מוקד מידרג: 1-700-707-233

טכנאי מחשבים - טיפים

מדריך זה יוכל לעזור לכל אחד מאיתנו לא ליפול על טכנאי מחשבים שירמה אותו. המדריך מתייחס לשרותים הנפוצים ביותר בלבד.


כמה עולה שרות של טכנאי מחשבים?

מחירים סבירים לשרות של טכנאי מחשבים:

מחיר לשעת טכנאי עלות כולל מע"מ
שעה ראשונה בבית הלקוח 200-300 ש"ח
שעת עבודה נוספת בבית הלקוח 100-150 ש"ח

 

במידה ותביאו את המחשב אל טכנאי המחשבים הוא יגבה מכם לא יותר ממאה שקלים עבור העבודה הכרוכה בשרותים פשוטים כגון: החלפת ספק כוח והחלפת מאוורר. במידה ותדרשו מהטכנאי להגיע אליכם זה כבר יעלה לכם 150-200 שקלים. לעלות השרות יש להוסיף את עלות החומרה שתבחרו. המחירים כוללים מע"מ אך אינם כוללים הגעה בשעות לא סבירות – על זה אתם עלולים לשלם אף כפול מהעלות בשעות שגרתיות.

רווח סביר של טכנאי מחשבים עבור מכירת חומרה או תוכנה:

מחיר החומרה \ התוכנה אחוז רווח סביר לטכנאי
עד 200 ש"ח 40%-50%
200-500 ש"ח 20%-25%
+500 ש"ח 10%-15%

תיקון מחשב - עשה זאת בעצמך

יש תקלות במחשב שנוכל לתקן בעצמנו ולחסוך את עלות הביקור של טכנאי מחשבים. הנה 2 דוגמאות:

ניקוי מחשב - מחשבים נוטים לצבור קבצי זבל, שגורמים למחשב להיות איטי או לאינטרנט לא לזוז. ניתן להתקין תוכנה חינמית ונחמדה בשם ccleanr, היא תדאג למחוק קבצי זבל, cookies ואת כל הקבצים האחרים, שתוקעים לנו את המחשב.

תיקון כונן דיסקים תקוע - בעיה במחשב, שודאי נתקלתם בה לא פעם אחת היא כונן דיסקים תקוע. במקום להתעצבן על המחשב, כמו שבדרך כלל קורה, יש דרך אחרת ופשוטה יותר לפתוח את ה - CD באמצעות סיכת משרד, שנמצאת בכל בית. צירפנו לכם דוגמא:

טכנאי מחשב מסביר איך לפתוח כונן דיסקים תקוע


החלפת ספק כוח

אחד השרותים הנפוצים ביותר הנו החלפת ספק כוח. ספק הכוח מעביר את החשמל מכבל החשמל אל הרכיבים השונים במחשב. אם המחשב לא נדלק כלל – כנראה שספק הכוח הלך. לפני תחליטו סופית כי ספק הכוח "הלך" מומלץ להוציא את המחשב מהשקע, להחזירו ולנסות שוב להדליק את המחשב. במקרים רבים המחשב ידלק אחרי פעולה פשוטה זו. אם ספק הכוח שלכם שבק חיים, אין מנוס מלהחליף אותו. מחיר החלפת ספק כוח יעלה כ-250-400 ש"ח. 

לדרוג טכנאי מחשבים בישראל לחץ כאן


תיקון מאוורר במחשב

במחשב רגיל ישנם שלושה מאווררים לפחות – שני מאווררים שתפקידם לקרר את כלל המארז (הקופסא) ומאוורר נוסף שתפקידו הוא לקרר את המעבד (המוח של המחשב).

המאוורר מתקלקל, בדרך כלל, כתוצאה מלכלוך ואבק שמצטבר עליו. אם תפתחו מדי פעם את המארז ותנקו את המאוורר באמצעות ספריי מתאים או שואב אבק תוכלו להאריך את חייו.

צירפנו כאן סרטון של מומחה למחשבים, שמסביר איך לנקות את המאוורר והמחשב כדי למנוע תקלות במחשב:

טכנאי מחשבים מסביר על ניקוי מאוורר למחשב

במקום להחליף מאוורר, פשוט יותר לנקות אותו

החלפת מאוורר לוקחת עד חצי שעה עבור המאוורר של המעבד ועד רבע שעה עבור המאוורר של המארז. המאוורר של המארז עולה בין 30-50 שקל ואילו המאוורר של המעבד עולה 60-300 שקל. המאווררים היקרים הינם בעלי תכונות משופרות – שקטים מאוד, בעלי יכולת קירור טובה יותר ולא נסתמים מאבק בקלות. למשתמש הביתי הרגיל אין, כמובן, צורך במאוורר העולה מאות שקלים אך לא מומלץ ללכת על הזול ביותר. 


הרחבת זיכרון / התקנת צורב / הוספת דיסק קשיח

הרחבת זיכרון יכולה לקחת עד 10 דקות לפעולה עצמה ועוד כעשרים דקות לבדוק שיש התאמה למערכת ואין תקלות. התקנת דיסק קשיח היא עבודה יחסית פשוטה שמחירה מושפע מסוג הדיסק שתבחרו והזיכרון. ניתן למצוא זיכרון סביר בעלות שבין 200-400 ש"ח. אם תרצו להשתדרג ולעבור לדיסק SSD, דיסק בטכנולוגיית פלאש שמספק ביצועים מהירים במיוחד, זה יעלה לכם בין 350-400 ש"ח, ללא עלות ההתקנה.


הסרת וירוסים / spyware

אחוז גבוה מהקריאות לטכנאי מחשבים הוא בכדי להסיר וירוסים. יש לא מעט לקוחות אשר מזמינים טכנאי מחשבים להסיר את ה"וירוס" כי הם ראו שכתוב להם במחשב שיש להם וירוס: “Your subscription for virus protection has expired” זה לא הודעה שיש וירוס, כמובן... זוהי בסך הכל הודעה על כך שנגמר המנוי לעדכון האנטי וירוס.

אומנם הוירוסים של היום הם לא הוירוסים של פעם - שהיו משביתים את המחשב לגמרי אך עדיין הוירוסים מהווים, במקרה הטוב, מטרד – הקפצת פרסומות או האטה של המחשב ובמקרה גרוע יותר ה- spyware (רוגלה) העלולה לפגוע לכם קשות בפרטיות ולהעביר את כל המידע הסודי שעל המחשב שלכם לגורמים זרים כולל הקובץ שבו אתם שומרים את כל הסיסמאות... דרך אגב, מאוד לא מומלץ שיהיה לכם קובץ כזה!

רוב טכנאי המחשבים יפתרו את בעיית הוירוסים באמצעות התקנת תוכנת אנטי- וירוס (אפשר גם לבד...) והרצת סריקה על המחשב בכדי שתוכנת האנטי-וירוס תאתר ותנטרל את הוירוסים. תהליך זה עשוי לקחת בין שעה לשלוש שעות. עלות אנטי וירוס בתשלום תעלה לכם כ-100-300 ש"ח (בהתאם לסוג התוכנה). התוספת על התקנת אנטי וירוס תקפיץ את המחיר ב-150-250 ש"ח. 

בסרטון הבא טכנאי מחשבים מסביר על מה אסור לוותר באנטי וירוס


התקנת מערכת הפעלה ופירמוט מחשב

כאשר המערכת משובשת לגמרי מומלץ להתקין את מערכת ההפעלה מחדש. שרות זה לא יקח פחות מחצי שעה אפילו לטכנאי שיעשה את העבודה הכי חפיף שאפשר! מה המשמעות של עבודה לא מקצועית? הטכנאי לא יעשה גיבוי למידע שיש לכם על המחשב, לא יוריד עדכונים למערכת ההפעלה, לא יעדכן את ההגדרות של האי-מייל, לא יוריד דרייברים דרושים מהאינטרנט, לא יעדכן גרסאות של תוכנות שהיו לכם לפני הפירמוט ועוד... שרות כזה יעלה לכם ביוקר בסופו של דבר.

המחיר לשרות זה תלוי בשני דברים עיקריים:

אחד.האם המחשב שלכם חדש או שכבר נעשה בו שימוש לאורך זמן.

מספר שתיים האם המידע וההגדרות שקיימים במחשב חשובים לכם או שאפשר למחוק אותם.

במקרה שמדובר במחשב חדש השרות פשוט יותר ולכן יקח פחות זמן – עד שלוש שעות. העלות תהיה בהתאם - עד 300 שקלים עבור עבודת הטכנאי. רכישת מערכת הפעלה עבור לקוח פרטי תעלה 480 ש"ח. כך שסך העלות כולל רכישת מערכת ההפעלה (אם אין לכם) תהיה לא יותר מ- 730 שקל.

במקרה שמדובר במחשב, שכבר נעשה בו שימוש לאורך זמן, השרות מורכב יותר ולכך יקח יותר זמן. שרות זה יקח לא פחות משלוש שעות עבודה, שיכללו גם הורדת עדכוני אבטחה, עדכון גרסאות תוכנה אך לא יכללו גיבוי של המידע הקיים והחזרתו למקומו. עלות שרות זה תגיע עד 400 ש"ח בהנחה שיש לכם מערכת הפעלה.

במידה ותרצו גם לגבות את המידע הקיים ולהחזירו לתיקיות המתאימות - הטכנאי יידרש לעבוד שעות נוספות. גם במקרה זה ישנה חלוקה בין מצב בו אתם רוצים לגבות רק את המסמכים או מצב בו אתם דורשים גיבוי של האי-מיילים שלכם, כל הקבצים שהורדתם בעבר, שחזור כל ההגדרות שהיו ועוד... ובמקרה כזה תצטרכו להוסיף כ-100-200 ש"ח.


איך לא ליפול על טכנאי מחשבים חאפר?

  1. בקשו לקבל את החלקים המקולקלים. אם הם באמת מקולקלים אז הטכנאי לא צריך אותם...

  2. בדקו את המחשב בנוכחות הטכנאי. לאחר החלפת חלק כלשהו בקשו מהטכנאי להתעכב עוד רגע אחד (בבקשה) בעוד אתם בודקים שכל התוכנות איתם אתם עובדים יום יום עובדות כמו שצריך.

  3. בקשו אסמכתא. רצוי לקבל נייר כלשהו המפרט את הפעולות שבוצעו או החלקים שהוחלפו.

  4. בקשו הסברים עבור כל פעולה שהטכנאי עושה. הסברים ברורים הנאמרים בביטחון מוכיחים שהטכנאי מקצועי. (או שחקן טוב...)


המלצות על טכנאי מחשבים

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק טכני מחשבים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שלא קל למצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על הטכנאי שלהם. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על טכנאים לא מקצועיים שגרמו נזק למחשב וגם ביקשו על זה כסף... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על טכנאי מחשבים אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהטכנאי מחשבים שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה אני מוצא טכנאי מחשבים מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מחשבים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל שירות או תיקון של מחשב, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת טכנאי המחשבים המומלצים באזורכם.

המחשב איטי, מה הסיבה?

מחשב איטי, הרבה פעמים כתוצאה מעומס. נסו לסגור כמה קבצים ואם הוא עדיין פועל לאט, הפעילו מחדש את המחשב. במידה והוא עדיין מגיב לאט, יש חשש לוירוסים. סיבה נוספת, שעלולה להאט את המחשב היא הצטברות אבק על המאוורר - אם יש לכם מחשב נייח תוכלו לפתור את התקלה די בקלות באמצעות ניקוי עם מברשת או שואב אבק. במחשבים ניידים מדובר בעבודה קצת יותר מורכבת, אבל אם תרצו תוכלו לקנות ספריי ייעודי לניקוי המחשב ולהתיז אותו בסמוך לפתחי האוורור של המחשב.

במידה ורק האינטרנט פועל לאט, כנראה שיש לכם הרבה קבצי זבל על המחשב. במצב כזה, תוכלו להתקין תוכנה חינמית מהאינטרנט, שנקראת Ccleaner. תוכנה זו מאוד קטנה ולא כבדה וניתן להתקין אותה בקלות. היא כבר תדאג להסיר את כל הקבצים הלא נחוצים שיש לכם במחשב.

המחשב נתקע, איך ניתן לפתור את הבעיה?

אם מחשב נתקע או לא מגיב באופן חד פעמי, אין סיבה לדאגה. כנראה שהעמסתם עליו יותר מדי. ברוב הפעמים הפעלה מחדש, תפתור את העניין.

אם המחשב נתקע לעיתים תכופות, כנראה שיש איזה שהוא רכיב (חומרה) תקול במחשב, כדאי לפנות לטכנאי מחשבים.

מחשב מתחמם, מה עושים?

רוב הסיכויים, שאבק הצטבר בתוך המחשב. הפתרון הכי טוב, הוא לקחת שואב אבק, לפתוח את דופן המחשב, ולשאוב את המחשב מבפנים. מומלץ בחום, לבצע את התהליך פעם בשנה, בכדי למנוע את התחממות המחשב.

במידה ומאוורר המחשב, נסתם לחלוטין מאבק, המחשב ימשיך להתחמם. רוב הסיכויים, שצריך להחליף את המאוורר.

המחשב לא עולה, מה יכול לגרום לכך?

אם המחשב עבר תקלה פשוטה יחסית, תוכלו לשחזר את מערכת ההפעלה, באמצעות לחיצה על כפתור F8. בזמן שהמחשב עולה מחדש יש ללחוץ על F8 (אם הגעתם למסך החלונות, לחצתם על הכפתור מאוחר, הדליקו את המחשב ונסו מחדש). יש להמשיך ללחוץ על מקש F8 עד שמסך האפשרויות המתקדמות של Windowsנפתח. לאחר, שהמסך נפתח סמנו את האופציה – Last known good configuration, שלמעשה תחזיר את המחשב שלכם לזמן, שקדם לתקלה.

 

איזו תשתית אינטרנט מומלצת?

שאלנו עשרות טכנאי מחשבים, הנה מה שהם ענו לשאלה: איזה תשתית אינטרנט הכי טובה נכון להיום?

למה המחשב מרעיש?

שאלנו טכנאי מחשבים מומלצים ממה לרוב הבעיה נוסעת כשמחשב מרעיש.

רשת קווית, אלחוטית או סלולרית, מה עדיף?

כמה דרכים עומדות לרשותנו כשנרצה לבצע חיבור לרשת האינטרנט. בסרטון הבא, טכנאי מחשבים מקצועי מסביר על ההבדל בין רשת אלחוטית, קווית וסלולארית.


 

איך לשפר קליטת רשת אלחוטית? צירפנו תשובה בוידאו!

עוצמת אות חלשה לא תמיד אומרת שיש בעיה עם חברת האינטרנט שלנו. טכנאי מחשבים מסביר מה יכולה להיות הבעיה ואיך ניתן לשפר את עוצמת האות ברשת אלחוטית על ידי מגבר WIFI.


 

איך לבצע גיבוי למחשב? צירפנו תשובה בוידאו!

כיום קיימים שני סוגי גיבויים עיקריים - גיבוי ענן וגיבוי באמצעות דיסק חיצוני. בסרטון הבא, טכנאי מחשבים מסביר על היתרונות והחסרונות של כל גיבוי.


 

מה זה סטרימר?

סטרימר או בשם שנתנו לו באקדמיה ללשון "מזרים מדיה", הוא למעשה אמצעי להעברה של תוכן ממכשיר אחד למכשיר אחר. למשל כשרוצים להעביר סרטים מהמחשב לטלוויזיה מבלי חוטים מסובכים, אפשר להשתמש בסטרימר. 


 

האם צריך לכבות את המחשב בסוף כל יום?

כך ענו על השאלה הטכנאים המומלצים ששאלנו. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק