכסף. 

טיפים לסידור חדר ילדים  צילומי משפחה רחוקים - אם יש צלם שאתם רוצים במיוחד אבל הוא לא מגיע מהאזור שלכם, או שיש לוקיישן מיוחד רחוק שאתם רוצים להצטלם בו, שעות הנסיעה של הצלם יוספו למחיר הצילומים. לכן אם אתם גרים רחוק מהים למשל אבל נפשכם חפצה בצילומי שקיעה על החוף, כדאי פשוט לקחת צלם מאזור החוף שבשבילו צילומים כאלה הם קל"ב והוא לא לוקח עליהם תוספת.

טיפים לסידור חדר ילדים  הדפסת אלבום צילומי משפחה - הדפסת אלבום או תמונות אינה כלולה במחיר צילומי משפחה. אם תרצו להוסיף זאת רוב הצלמים עובדים עם מעצבים גרפיים ויעשו זאת בשמחה. מחיר האלבום משתנה לפי גודלו ומספר התמונות בו, אבל אפשר לומר שבגדול, עיצוב והדפסת אלבום יוסיפו למחיר צילומי המשפחה בין 600-1000 ש"ח.

טיפים לסידור חדר ילדים  פוטושופ - עריכה רגילה של תמונות כוללת בחירת התמונות המוצלחות ביותר, ועיבוד קל כמו הגברת הצבעים, חיתוך במקומות הנכונים וטשטוש רקע במידת הצורך. היא אינה כוללת פוטושופ. אם הבכור קם עם חצ'קון גדול והקטן בדיוק פתח את הגבה כמה ימים לפני, אפשר לעשות עריכת פושוטופ לצילומי המשפחה אבל היא תעלה את מחיר העבודה. גובה התוספת למחיר צילומי המשפחה משתנה לפי מספר שעות העריכה.

 צילומי משפחה ישנים

לפני שמצטלמים - 5 טיפים חשובים לצילומי משפחה

לבוש תואם - בטח שמתם לב לכך שבצילומי המשפחה הרבים המסתובבים ברשת, לבוש תואם של המשפחה פשוט נראה ממש טוב בצילומים. לא חייבים ממש ללבוש אותו דבר כמובן או לקנות בגדים במיוחד, אפשר רק להתלבש בצבעים דומים או פשוט להחליט שכל המשפחה תלבש ג'ינס וחולצה לבנה, זה כבר מהמם ויראה נהדר בצילומים.

 מספר סטים של בגדים - אם תביאו מספר סטים של בגדים בצבעים שונים ומעונות שונות, יצאו לכם תמונות מגוונות וצבעוניות.

 אביזרים מהבית - אקסוסריז בצילומים נראים טוב כמו שכבר אמרנו, אבל חפצים אישיים מהבית יתנו גם ערך מוסף לצילומים שלכם. אפשר למשל להביא צעצועים שהילדים הקטנים אוהבים במיוחד, מה שגם יגרום להם להרגיש יותר בנוח על הסט. לילדים הבוגרים יותר אפשר להביא חפצים שקשורים לתחביבים שלהם - כן ציור, כדורגל, תיק טיולים, וכל דבר שנראה לכם שיביא את אופי המשפחה שלכם לצילומים. דרך אגב, לדעתנו סמארטפון לא נחשב לתחביב אבל לא ניכנס לכם לחינוך :)

 לוודא שכל בני המשפחה מוכנים להצטלם - זה טיפ חשוב. אתם טרחתם, קבעתם עם הצלם, תיאמתם עם כל בני המשפחה מקום ושעה שנוחים לכולם והגיעה שעת האמת - אם יש ילדים קטנים שלא רוצים להצטלם או מתבגרים גרמפיים, הצילומים עלולים להיגמר תוך חמש דקות באכזבה גדולה :( לכן מומלץ לדבר עם המשפחה על הצילומים מראש ולדון ביחד מה יהיה שם. אפשר אולי לתכנן פוזות מראש לתמונות ולחשוב על צילומים מצחיקים שאתם רוצים לעשות, כך שכולם יבואו עם חשק ואנרגיות לצילומים.

 כימיה עם הצלם או הצלמת - זה נכון לכל עבודה עם צלם, וודאו שיש לכם איתו כימיה ואווירה טובה. צלם טוב בסגנון שלכם יגרום לאווירה כיפית ונעימה בצילומים, יוציא חיוכים גם מחברי המשפחה הביישנים ביותר ויוציא לכם תמונות ספונטניות ומשמחות. 


צלמי מומלצים לצילומי משפחה

צלם עם כימיה זאת עצה סבבה, אתם וודאי אומרים לעצמכם, אבל איפה בכלל מתחילים לחפש? עצרו את הסוסים! משפחה לא בוחרים אבל צלם לצילומי משפחה בוחרים בכיף. כבר ליקטנו עבורכם את כל חכמת ההמונים שתצטרכו למשימת מציאת צלם מומלץ לצילומי משפחה. כאן תוכלו לראות רשימת צלמים מומלצים לצילומי משפחה באזור שלכם או באזור בו אתם רוצים להצטלם, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. כה פשוט!
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק