מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירי סוככים
לא משנה מה מזג האוויר בחוץ, סוככים הם הפתרון האידיאלי אם אתם רוצים לשבת במרפסת בשמש (ואולי) גם בגשם. מה המחירים של הסוככים השונים? אילו סוגים קיימים? וכמה עולות התוספות לסוכך? על כל זה כאן.


מאמר זה יעסוק במחירים השונים של סוככי ההצלה. במידה ואתם מתלבטים באופציית הצללה השונות - תוכלו להעמיק בנושא בחירת סוככים ואו בנושא הפרגולות.
היתרון של הסוככים ברור – הם ניתנים להזזה, לא דורשים היתרים מיוחדים ובעיקר התקנתם זולה יותר מזו של הפרגולה. כמה זולה?


מחירי סוככים ופתרונות הצללה

מחיר סוכך מחיר סוככי זרועות – סוכך זרועות הוא סוג של סוכך מתקפל המתאים בעיקר למרפסות שמש. הזרועות מתחברות אל הקיר ולכן צריך קיר תומך. שטח הכיסוי שלו יכול להיות גדול מאוד, עד 3 מטרים אורך ו-7 מטרים רוחב. עלות סוכך זרועות היא כ-350-400 ₪ למ"ר.  אם ניקח לדוגמא מרפסת בגודל בינוני, עלות התקנת סוכך תהיה בין 3,000-5,300 שקלים (תלוי אם בחרתם במנוע חשמלי או לא).

 סוכך זרועות

מחיר סוכך מחיר סוכך מרקיזה –מרקיזה הוא סוכך מתקפל בצורה של רבע עיגול ומתאים לכל מזג אוויר, גם כסוכך למרפסת נגד גשם (במידה ויורד גשם יש צורך להשאיר את הסוכך פתוח כדי שהמים יתנקזו ולא יפגעו בפרופילי האלומיניום העלולים לקרוס תחת משקל המים). מחיר של סוכך מרקיזה הוא סביב ה-500 ₪ למ"ר היקף.  אם לדוגמא ניקח חלון ממוצע בסלון ונרצה להתקין מעליו סוכך מרקיזה המחיר יהיה 1,500-4,500 (כתלות אם בחרתם במנוע חשמלי או לא).

 סוכך מרקיזה

 מחיר סוכך מחיר סוכך קבוע – התקנת סוכך קבוע מתאימה לרוב כסוכך לרכב ולכניסות של בתים. הסוכך הקבוע לא ניתן להזזה או קיפול ולכן מתאים מאוד לאזורים בהם יש צורך בהגנה מנזקי מזג האוויר לאורך כל עונות השנה. מחירו של סוכך קבוע הוא 300-500 ₪ למ"ר. למשל אם יש לכם חניה ואתם רוצים להתקין מעליה סוכך, המחיר הממוצע יהיה בין 5,000-7,500 ₪.

 סוכך קבוע

 מחיר סוכךמחיר סוכך מסילות – כשמו הוא, סוכך הנע על מסילות. הוא קצת מזכיר בצורתו פרגולה עם כיסוי. כמעט תמיד הסגירה והפתיחה שלו מתבצעת על ידי מנוע חשמלי וההצללה היא של שטחים גדולים לרוב. בעקבות צורתו ושטח הכיסוי שלו, מחירו גבוה יחסית, כ-1,000 שקלים למ"ר. לכן התקנת סוכך כזה תתחיל מ-9,000 שקלים.

 מחיר סוכךמחיר סוכך מסך– יריעות בד הנמתחות מלמעלה למטה וכך יוצרות צל. מחיר סוכך מסך הוא בסביבות ה-500-600 ש"ח למ"ר. מחיר התקנת סוכך מסך לחלון סלון בגודל סטנדרטי מתחיל מ-3,000 ₪ (לא כולל מנגנון חשמלי).

 מחיר סוכךמחיר רשת הצללה – בד רשת נמתח המחובר לארבעה עמודים. מחיר הבד 200-300 ₪ כתלות בגודל. מחיר העמודים 1,000-2,000 ₪ כתלות בסוג החומר ממנו עשויים העמודים (אלומינים, ברזל מגולוון וכדומה).


תוספות אפשריות לסוכך

רבים מהאנשים בוחרים להוסיף תוספות אסתטיות ופרקטיות אל הסוככים. כמה יעלו התוספות לסוככי ההצללה?

1. קסטה – מעין כיסוי שמטרתו לשמור על הסוכך כזה במצב סגור. הסוכך למעשה  מתקפל לתוך הקסטה ששומרת עליו בנזקי מזג האוויר וגם מעניקה לו מראה אסתטי יותר. קסטה תייקר את העסק ב-1,500-2,000 שקלים נוספים.

 קסטה לסוכך

2. מנוע חשמלי – קיפול הסוככים לוקח לפעמים המון זמן ודורש מאמץ. תוספת של מנוע חשמלי תקל על קיפולו ותמנע קיפול שעלול להסב נזק לסוכך. המנוע מתאים לרוב הסוככים, רק צריך לבחור בהתקנתו. מחיר תוספת של מנוע חשמלי לסוכך תעלה בין 1,200-2,000 ₪.

3. חיישן רוח – ניתן להוסיף חיישן לסוכך זרוע כדי שזה ייסגר במצב של רוחות קשות. מחיר החיישן 350-450 ₪.


מחיר תיקוני סוככים

1. החלפת בד לסוכך (החלפה מתרחשת לרוב אחת ל-7-10 שנים) החל מ-150-300 ₪ למ"ר.

2. תיקונים קטנים (איטום/גריז/קיבוע מחדש) יעלו 400-600 ₪.

3. החלפת חבל לסוכך מרקיזה יעלה 300-350 ₪.

4. החלפת זרוע לסוכך זרועות (עד 3 מטר לזרוע) תעלה 1,200-1,500 ₪.


מתקיני סוככים מומלצים

למתקין הסוככים העין המקצועית לקבוע איזה סוכך יתאים בצורה מושלמת אל סביבת הבית שלכם, הכנו לכם רשימה של בעלי מקצוע המדורגים ביותר באתר בתחום של התקנת סוככים ונותנים פתרונות הצללה. נשאר לכם רק לבחור יחד את סוג הצל שאתם רוצים.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק