מוקד מידרג: 1-700-707-233

איתור נזילה בגז

איתור נזילה בגז היא השיטה המדויקת ביותר לאיתור נזילות בבתים פרטיים. עם זאת, חשוב לדעת שהיא מיועדת בעיקר לשטחים חיצוניים כמו חצר או גינה, ובתוך הבית כדאי להשתמש באמצעים אחרים כמו מצלמה תרמית. מה בין גז לאיתור נזילות, מתי נשתמש באיתור נזילה בגז וכמה זה עולה? אין צורך לאתר את התשובות, כי הכל נמצא במאמר הבא.


איך עובד איתור נזילה בגז?

איתור נזילה בגז מתבצע באמצעות מכשיר מיוחד בעל חיישן גז שמאפשר לזהות נזילות באופן מדויק בהתבסס על דליפת גז בתוך המערכת. העיקרון הוא פשוט – תחילה מאתר הנזילות מאתר את תוואי הצנרת בדירה באמצעות מכשיר. לאחר מכן הוא מרוקן את המערכת ממים ומכניס במקומם תערובת גז שכוללת 95% חנקן ו-5% מימן. וזה המקום להרגיע – מדובר בגזים לגמרי ידידותיים לסביבה ולא רעילים. לאחר הכנסת הגז למערכת, מאתר הנזילות עובר לאורך הצנרת עם מכשיר מיוחד אליו מחובר חיישן לאיתור גז. במקום בו הצנרת שבורה או סדוקה תהיה דליפה של גז אותה יזהה החיישן, מה שמאפשר לעלות על מוקד הבעיה ולטפל בו באופן נקודתי.

 

איתור נזילה בגז

איתור נזילה בגז יכול להימשך כחצי שעה ויכול להימשך כ-4-5 שעות. ואם נשארתם מבולבלים כדאי לדעת שזה בתלוי בלא מעט גורמים ביניהם אורך הצנרת, תנאי השטח ובמורכבות מציאת תוואי הצנרת בדירה.  


מתי משתמשים באיתור נזילה בגז?

חיישן גז הוא אמצעי אפקטיבי ומדויק לאיתור נזילות. הוא מסוגל להגיע גם למעמקי הצנרת, עד 12 מטר בתוך האדמה, בניגוד לאמצעי איתור נזילות אחרים כמו מצלמה תרמית או מכשיר אקוסטי, שיכולים להגיע רק מטרים ספורים. עם זאת, מכיוון ששימוש בחיישן גז מורכב יותר, נהוג להשתמש באיתור נזילה בגז בעיקר כשאין אפשרות להשתמש במצלמה תרמית – בעיקר מחוץ לבית, בחצרות וגינות.

מצלמה תרמית עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום שרגישות לחום ומזהה את הנזילה לפי הפרשי טמפרטורה בצנרת. מסיבה זו היא מותאמת לאיתור נזילות בצנרת מים חמים, בתוך הבית. כשמדובר בצנרת מים קרים או בצנרת חיצונית שרגישה למזג האוויר, המצלמה התרמית לא תצליח לזהות בצורה מדויקת את הפרשי הטמפרטורה ולאתר את הנזילה, ועדיף להשתמש בחיישן גז.


איתור נזילות בגז - לא תמיד פשוט

חיישן הגז אומנם מותאם לאיתור נזילות בחצרות ובגינות, אבל יש פעמים שזה לא כל כך פשוט. בחלק מהחצרות הצנרת החיצונית מחופה בריצוף או במשטח בטון. במצב כזה, קשה לאתר את מיקום דליפת הגז בצורה מדויקת מכיוון שהבטון חוסם את הגז.

לרוב, ניתן להתגבר על הבעיה הזאת באמצעות קידוח חורים קטנים בין הפוגות (החריצים בריצוף) כדי לאפשר לגז לצאת בדרך אחרת, אבל לצערנו גם זה לא תמיד יועיל. במקרים מסוימים (אם כי לא מאוד נפוצים) בשלבי ההכנה של הבטון בחצר שמים יריעת ניילון מתחת ליציקת הבטון. במצב כזה לא ניתן לאתר את המקום בו הגז דולף מכיוון שהוא נוטה לברוח דרך הניילון, כך שמאתר הנזילות יצטרך לחשוב על פתרון יצירתי אחר.

 

איתור נזילה בגז בחצר

 


מחיר איתור נזילות בגז

מחיר איתור נזילה בגז נע בממוצע בין 1,500-2,000 ₪. במקרים מסוימים כאשר מדובר באיתור נזילה בשטח גדול במיוחד כמו משק חקלאי, או שתנאי השטח מורכבים המחיר יכול לקפוץ גם ל-3,000-4,000 ₪.

שימו לב המחיר מתייחס אך ורק לאיתור מקור הנזילה, ואינו כולל את התיקון שלה. חלק ממאתרי הנזילות מציעים גם שירותי תיקון עבורם ייתנו לכם הצעת מחיר בנפרד, וחלק מהם עוסקים אך ורק באיתור נזילה בגז, ותצטרכו למצוא אינסטלטור על מנת לתקן את התקלה.


איתור נזילה בגז – טיפים

חיישן גז לאיתור נזילות בדקו את הניאגרה: לפני שאתם ממהרים לבצע איתור נזילות בגז, שווה לוודא שאכן יש נזילה בבית. תוכלו לבדוק זאת בעצמכם – סגרו את הברזים ובבית והמתינו כרבע שעה. אחר כך, בדקו אם שעון המים בדירה זז. אם כן, לצערנו יש נזילה בבית, אבל תתעודדו – ברוב הפעמים מדובר בנזילה מהניאגרה שמצריכה תיקון פשוט של אינסטלטור. כדי לאמת את החשש תוכלו להניח נייר טואלט בחלק הפנימי של האסלה. הנייר נרטב? ברכותינו יש לכם נזילה מהניאגרה וחסכתם כאב ראש מחייך

חיישן גז לאיתור נזילות לא לשכוח לסגור את השיבר: כשמשתמשים בגז לאיתור נזילה חשוב לוודא לפני תחילת העבודה שמאתר הנזילות סוגר את השיבר (הברז הראשי) של הדוד, כדי לוודא שלא נכנס לתוכו גז.

חיישן גז לאיתור נזילות וודאו שיש לכם דוח: לא דוח תנועה חלילה, אלא דוח אותו מפיק עבורכם מאתר הנזילות בסיום הבדיקה. הדוח הזה יכול לשמש אתכם לקבלת כספי ביטוח, או אם תרצו למכור את הבית בעתיד. אם אתם זקוקים לחוות דעת לבית משפט, וודאו מראש שמאתר הנזילות שבחרתם מספק חוות דעת שקבילות בבית משפט.

חיישן גז לאיתור נזילות איתרת? שילמת: למרות שזה אולי מפתיע, לא כל ביקור של מאתר נזילות יסתיים בתגלית. במידה ובעל המקצוע לא הצליח לאתר את מיקום הנזילה באמצעות חיישן הגז ומיצה את יתר האמצעים העומדים לרשותו (כמו מצלמה תרמית) ברוב הפעמים לא תדרשו לשלם  מחיר מלא. חשוב לסכם מראש עם בעל המקצוע את העניין הזה, כדי שלא תתקלו בהפתעות במעמד הביקור.

חיישן גז לאיתור נזילות בחרו מאתר שיש לו כמה מכשירי איתור: רצוי שמאתר הנזילות שאתם מזמינים יעבוד עם כמה מכשירי איתור שונים, כך שאם איתור הנזילה באמצעות גז לא יצלח (חלילה וחס) הוא ינסה לאתר בעזרת מצלמה תרמית. 

חיישן גז לאיתור נזילות

מאתרי נזילות בגז מומלצים

מוכנים לאיתור מאתר הנזילה שלכם? כאן תמצאו מאתרי נזילות בגז מומלצים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. כל מה שנשאר לכם זה להיכנס ולבחור מאתר נזילות מומלץ בהתאם לאזור המגורים שלכם. שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של איתור נזילה בגז?

לרוב תשלמו בין 1,500-2,000 ₪ עבור איתור נזילה באמצעות גז. המחיר יכול לטפס ל-3,000-4,000 ₪. כאשר יש לבצע איתור נזילה בשטח גדול במיוחד או עם תנאי שטח מורכבים. 

 

איך פועל חיישן גז לאיתור נזילות?

כדי לאתר נזילה באמצעות גז, מאתר הנזילות מרוקן את המים בצנרת ומכניס במקומם גז ידידותי לסביבה. לאחר מכן, הוא עובר בתוך קו הצנרת באמצעות מכשיר אליו מחובר חיישן.  כאשר יש דליפה או עלייה של גז החיישן מתריע, כך ניתן לאתר בצורה מדוייקת את מקור הנזילה.

איך מזהים נזילת מים? צירפנו סרטון שיסביר הכל!

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק