מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איך לבחור צלם לחתונה

אם התחלתם לתכנן את החתונה שלכם, בטח כבר גיליתם שזו משימה לא פשוטה: בין שלל המשימות שכוללות מציאת מאפרת, בחירת דיג'יי ומבחני טעימות של הקייטרינג, צריך גם למצוא צלם טוב שישאיר לכם מזכרת נעימה מהיום החשוב שלכם. אבל איך בוחרים צלם טוב? מה צריך לעשות לפני שבוחרים צלם לחתונה, והכי חשוב- ממה צריך להיזהר כשבוחרים צלם? פנינו לצלמי החתונות המדורגים באתר וביקשנו מהם המלצות ואזהרות. מדריך לפניכם

צלם חתונה

 

לאלו שמתעצלים לקרוא - הכנו לכם סרטון תקציר: 

 


איך לבחור צלם לחתונה?

סופסוף זה הגיע: השלב שבו מתכננים את החתונה. בין שלל הספקים השונים תידרשו לבחור צלם לחתונה – אבל בשונה מברית או בר מצווה, מצלם חתונה נדרשות יכולות מורכבות יותר, כמו צילום של דברים רבים בו זמנית (גם אנשים וגם טבעות או שמלת כלה), בחירת לוקיישנים טובים לצילום, אינטראקציה טובה עם הסביבה ולרוב עבודה עם תאורה מלאכותית. אז איך בוחרים צלם לחתונה? הצלמים המדורגים באתר סיפרו לנו מה הכי חשוב כשבוחרים צלם וממה כדאי להיזהר בשוק צלמי החתונות.

 

כימיה עם צלם החתונה

אחד הדברים הכי חשובים הוא לראות שיש לכם חיבור עם הצלם. הוא האדם שילווה אתכם במהלך כל היום הזה, אז כדאי שהוא יהיה מישהו שאתם מרגישים בנוח איתו. "הדבר הראשון שחשוב לבדוק הוא החיבור הבין- אישי של הזוג עם הצלם, ולכן מומלץ להגיע לפגישה איתו", אומרת תום, צלמת המדורגת בציון 10 באתר." בגלל שזה יום חשוב ומלחיץ אתם צריכים מישהו שיבין אתכם, שתהיה איתו זרימה ושיהיה לכם כיף איתו."

"בניגוד למאפרת, לדיג'יי ולמסדרת פרחים, הצלם הוא האדם שנמצא אתכם מרגע ההתארגנות ועד הרגע שבו כולם שיכורים ברחבה", מוסיף יוסי, צלם בציון 9.4. "בגלל זה חשוב להיפגש איתו ולהבין איזה וייב יש לכם ביחד".

"חשוב שתרגישו שאתם מתחברים לצלם – תחליפו איתו כמה מילים ותבדקו שבאמת יש כימיה וחיבור איתו", אומר יניב. "עבודת הצילום שלו יכולה להיות טובה אבל אם לא תרגישו שזה נכון עבורכם יהיה לכם קשה מאוד להיפתח מולו בצילומים, וחבל."

 איך לבחור צלם חתונה

 

תמונות לבד לא יספיקו: המלצות על הצלם

אנחנו יודעים שבעידן הפייסבוק אנחנו לא באמת צריכים להגיד את זה – רוב הזוגות בוחרים צלם לחתונה על פי המלצות שהם קראו בקבוצות הפייסבוק או באתרי האינטרנט שונים, או מקבלים המלצות מהחברים שכבר התחתנו. עם זאת, עדיין חשוב לומר: לא לוקחים צלם בלי המלצות קודמות , במיוחד כשמדובר בצילום החתונה שלכם. גם אם ראיתם עבודות של הצלם באינטרנט, חשוב לשמוע מלקוחות קודמים על החוויה שהייתה להם עם הצלם.

 

עבודות קודמות של הצלם

חשוב להסתכל על עבודות קודמות של הצלם, מחתונות אחרות, גם כדי לראות שאתם אוהבים את העבודות שלו, אבל גם כדי לוודא שהסגנון שלו מתאים לשלכם. יש צלמים שמעדיפים לצלם בצורה מאוד אותנטית וטבעית, ויש צלמים שיעדיפו לצלם בצורה מלאכותית ומבוימת. אז במה צריך להתמקד כשמסתכלים על עבודות קודמות? הצלמים ששאלנו המליצו להסתכל גם על מספר עבודות שונות של הצלם , וגם לבחון תמונות מהחלקים השונים של החתונה:

"כלקוח, חשוב לראות עבודה מהתחלה ועד הסוף באותה חתונה. ככה תוכלו לקבל אינדיקציה של מה שהצלם יודע להשיג לאורך כל האירוע. שווה לראות כמה אלבומים שונים וגם סרטוני וידאו כדי להבין עם אילו צלמי וידאו הוא עובד ומה תוכלו לקבל ממנו בסוף", מסביר יניב.

"אתם צריכים לראות צילומים של לפחות 2-3 חתונות שונות ולא לבוא ולראות רק תמונות של חתונה אחת שבה הכל היה מהמם והלך חלק, כי הזוג ידע להצטלם בקלות", אומר נתי, צלם בציון 9.7. כשתראו כמה עבודות שונות תוכלו לדעת שיש עקביות ברמה של הצלם."

"מבחינת סגנון הצילום", מוסיף יניב, "צלמים טובים לרוב נצמדים לסגנון צילום מסוים שמאפיין אותם. יש צלמים שאוהבים את סגנון הוינטג' של פעם ויש כאלה שאוהבים תאורה מלאכותית, יש כאלה שאוהבים לביים ויש כאלה שאוהבים לתת לדברים לקרות. אני ממליץ לשאול את הצלם מה הנטייה שלו ומה הוא אוהב לעשות, כדי לראות שזה מותאם לסגנון שלכם, ולמה שאתם מצפים לו ביום החתונה."

צלם חתונות מצלם כלה

 

המחיר של צלם החתונה

לפני שאתם ממהרים לסגור חבילה עם הצלם שהכי אהבתם, חשוב לעשות קודם סקר שוק ולהבין את המחירים. שימו לב, אם הצלם שבחרתם נתן לכם מחיר זול מדי ביחס לאחרים – זה סימן לא טוב.

"חשוב מאוד לא להתפתות למחיר הזול ביותר כי שם נופלים בגדול. זאת נורה אדומה. רמת המחיר של הצלם אמורה להתאים לרמת הניסיון שלו", אומר נתי.

"מחיר זול מדי אמור להדליק לכם נורה אדומה ובדרך כלל זה יבוא על חשבון איכות העבודה", מוסיף יוסי, "אבל אם עשיתם את כל הדברים שצריך לעשות- בדקתם המלצות, ראיתם עבודות קודמות, וידאתם את החוזה מול הצלם וראיתם שהכל טוב אז אין לכם ממה לפחד, אבל לרוב אתם פשוט לא תמצאו צלם כזה."

"אל תחפשו את הצלם הכי זול כי אחר כך משלמים על זה ביוקר", מסביר יניב. "אל תחסכו על צלם. גם לא צריך להגזים עם המחיר אבל תזכרו שמה שנשאר בסופו של דבר זה המזכרת מהחתונה - התמונות והוידאו. אתם לא תזכרו את הטעם של הסטייק אלא את המזכרת הויזואלית."

 

חוזה עם הצלם לפני החתונה

אם כבר החלטתם לסגור את הצלם לחתונה שלכם, שימו לב לאחד החלקים החשובים ביותר – החוזה. כל מה שסגרתם בעל פה עם הצלם חייב להופיע גם בחוזה – החל מכמות הצלמים שיגיעו ביום החתונה, דרך כמות האלבומים שתקבלו בסוף, מסגרת הזמן שבה הצלם מתחייב לשלוח לכם את החומרים וחלוקת התשלום – כמה תשלמו לפני החתונה וכמה אחריה.

"חשוב מאוד לציין בחוזה את מועדי האספקה של התמונות והוידאו, ולציין כמה זמן מרגע בחירת התמונות האלבומים מוכנים. חשוב לשים לב שיש סעיף בחוזים מסוימים שנותן לזוג בין 60-90 יום לבחור את התמונות, ולאחריהם חומר הגלם לא יישמר, או שהצלם יזכה את הזוג בעלות האלבומים ולא יחויב לערוך אותם. כדאי לקבוע מראש בחוזה מה קורה במקרים של עיכוב בבחירת התמונות", אומר נתי.

"בחוזה חייב להיות הכל כולל הכל: חוץ מהמחירים ושעות העבודה חייבים להופיע דברים מקיפים. למשל, כל הנושא של הוידאו: כמה זמן הסרט? כמה תיקונים מותר לכם לבקש אחרי העריכה? בנוסף, לא מספיק שיהיה רשום שאתם מקבלים אלבום, אלא לפרט: באיזה גודל האלבום? כמה דפים הוא מכיל וכמה תמונות? ממה עשויה הכריכה? חשוב לוודא שכל הפרטים הקטנים מופיעים", מציין יוסי

"כל דבר שמסכמים עם הצלם צריך להופיע בחוזה שחור על גבי לבן", אומר יניב. "אם הצלם אחר כך מחליט להפתיע ולתת מעבר למה שרשום בחוזה זה טוב ויפה, אבל שימו לב לדברים שהוא מתחייב להם, כדי שתוכלו למנוע אי הבנות בהמשך."

צילום חתונה

 

מה צריך להופיע בחוזה מול צלם החתונה?

 • כמות האלבומים שתקבלו מהצלם, גודלם וכמות התמונות שיופיעו בהם
 • וידאו – כמות הסרטונים ואורכם
 • הגדלות- במידה ויש, כמות ההגדלות, גודלן, והחומר שעליו הן יודפסו
 • זמני אספקת תוצרי הצילום
 • המחיר הסופי וחלוקת התשלומים
 • כמות הצלמים – וידאו וסטילס
 • שעות העבודה של הצלמים
 

שימו לב: האם הצלם שבחרתם הוא זה שמגיע לחתונה?

הצלמים שדיברנו איתם סיפרו לנו על לא מעט מקרים שבהם זוגות מתאמים עם צלם אחד, אבל מי שמגיע לחתונה שלהם הוא צלם אחר לגמרי, כשהקשר בינו לבין העבודות שהם ראו ואהבו מקרי בהחלט.

יוסי מסביר: "יש כל מיני חברות שמעסיקות אצלם מספר צלמים. הזוג רואה תמונות של צלם שהוא אהב, סוגר איתו, אבל מי שמגיע ביום החתונה הוא צלם שהם לא מכירים ולא נפגשו איתו. יש כאן הטעיית צרכן. לקוחות לא יודעים את זה והרבה פעמים נופלים, לכן בפגישה חשוב לוודא מי בדיוק הצלם שמגיע ביום האירוע, איך קוראים לו והאם התמונות שאתם רואים הן באמת שלו."

"זו עוד סיבה שהפגישה עם הצלם חשובה", מוסיף יניב. "אתם צריכים לראות שהעבודות הן באמת שלו, ושהוא זה שמגיע לחתונה. כדאי לפנות לעסק עם מוניטין בשוק ולהסתמך על המלצות קודמות, ולא להגיע למישהו שהוא נהג מונית ביום וצלם אירועים בלילה."

צילום חתונה

 


מחירים של צלמי חתונות

מחיר סטנדרטי לחבילת צילום ממוצעת של חתונה נע בין 9,000-11,000.

 • מה כוללת חבילת צילום ממוצעת לחתונה?
 • 2 צלמי סטילס וצלם וידאו אחד
 • 3 אלבומים דיגיטליים – אחד לזוג ועוד שניים מוקטנים להורים. חלק מהצלמים מוסיפים גם "משוויצון"- אלבום קטן להראות לחברים
 • סרט וידאו - סרט אחד באורך 40 דקות ועוד סרט קצר המהווה תקציר של החתונה, ונע בין 2-4 דקות

 

צילום חתונה

 


צלמי חתונות מומלצים

הדבר החשוב ביותר כשבוחרים צלם לאירוע הוא המלצות על הצלם. כאן במידרג תוכלו למצוא רשימה של צלמי חתונות מומלצים, כאשר לכולם יש חוות דעת וציונים שנתנו להם לקוחות קודמים. שיהיה במזל!


שאלות נפוצות לדף זה

איך לבחור צלם לחתונה?

כשאתם באים לבחור צלם לחתונה אתם צריכים לקחת בחשבון כמה דברים: ראשית הניסיון שלו, עליכם לראות שהוא רלוונטי אליכם ולאירוע שלכם. שנית, להסתכל על עבודות קודמות של הצלם – כדאי לראות מספר אלבומים ממספר אירועים שונים וגם להבין אם אתם מתחברים לסגנון הצילום של הצלם. חשוב לקבל המלצות על הצלם וכדאי מאוד להיפגש איתו כדי לראות שיש ביניכם חיבור וכימיה.

כמה עולה צלם לחתונה?

חבילת צילום ממוצעת לחתונה נעה בין 9,000-11,000. אל תתפתו למחירים זולים מאוד כי לרוב הם יעלו לכם ביוקר.

מה צריך לשאול צלם חתונה?

כשאתם נפגשים עם צלם החתונה כדאי לשאול: מהו סגנון הצילום שלו- האם הוא מצלם בסגנון יותר טבעי ואותנטי או יותר מלאכותי ומבויים? בנוסף לסגור איתו את הפרטים הטכניים של החתונה שלכם: כמה צלמים מגיעים? כמה סטילס וכמה וידאו? מהם שעות העבודה של הצלמים? כמה זמן ייקח לחומרים להגיע אחרי החתונה? את כל הדברים שאתם מסכמים בעל פה יש לציין בחוזה.

מה כלול בחבילת צילום לחתונה?

חבילת צילום ממוצעת לחתונה כוללת:

 • 3 צלמים – שני צלמי סטילס וצלם וידאו אחד
 • 3 אלבומים מעוצבים – אחד גדול לזוג ועוד שניים קטנים יותר להורים. יש כאלו שמוסיפים אלבום קטן לחברים.
 • שני סרטי וידאו- אחד באורך מלא, לרוב באורך 40-50 דקות, ואחד שמהווה תקציר של האירוע בין 2-4 דקות.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק