מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון מסך מחשב נייד

זה לא כל כך נעים לראות מסך שבור, ואם הגעתם לפה כנראה שהגיע הזמן לתקן את מסך המחשב שלכם. אז איך נדע אם מדובר בבעיה במסך שלנו או באחד הרכיבים במחשב? איך עובד תיקון של מסך מחשב נייד, איזה תקלות מצריכות החלפת מסך מחשב, ומתי עדיף שנשקול לקנות מחשב חדש? טיפ ששווה לעשות עליו copy paste


תיקון מסך מחשב נייד - האומנם?

לפעמים נדמה לנו שהמסך של המחשב שלנו "עשה את שלו" וצריך להחליף אותו, אבל הרבה פעמים נגלה שלא רק שלא צריך להחליף את המסך, אלא שהבעיה עצמה בכלל לא קשורה למסך והיא נובעת מגורמים אחרים - כמו מחשב שלא הוטען מספיק או סוללת מחשב תקולה. אז שנייה לפני שאנחנו מפקידים את המחשב שלנו בידי טכנאי מחשבים, כדאי שנוודא שהבעיה באמת קשורה במסך המחשב עצמו. טריק קטן כדי לבדוק את זה הוא לחבר את המחשב למסך חיצוני - זה יכול להיות מסך של מחשב אחר או אפילו מסך טלוויזיה באמצעות כבל HDMI. אם חיברתם את המחשב למסך חיצוני ומופיעה תצוגה על גביי המסך, כנראה שהבעיה קשורה באמת למסך המחשב שלכם - כך שהגעתם למדריך הנכון מחייך. אם אתם לא רואים תמונה על גביי המסך החיצוני, כנראה שמדובר בתקלה אחרת, עליה תוכלו לקרוא במדריך לתיקון מחשב נייד

 הכנסת כבל HDMI למחשב נייד | תיקון מסך מחשב נייד

תקלות במסך מחשב נייד

מסך שבור

אם יצא לכם לדרוך על המטען של המחשב בזמן שהיה מחובר לחשמל ולהפיל את המחשב שלכם (סיפור אמיתי), אתם בחברה טובה כי 99% מהתקלות במסך מחשב נייד קשורות למסך שבור או סדוק. לא קשה לזהות מסך מחשב שבור, ונוכל לראות שבר פיזי ממשי על המחשב עצמו או שנראה מריחת צבע ופסים צבעוניים לאורך מסך המחשב. בשני המקרים נצטרך להחליף את מסך המחשב. איך עובד תהליך החלפת מסך מחשב? קצת סבלנות, תכף מסבירים הכל.

 מסך מחשב שבור | תיקון מסך מחשב נייד

מסך מחשב מרצד

אם מסך המחשב שלכם מהבהב לאחרונה בלי סיבה ברורה או שאתם מבחינים בתצוגת מסך מטושטשת, ייתכן מאוד שהבעיה קשורה בכבל הנתונים (נקרא גם FLAT) שמקשר בין מסך המחשב ללוח האם. לוח האם, למקרה שאתם לא טכנאי מחשבים מנוסים, הוא מעין לוח בקרה של המחשב עליו יושבים המעבד והזיכרון. הרבה פעמים החיבור של כבל הנתונים רופף או שהוא נקרע כתוצאה מבלאיבדרך כלל במצב כזה טכנאי מחשבים ממליצים להחליף את מסך המחשב ולא את כבל הנתונים. הסיבה לכך היא שהרבה פעמים החלפת הכבל תפתור את התקלה רק באופן זמני, ובמקרים אחרים, רק לאחר החלפת הכבל נגלה לאחר מכן שהבעיה הייתה קשורה במסך עצמו. עלות החלפת מסך של מחשב אומנם יקרה יותר מהחלפת כבל נתונים, אבל מדובר בפער יחסית קטן של כ-100-200 ש"ח נוספים למחיר, וככה תהיו בטוחים שהבעיה נפתרה ושאתם יכולים לחזור לגלוש בראש שקט.

 

כרטיס מסך תקול

תקלה יחסית נדירה במחשבים ניידים קשורה לכרטיס מסך תקול. כרטיס מסך הוא למעשה מעבד גרפי שמותקן על לוח האם והוא אחראי על הופעת התמונה על מסך המחשב. כרטיס המסך יכול להתקלקל כתוצאה מהתחממות או קצר בלוח האם, לכן מומלץ בחום (או בקור מחייך) להקפיד על ניקוי המאווררים במחשב הנייד באמצעות ספריי ייעודי , אותו תוכלו לרכוש בעצמכם ולהתיז בפתחי האוורור של המחשב. אפשרות נוספת היא לשלוח את המחשב לניקוי יסודי אצל טכנאי מחשבים מדי פעם. בניגוד לכרטיס מסך במחשב נייח, כרטיס מסך במחשב נייד מולחם על לוח האם עצמו ולא נהוג להחליף אותם. חאפרים בתחום יציעו שיטה של חימום הכרטיס על מנת להוציא אותו מלוח האם, אבל כדאי לדעת שפעולה כזאת יכולה לעוות את לוח האם ולפגוע ובו, ומעבר לכך "תיקון" מסוג זה לא צפוי להחזיק מעמד לאורך זמן והבעיה תחזור על עצמה במהרה. אז מה עושיםגם במקרה הזה מומלץ להחליף את מסך המחשב


החלפת מסך במחשב נייד

אז כמו שבטח כבר הבנתם, הפתרון לכמעט כל התקלות במסך מחשב נייד הוא החלפת מסך המחשב בשלמותו. מדובר אומנם בעבודה יחסית קצרה, אבל גם מורכבת, כיוון שהיא דורשת התעסקות עם פלסטיקה עדינה (כשמדובר במסכי מגע, עוד יותר). בנוסף, אחד הסיכונים בהחלפת מסך מחשב הוא תופעות לוואי לא רצויות כמו גרימת קצר חשמלי, ולכן מומלץ למסור לטכנאי המחשבים שיתקן את מסך המחשב בשטח סטרילי כמו במעבדה שלו ולא בבית שלכם.

החלפת מסך המחשב תתבצע במספר שלבים:

מחשב נייד | תיקון מסך מחשב ניידניתוק המחשב מהחשמל והוצאת הסוללה

מחשב נייד | תיקון מסך מחשב נייד פירוק חיפוי הפלסטיק של המחשב

מחשב נייד | תיקון מסך מחשב נייד ניתוק מסך המחשב מהברגים

מחשב נייד | תיקון מסך מחשב נייד פירוק הקונקטור (כבל שמתחבר למסך המחשב) ופירוק מסך המחשב

מחשב נייד | תיקון מסך מחשב נייד חיבור מסך מחשב חדש – החיבור יתבצע באותו האופן בו בוצע פירוק המחשב (רק בשלבים הפוכים)

סבלנות זה שם המשחק! טכנאי מחשבים מנוסה יוכל להחליף את מסך המחשב שלכם בזמן קצר יחסית שיארך כחצי שעה במחשבים הפשוטים, ובמחשבים מורכבים יותר כשעה-שעתיים. יחד עם זאת, הרבה פעמים טכנאי מחשבים ימליץ להשאיר את המחשב אצלו עוד כמה שעות כדי להריץ אותו ולוודא שהמחשב והמסך פועלים באופן תקין. כן, אנחנו יודעים שקשה להתאזר בסבלנות ולדחות את הבינג' של "חברים" שבניתם עליו, אבל אם כבר השקעתם בתיקון מסך המחשב שלכם, בטח לא תרצו לגלות אחרי שאספתם את המחשב שהוא לא עובד ולהחזיר אותו לטכנאי בשנית.

 החלפת מסך מחשב נייד

מתי עדיף לקנות מחשב חדש?

יש פעמים שנעדיף לרכוש מחשב חדש מאשר להחליף את מסך המחשב. מתי, אתם שואלים? הבחירה היא כמובן שלכם, אבל במקרים כמו מחשב שנמצא איתנו כבר 4-5 שנים ומתחיל להראות סימני עייפות, לפעמים יהיה משתלם יותר להשקיע בקנייה של מחשב חדש. כמו כן, כשמדובר במסך עם מחשב מגע התיקון יהיה מורכב יותר: מסכי מגע עדינים מאוד ודורשים טיפול קפדני בהתאם להוראות היצרן, ומצריכים חלקי חילוף ספציפיים שלא תמיד פשוט להשיג. זאת גם הסיבה לכך שמחיר תיקון מחשב עם מסך מגע יהיה גבוה יותר בהשוואה לתיקון מחשב עם מסך פשוט (אל תדאגו, תכף נפרט בדיוק כמה) ולכן גם במקרה הזה כדאי לפעמים לשקול לקנות מחשב חדש. באופן כללי, במקרים בהם עלות תיקון מסך מחשב תעלה יותר מחצי ממחיר המחשב המקורי, מומלץ לשקול לקנות מחשב חדש. 


מחירים של החלפת מסך במחשב נייד

באופן כללי, מחיר תיקון מחשב נייד מושפע ממספר גורמים ביניהם סוג המחשב והדגם. כשמדובר בעלות החלפת מסך במחשב נייד, יש עוד גורמים שצריך לקחת בחשבון ביניהם גודל המסך, הרזולוציה וההבדל בין מחשבים עם מסך פשוט לעומת מחשבים עם מסך מגע. עוד דבר שצפוי להשפיע על עלות העבודה הוא זמינות חלקי החילוף. כך למשל במחשבים של אפל, שנחשבים נדירים יותר בנוף הישראלי, נצפה למחיר תיקון מסך גבוה יותר כתלות בזמינות של חלקי החילוף הנמוכה יותר. מבולבלים? צירפנו לכם טווח מחירים שיעשה סדר בכל הבלאגן  מחייך (המחירים כוללים את עלות המסך בתוך העבודה) 

עכבר מחשב | תיקון מסך מחשב ניידמחיר החלפת מסך במחשב נייד 15.6 אינץ' יעלה כ-500-700 ₪ 

עכבר מחשב | תיקון מסך מחשב ניידמחיר החלפת מסך מגע במחשב נייד 12 אינץ' יעלה כ-1,000-1,200 ₪ 

עכבר מחשב | תיקון מסך מחשב ניידמחיר החלפת מסך במחשב נייד 12 אינץ' כולל החלפת זכוכית מגע יעלה כ-1,500-1,700 ₪ (המחיר כולל את המסך והזכוכית) 

עכבר מחשב | תיקון מסך מחשב ניידמחיר החלפת מסך במחשב נייד של Apple Macbook יעלה כ-1,500-2,000 ₪ 

 

 תיקון מסך מחשב נייד

טכנאי מחשבים מומלצים

מחשב נייד הוא אחד הדברים הכי יקרים לליבנו וכדי שנוכל להפקיד אותו בראש שקט אצל טכנאי מחשבים כדאי שזה יהיה מישהו שאנחנו בוטחים בו במיוחד. כאן תוכלו למצוא רשימה של טכנאי מחשבים מומלצים עם חוות דעת מאומתות של עשרות לקוחות קודמים, רק תבחרו את הטכנאי שלכם ושיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מתי צריך להחליף מסך במחשב נייד?

כמעט בכל התקלות שקשורות במסך מחשב נייד מצריכות החלפה של המסך בשלמותו. המקרה הכי ברור (וגם הכי כואב) בו אנחנו צריכים להחליף את מסך המחשב הוא כאשר הוא נשבר. במקרים אחרים כמו כרטיס מסך תקול או כבל נתונים (FLAT) קרוע, מומלץ גם כן להחליף את מסך המחשב כדי להבטיח את פיתרון הבעיה.

מה המחיר של החלפת מסך מחשב נייד?

מחיר החלפת מסך מחשב נייד תלוי בכמה גורמים ביניהם סוג המחשב, דגם המחשב, רזולוציית המסך, זמינות חלקי החילוף וגם האם מדובר במסך פשוט או מסך מגע.

מחיר החלפת מסך במחשב נייד 15.6 אינץ' ללא מסך מגע יעלה כ-500-700 ש"ח (המחיר כולל את המסך)

מחיר החלפת מסך מגע במחשב נייד 12 אינץ' יעלה כ-1,000-1,200 ש"ח (המחיר כולל את המסך)

במקרה בו נרצה להחליף מסך מחשב נייד של Apple Macbook, כדאי לקחת בחשבון שמדובר במחשבים פחות נפוצים ולכן גם חלקי החילוף שלהם יהיו זמינים פחות. מחיר החלפת מסך במחשב Apple Macbook יעלה כ-1,500-2,000 ש"ח

איך נדע אם הבעיה היא במסך או במחשב? צירפנו תשובה בוידיאו!

באופן כללי, יש בעיות שיכולות "להתחזות" לבעיות במסך המחשב ובדיעבד להתגלות כבעיות שקשורות במחשב עצמו כמו בעיות פשוטות למדי של חשמל (סוללה לא טעונה למשל). באופן כללי, לפני שקוראים לטכנאי מחשבים מומלץ לבדוק שחיברנו את המחשב הנייד שלנו לשקע הטעינה ושהוא מוטען כראוי. עוד דבר שווה לבדוק לפני שנזעיק את טכנאי המחשבים הוא שהמחשב שלנו נדלק בכלל (נוכל לשמוע את פעולת המחשב באמצעות ראש של מאווררים).

בסרטון הבא טכנאי מחשבים מסביר איך נדע אם הבעיה היא במסך המחשב או שהמחשב פשוט לא נדלק

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק