מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צילומי תדמית - מחיר
צילומי תדמית הם שירות שהולך ונהיה נפוץ יותר ויותר. נוכחות של עסקים ברשתות החברתיות גוברת והשירותים אונליין הולכים ומתרחבים ואיתם הצורך של עסקים רבים להציג את עצמם ללקוחות שטרם פגשו, בצורה המחמיאה ביותר. אבל מה המחיר של צילומי תדמית? מה משפיע עליו? ועל מה אולי אפשר לוותר כדי להוזיל עלויות? על הכול תוכלו לקרוא כאן, ובסוף גם תמצאו גם כמה כללים חשובים לצילומי תדמית מוצלחים.


מה זה צילומי תדמית?

בצילומי תדמית אתם מציגים ללקוחות פוטנציאליים את העסק שלכם. הם יכולים להיות רשמיים, לשדר סמכותיות בחליפה ולהיות יצוגיים מאוד, או לחילופין לתת ללקוח ההצצה אל מאחורי הקלעים של העסק שלכם ולשדר קלילות ואווירה טובה. בכל מקרה, הצילומים ישמשו אתכם לקדם את העסק וליצור רושם ראשוני טוב על לקוחות חדשים.

הרבה מצילומי התדמית הם צילומי פורטרט או צילומים ב"שטח" במקום העבודה שלכם. או גם וגם כמובן, הכי טוב.


צילומי תדמית - מחירים

אבל אתם כבר יודעים מה זה צילומי תדמית, אתם כאן בשביל המחירים! לרוב צילומי תדמית יתומחרו לפי שעה, כאשר הצילומים עצמם נמשכים מינימום שעתיים. מחיר צילומי תדמית נע בין 600-1000 ש"ח פלוס מע"מ. מחיר זה לרוב כולל צילומים בסטודיו של שעתיים כולל חשיבה על קונספט ואווירה ועיבוד תמונות בסיסי.

זהו גם מחיר המינימום לצילומים. גם אם אתם עסק של אדם אחד, ואתם מעוניינים בצילומי פורטרט בלבד, לא משהו מסובך במיוחד, זה יהיה המחיר. אם אתם מעוניינים ממש בסשן צילומים קצר אולי תוכלו לסדר הנחה, אך לרוב כדי שהעבודה תהיה משתלמת עבור הצלם, הוא לא יבקש פחות מכך.

זה המחיר לצילומי תדמית רגילים, מה יכול להוסיף עליו אתם שואלים? טוב ששאלתם!

 צילומי תדמית בסטודיו

מה משפיע על מחיר צילומי תדמית?

אחד לוקיישן - צילומי תדמית בסטודיו תמיד יהיו זולים יותר. בצילומים כאלה אתם מגיעים אל הצלם, כל הציוד שלו ערוך ומוכן, נותר רק לקחת נשימה עמוקה ולהתחיל להצטלם. עם זאת הרבה עסקים יהיו מעוניינים דווקא בצילומים במקום העסק. בין אם זו מאפייה מקסימה או משרד דיגיטל עם אחלה אנרגיות, שיקוף האווירה בבית העסק ללקוחות יכול לעשות רק טוב. הגעת צלם התדמית לעסק שלכם תעלה את מחיר צילומי התדמית ב100-300 ש"ח לרוב, על מנת לכסות את הנסיעות ואת הבאת הציוד.

שתיים אורך צילומי התדמית - כאמור המחיר הבסיסי של צילומי תדמית הוא לכשעתיים צילומים. אם הצילומים מתארכים ליותר מכך הדבר יגרור תוספת במחיר. כל שעת צילומי תדמית נוספת תעלה בין 200-400 ש"ח.

שלוש מספר המשתתפים בצילומי התדמית - ככלל מספר המשתתפים בצילומי התדמית לא משפיע ישירות על המחיר, אבל מספר משתתפים רב יגרום הרבה פעמים להתארכות הצילומים, ומכאן להעלאה במחיר צילומי התדמית.

ארבע פוטושופ - מחיר בסיסי של צילומי תדמית כולל עיבוד תמונות. כלומר שיפור התאורה, טשטוש רקעים חיתוך התמונות היכן שצריך וכיוצא בזה. לעומת זאת הוא לא כולל פוטושופ ממש בפני המצולמים. אם תרצו עריכה עמוקה יותר לתמונות, זמן העריכה יתארך ויביא לעלייה במחיר צילומי התדמית. יחד עם זאת לא בטוח שכדאי לכם לעשות עריכת פוטושופ ממש, עריכה כזאת עלולה לגרום למראה מלאכותי לתמונות, ולכם להיראות פחות נגישים ללקוחות פוטנציאליים. כל שעת עריכה נוספת תעלה בין 150-400 ש"ח.

חמש איפור ושיער - בכל צילומים אנחנו רוצים להיראות במיטבנו, ובצילומי תדמית, שישפיעו על כמות הלקוחות שלנו, על אחת כמה וכמה. לכן, הרבה אנשים בוחרים לעשות איפור ושיער לפני הצילומים. חלק מהצלמים עובדים כבר עם מאפרות ומעצבות שיער ויוכלו לצרף אותן לחבילת צילומי התדמית, לרוב בתוספת מחיר המשתנה מצלם לצלם וממאפרת למאפרת. אחרים יוכלו לקשר אתכם למאפרות מומלצות או שתמצאו כאלה במידרג, והצעת המחיר והתשלום להן יהיה לגמרי בנפרד. 


איך אפשר להוזיל צילומי תדמית?

אז כאמור, אם תבחרו להצטלם בסטודיו ולא בלוקיישן אחר, מחיר צילומי התדמית יהיה זול יותר. לא תמיד הדבר אפשרי. אבל אם נגיד תכננתן להצטלם עם כוס קפה לצד שולחן עבודה, אפשר לארגן סט דומה גם בסטודיו. אם אתם מתכננים צילומי פורטרט בלבד, שקלו אם בכלל יש צורך להגיע לצילומים במקום העבודה עצמו.

 צילומי תדמית בעריכה

כללים חשובים לצילומי תדמית מוצלחים

מצלמה איפור, לא לנשים בלבד - בדיוק דיברנו על איפור. שלא כמו בהרבה צילומים אחרים, חלק ניכר מצילומי תדמית הוא צילומי פורטרט, מה שקוראים בשפה המקצועית "הדשוטס". אלו צילומי תקריב בהם תרצו להיראות במיטבכם במיוחד. לכן מומלץ מאוד לגברים ולנשים כאחד להתאפר לפני הצילומים. האיפור יפחית ברק ואדמומיות בפנים ויעזור ללקוחות להתמקד רק במה שיפה :) אל תדאגו, בתמונות עצמן רק תראו טוב, לא יראו שאתם מאופרים.

מצלמה קונספט ואווירה לצילומי התדמית - אווירת צילומי התדמית צריכה להתאים בדיוק לעסק שלכם. צילומי תדמית של רואה חשבון למשל יראו שונה מאוד מצילומי תדמית של מסדרת בתים, באופן מובן. רו"ח יהיה מעונב וסמכותי, יצולם בסטודיו או ליד שולחן עבודה ומסדרת הבתים תצולם אולי במהלך העבודה, בצבעי פסטל המשרים רוגע, ועם חיוך גדול על הפנים. לפני הצילומים חשבו יחד עם הצלם או הצלמת איזו אווירה אתם רוצים בתמונות התדמית שלכם ואיך יהיה הכי נכון לשדר אותה. צלם טוב יזום שיחה כזאת איתכם וידע לתת טיפים נכונים איך להתארגן נכון לצילומים.

מצלמה מספר סטים של בגדים - מומלץ להביא לצילומי התדמית מספר סטים של בגדים. אפשר סט אחד  מחויט ורשמי יותר, וסט אחר יותר משוחרר ויום-יומי. אתם יכולים גם שני סטים רשמיים, לא נכריח את עורכי הדין בקהל לצאת מהמכופתרת :)

מצלמה התאימו את צבע הבגדים לצבעי העסק - אם תחשבו מראש על התאמת צבעי הבגדים בצילומים לצבעי הלוגו או אתר האינטרנט של העסק, תרוויחו כפליים! כך צילומי התדמית ישתלבו באתר שלכם, בחתימת המייל או איפה שלא תשימו אותם בטבעיות ובאסתטיות מיטבית.  

מצלמה שמרו על אחידות הצוות מבחינת סגנון - אם אתם מצטלמים צוות מהעסק, חשוב להבהיר לכולם עם איזה סגנון ביגוד לבוא לצילומים, או להגיד לכולם להביא סטים שונים של בגדים מסגננות מוגדרים מראש. אם כולם מחויטים יחסית ורק גיל מנהל הלקוחות החליט לבוא בטי-שירט של מארבל, זה ממש לא ישתלב. וגם הפוך, אם אתם משרד הייטק שמתהדר בקז'ואל, חליפה ועקבים בהחלט יצרמו בקרב שורת המצטלמים.

הצטלמו בזמן רגוע בעסקים - מעבר ללסדר יפה את הניירות על השולחן ולרוקן פחים, חשוב שמקום העבודה יהיה מוכן לצילומים מבחינת עומס העבודה. אם יש פרוייקטים שצריך לסיים בלחץ או התרגשות סביב פגישה עם לקוחות חשובים, זה לא הזמן לצילומים. כדי שהתמונות יצאו הכי טוב שיש צריך שהצוות יהיה מרוכז ושהצילומים יעשו בנחת וללא הפרעות. למרות שתמונה בה כולם קופצים מטלפון היא מאוד אוטנטית.

מצלמה היו מודעים לעובדים שפחות אוהבים להצטלם - לא כולם אוהבים להצטלם. יש מצב שיש לכם עובדים בצוות שהרגע שבו הודעתם על יום צילומים גרם להם לצביטה של חרדה בבטן. אז דבר ראשון חשוב להיות מודעים לכך ולקבל את זה בהבנה. במקרים כאלה כדאי לוודא כפליים שאתם לוקחים צלמת או צלם נעימים עם גישה טובה וחיובית שיוכלו להוציא לכל העובדים תמונות טובות. כמו כן אפשר לסדר את יום הצילומים ככה שמי שחרד ולחוץ מהצילומים יצולם ראשון או אחרון לפי העדפותיו. באופן כללי, כדי שהתמונות יצאו טובות, עדיף לבוא לקראת המצטלמים החרדים ולא ללחוץ עליהם ש"אין ממה להיות בלחץ".


צלמים מומלצים לצילומי תדמית

לצילומי תדמית מוצלחים צריך צלם מוצלח. כזה שיוציא מכם את הצדדים המקצועיים שלכם ועדיין יגרום לכם להיראות נגישים ונעימים. איפה מוצאים צלמים כאלה?!! רגע רגע, אין צורך להיכנס להיסטריה, כבר אספנו עבורכם חוות דעת מלקוחות קודמים על צלמים מומלצים לצילומי תדמית. כל מה שאתם צריכים הוא להיכנס לרשימת הצלמים בעיר שלכם, לקרוא חוות דעת וליהנות מחכמת ההמונים.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק