מוקד טלפוני: 1-700-707-233

האם מותר לעקל כסף של ביטוח לאומי?

6 עורכי דין מומלצים לטיפול בחובות ענו על השאלה וסיכמנו את התשובות בגרף!

העברת דירה במתנה לקטין

צוות מידרג שאל כך: האם מותר לעקל כסף של ביטוח לאומי? אני נמצא בהליך מול הוצאה לפועל בעקבות חובות, ועומד בפני עיקול. אני נשוי ובעל משפחה ומכיוון שפוטרתי לפני מספר חודשים אני זכאי לדמי אבטלה מהביטוח הלאומי וחושש מפני עיקול של כספים אלו. רציתי לדעת האם מותר לעקל כסף של ביטוח לאומי?הגרף החכם נותן משקל גדול יותר למומחים - כלומר לעו"ד לטיפול בחובות עם מספר חוות דעת ודירוגים גבוהים יותר.

הגרף הזה הוא גרף רגיל - לכל 6 עורכי הדין משקל זהה.


הרוב קובע! כ78.4% מעורכי הדין ענו כן, לאחר שעברו שלושים יום מכניסת הכסף לחשבון הבנק.. אז אם אתם שואלים 'האם מותר לעקל כסף של ביטוח לאומי?' - קיבלתם את התשובה.
האם מותר לעקל כסף של ביטוח לאומי? המומחים עונים:


הבחירה שלי: כן, לאחר שעברו שלושים יום מכניסת הכסף לחשבון הבנק.

הכלל הוא שלא ניתן לעקל גמלאות וקצבאות שמשולמות אלא במקרה בו האדם בעל החוב לא משך את הכספים מהחשבון לאחר 30 יום. אם בזמן זה הוא לא משך את הסכום מותר לעקל כסף שהתקבל מביטוח לאומי. חשוב לדעת שכאשר מדובר בחוב מזונות ניתן יהיה לעקל גם דמי קצבת ביטוח לאומי בתוך פרק הזמן המדובר.הבחירה שלי: כן, לאחר שעברו שלושים יום מכניסת הכסף לחשבון הבנק.

תכלית הקצבה היא סוציאלית- להבטיח קיום בכבוד. לכן, אם הופקדה הקצבה בחשבון הבנק ולא נמשכה במשך למעלה מ-30 יום, כנראה שהיא לא חיונית או הכרחית ועל כן ההגנה מתבטלת. שים לב, אם נפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל בגין חוב מזונות, מותר יהיה לעקל את הכסף מביטוח לאומי ללא כל הגבלה.הבחירה שלי: כן, לאחר שעברו שלושים יום מכניסת הכסף לחשבון הבנק.

כשמדובר בדמי אבטלה ניתן לעקל חלק מהם, על פי עקרונות חוק הגנת השכר. לגבי קצבת נכות, כמעט ולא ניתן לעקל אף פעם.הבחירה שלי: לא, בכל מקרההבחירה שלי: לא, בכל מקרההבחירה שלי: כן, לאחר שעברו שלושים יום מכניסת הכסף לחשבון הבנק.האם מותר לעקל כסף של ביטוח לאומי? סיכום התשובות

תשובה מספר משיבים משוקלל אחוז
כן, לאחר שעברו שלושים יום מכניסת הכסף לחשבון הבנק. 4.7 78.4
לא, בכל מקרה 1.3 21.6
כן, בכל מקרה 0 0
תשובה מספר משיבים אחוז
כן, לאחר שעברו שלושים יום מכניסת הכסף לחשבון הבנק. 4 66.7
לא, בכל מקרה 2 33.3
כן, בכל מקרה 0 0


המידע המוצג כאן על "האם מותר לעקל כסף של ביטוח לאומי?" אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ מקצועי, אלא למטרת העשרה בלבד. אתה לוקח אחריות מלאה על אופן שימושך במידע זה. עליך לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל תשובה אישית. אין לעשות שימוש מסחרי בתוכן ללא אישור בכתב. שימוש ללא אישור יהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק