מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון מחשב נייד – מחירים
אז הגעתם לכאן כי ההארד דיסק שלכם "הלך", אבל זה ממש לא סיבה שגם היום שלכם ילך! זה הזמן לעשות בקרת נזקים ולהבין כמה יעלה לכם תיקון מחשב נייד - איך מתמחרים בכלל תיקון מחשב נייד, כמה יעלה לכם תיקון של מסך שבור, מה המחיר של מקלדת ולמה כדאי שתשקיעו עוד כמה שקלים בכונן SSD? תטעינו מצברים (ואת הבטריה של המחשב..) כי אנחנו מתחילים מחייך


איך מתמחרים תיקון מחשב נייד?

מדובר בשאלה קצת טריקית מאחר והסטנדרט לתמחור תיקון מחשב נייד הוא לא אחיד וכל טכנאי מחשבים מתמחר את תיקון המחשב בצורה קצת אחרת. באופן כללי, בעבר היה נהוג לתמחר תיקון מחשב נייד באופן שעתי, כאשר כל שעת עבודה תומחרה ב-100 ₪ בערך. היום מרבית טכנאי המחשבים מעדיפים לתמחר תיקון מחשב נייד לפי עלות החלק המוחלף + העבודה עצמה שתלויה בסוג התקלה.

לדוגמה החלפת הארד-דיסק תתומחר כך:

מחיר הארד דיסק חדש כ-200-300 ₪

עבודת התקנת הארד דיסק כ-200 ₪

בסך הכול כ-400-500 ₪.

למרות שתיקון מחשב נייד כבר לא מתומחר באופן שעתי, הזמן עדיין בהחלט משחק תפקיד במחיר העבודה הכולל- ככל שהעבודה תהיה מורכבת ותימשך זמן רב, כך גם המחיר יקפוץ כלפיי מעלה.

 תיקון הארד דיסק במחשב נייד

ממה מושפע מחיר תיקון מחשב נייד?

  • חלקים: הגורם שצפוי להשפיע בצורה הכי משמעותית על עלות העבודה הוא סוג הרכיב התקול במחשב. בדיוק כמו שאמרנו מקודם, במקרה של תיקון חלקים במחשב נייד הכלל די פשוט - ככל שמדובר ברכיב מורכב יחסית לתיקון, גם המחיר יהיה גבוה יותר (ללא קשר לעלות הרכיב עצמו שלרוב יהיה יקר יותר גם במקרה של תקלות מורכבות) למשל, כשמדובר בהחלפת לוח אם נחשבת עבודה יחסית מורכבת, תימחור שעת עבודה יהיה גבוה יותר בהשוואה לשעת עבודה של החלפת הארד דיסק שהיא עבודה יחסית פשוטה עבור טכנאי מחשבים מנוסה.
  • סוג המחשב: עוד דבר שצפוי להשפיע על העלויות, הוא סוג המחשב הנייד שכולל את דגם המחשב, המעבד והגיל של המחשב. באופן כללי, ככל שהמחשב יהיה מתקדם והמערכת והרכיבים שלו יהיו מורכבים יותר מה שיתבטא (איך לא מחייך) גם בעלות עבודה גבוהה בהשוואה למחשבים מדגמים יותר ישנים.
  • תיקון בבית הלקוח או במעבדה: אם כמו ששר אריק אינשטיין גם אתם אוהבים להיות בבית, בטח תשמחו לדעת שבמקרים מסוימים לא תצטרכו לקחת את המחשב שלכם אל טכנאי המחשבים והוא יוכל להגיע ישירות אליכם הביתה. מדובר בעיקר בתקלות שלא מצריכות מעבדה כמו החלפת מקלדת. כמה התענוג הזה יעלה לכם אתם שואלים? תיקון בבית הלקוח יוסיף למחיר העבודה הכולל כ-150 ₪.

מחיר החלפת מסך במחשב נייד

בשנים האחרונות המחשבים הניידים שלנו רק הולכים ומשתכללים ואיתם גם המגוון של המסכים. מסכי מגע או Full HD יכולים בהחלט לשדרג את חווית הגלישה שלנו, אבל כשהם נשברים זה גם כואב בכיס (הרבה) יותר בהשוואה למסכים הפשוטים. תיקון מסך מחשב נייד ישתנה בהתאם לסוג המסך, כך למשל מחיר החלפת מסך סטנדרטי במחשב נייד ינוע בין 500-800 ₪. מחיר החלפת מסך מחשב נייד Full HD ינוע בין 750-900 ₪. מחיר החלפת מסך של מחשב נייד עם מסך מגע ינוע בין 1,000-1,200 ₪   

 מסך מחשב שבור | תיקון מחשב נייד - מחירים

 


מחיר החלפת מקלדת במחשב נייד

באופן כללי, כשיש תקלות במקלדת של מחשב נייד, ב99% מהמקרים, נחליף את המקלדת בשלמותה ולא נתקן אותה. מחיר של תיקון מקלדת במחשב נייד משתנה בהתאם לסוג המקלדת – כן, כן גם במקלדות המגוון לא קטן.

באופן כללי, החלפת מקלדת סטנדרטית במחשב נייד תעלה כ-250-300 ₪ (המחיר כולל את המקלדת) במקרים של מקלדות מורכבות יותר שדורשות התעסקות רבה עם פלסטיקה, או מקלדות מיוחדות כמו מקלדת מוארת המחיר יהיה גבוה יותר וינוע בין 400-600 ₪ (גם כאן, המחיר כולל את המקלדת)

 החלפת מקלדת מחשב נייד | תיקון מחשב נייד - מחירים

מחיר תיקון לוח אם

תקלות בלוח אם יכולות לנוע בין תקלות פשוטות למדי כמו תיקון מגעים שמחירו נע בין 200-300 ₪, לעומת תיקונים מורכבים יותר כמו ניקוי קורוזיה שנע בין 450-500 ₪. במקרים אחרים, כמו לוח אם הרוס, ייתכן שלא תוכלו להתחמק מהחלפתו. במקרה הזה, לא מעט מטכנאי המחשבים ימליצו לכם לחשוב פעמיים, מאחר ומדובר בסיפור לא זול בכלל שיעלה לפחות 800 ₪ ויכול גם להגיע אפילו ל-2,000 ₪. איך תדעו אם שווה לתקן או לא? לכו לפי כלל אצבע ברור - אם עלות התיקון שווה יותר מ-30% מהמחשב החדש שתקנו, עדיף לא לתקן ולהצטייד במחשב נייד חדש. החלטתם לקנות מחשב נייד חדש? כאן תוכלו לקרוא על מחשב נייד מומלץ

 תיקון לוח אם | תיקון מחשב נייד - מחירים

מחיר תיקון מאוורר במחשב נייד

אם המחשב שלכם מתקשה להתקרר לאחרונה או מרעיש, יש סיכוי די גבוה שהסיבה קשורה באחד המאווררים. במקרה של תקלה במאוורר, ב-90% מהמקרים אין צורך בהחלפת המאוורר וטכנאי המחשבים יוכל לפתור את התקלה באמצעות ניקוי המאוורר ושיפוץ מערכת הקירור שמחירו ינוע בין 250-350 ₪ במקרים אחרים כמו מאוורר שבור, טכנאי המחשבים יחליף את המאוורר, וזה כבר יעלה לכם כ-350-450 ₪ (כולל המאוורר)

 


מחיר החלפת הארד דיסק

כשמדברים על עלות החלפת הארד דיסק יש שלושה דברים שצריך לקחת בחשבון: החלפה של דיסק קשיח מכני (HDD) או דיסק בטכנולוגית פלאש (SSD), האם אנחנו רוצים שטכנאי המחשבים יתקין עבורנו מערכת הפעלה והגודל של הכונן. נשמע כמו סינית? אל תדאגו, כבר נסביר הכל.

הארד דיסק או כונן SSD?

ההארד דיסק הוא הלב של המחשב שלנו ועליו מאוחסנים כלל הקבצים שנמצאים על המחשב. אולי זאת גם הסיבה לזה שאנחנו לוקחים את זה קשה כל כך שההארד דיסק שלנו נהרס בגלל נפילת מחשב לא רצויה. אבל שנייה לפני הדמעות, כדאי להסתכל על חצי הכוס המלאה כי הארד דיסק תקול הוא הרבה פעמים הזדמנות מצוינת להשתדרג ולעבור לדיסק מסוג SSD. אם אתם חושבים לעצמכם – מי צריך את זה בכלל? אז כדאי לדעת שדיסק SSD מהיר פי 20 מדיסק קשיח מכני וגם עמיד יותר לאורך זמן (למקרה שהמחשב יפול בעתיד חס וחלילה) בנוסף, בעוד שעד לא מזמן הפער במחיר בין שני הכוננים היה לא קטן בכלל, כיום הפער הוא די שולי ומגיע ל-100 ש"ח. כך למשל, מחיר של כונן HDD ינוע בין 250-300 ₪ לעומת כונן SSD שינוע בין 350-400 ₪.

התקנת מערכת הפעלה

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כשמדברים על החלפת הארד דיסק הוא שפעולה זאת מאתחלת למעשה את מערכת ההפעלה שלכם ומצריכה התקנה של מערכת ההפעלה מחדש. אם התברכתם בחוש טכני מפותח תוכלו לרכוש את כונן ה-SSD ולהתקין בעצמכם את מערכת ההפעלה, אבל אם תרצו שטכנאי המחשבים יתקין עבורכם את מערכת ההפעלה התוספת למחיר הכולל תנוע בין 150-200 ₪ (כתלות במחשב)

הצעת מחיר להתקנת כונן SSD  ומערכת הפעלה:

עלות כונן SSD  (256 ג'יגה) – 250 ₪

התקנת כונן SSD  ומערכת הפעלה של וינדוס – 300 ₪

סך הכל: 550 ₪

גודל הכונן

גם לגודל הכונן יש השפעה על עלות העבודה הכוללת וככל שתרצו להגדיל את נפח הדיסק שלכם, כך גם המחיר יקפוץ למעלה. לדוגמה: דיסק SSD 256 ג'יג'ה יעלה כ-200 ₪, דיסק SSD 512 ג'יגה יעלה כ-350 ₪ ודיסק SSD בגודל טרה יעלה כ-650 ₪. גם כאן, תוכלו לרכוש באופן עצמאי ולהתקין מערכת הפעלה, ובמידה ותרצצו שהטכנאי יסייע לכם, עלות עבודתו תהיה 150-200 ש"ח. 

 


טכנאי מחשבים מומלצים

אז אחרי שהתעצבנתם על המחשב הנייד שבגד בכם בדיוק בזמן הכי לא מתאים, אחרי שאיתרתם את הבעיה במחשב הנייד שלכם ואחרי שהבנתם מה המחירים של תיקון מחשב נייד, נשאר לכם רק לבחור את טכנאי המחשבים שיעביר אתכם מאוף לאון מחייך . כאן תוכלו לראות רשימה של טכנאי מחשבים מומלצים מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים ולבחור את טכנאי המחשבים שהכי מתאים לכם. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של החלפת הארד דיסק במחשב נייד?

מחיר הארד דיסק חדש תלוי במספר גורמים כמו גודל הכונן, האם אתם רוצים שטכנאי המחשבים יתקין עבורכם את מערכת ההפעלה והאם הכונן המוחלף הוא כונן מכני (HHD) או כונן בטכנולוגיית פלאש (SSD). באופן כללי, אם תרצו שטכנאי המחשבים יחליף עבורכם כונן SSD בגודל סטנדרטי (256 ג'יג'ה) ויתקין את מערכת ההפעלה במחשב תשלמו בסך הכל כ-550 ש"ח (עלות כונן 250 ש"ח + עלות התקנת כונן ומערכת הפעלה 300 ש"ח)

 

מה המחיר של החלפת מקלדת במחשב נייד?

החלפת מקלדת סטדנרטית במחשב נייד היא עבודה יחסית פשוטה עבור טכנאי מחשבים מנוסה ומחירה ינוע בין 250-300 ש"ח (המחיר כולל את המקלדת) אם תרצו להחליף מקלדת קצת יותר מורכבת כמו מקלדת מוארת או מקלדת שמובנית בתוך המחשב ודורשת התעסקות עם פלסטיקה מרובה, המחיר כבר יעלה וינוע בין 400-600 ש"ח (גם כאן, כולל המקלדת)

 

מה המחיר של פירמוט מחשב?

באופן כללי, מחיר פירמוט מחשב הוא כ-200 ש"ח ללא תוספת עבודה של טכנאי המחשבים כמו גיבוי קבצים או שיחזור מערכת הפעלה. אם תרצו שהטכנאי יתקין  עבורכם גם מערכת הפעלה ותוכנות בסיסיות התוספת למחיר תנוע בין 100-200 ש"ח. אם תרצו שהטכנאי יגבה עבורכם את הקבצים מחיר העבודה הכולל יתווסף ב-100-200 ש"ח נוספים.

כמה עולה להחליף מאוורר במחשב נייד?

תיקון מאוורר במחשב נייד נע בין 350-450 ש"ח (כולל המאוורר). יחד עם זאת, ברוב המקרים מאוורר במחשב נייד ניתן לתיקון על ידי טכנאי המחשבים באמצעות ניקוי המאוורר ושיפוץ של מערכת הקירור וזה כבר יוזיל את העבודה ויתומחר בין 250-350 ש"חאין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק