מוקד טלפוני: 1-700-707-233

די ג'יי לאירועים

תשמעו, אנחנו לא מגזימים כשאנחנו אומרים שעל הדי ג'יי קם ונופל האירוע. די ג'יי מקצועי יעביר  בין שירים באופן חלק, ירגיש מתי הקהל מתחיל לדעוך בעקבות שיר מסוים וגם ידע מה הולך עכשיו במיוחד (רמז: עומר אדם). אז איך בוחרים די ג'יי מומלץ? ומה הפרטים הקטנים שאף אחד לא מספר לכם? הלכנו לבדוק וחזרנו אופטימיים!

 


סגנון וניסיון הדי ג'יי לאירועים

להשמיע "הבא נגילה" לא אומר שאתה מתמחה בציבור הדתי. האמת, זה כנראה אומר שאתה לא מתמחה בו. אם ציפיתם לחתונה עם מלא מוזיקה מזרחית והשיא שהדי ג'יי שם זה מרגול ("חיכיתי כל הלילה שם בתחנה!"), האכזבה תגיע. די ג'יי שלא מתמצא בסגנון המוזיקה שאתם מצפים לו יגרום יותר לגיחוך מצד האורחים שלכם מאשר הנאה. לכן, אם לא שמעתם אותו קודם באירוע, שאלו את הדי ג'יי מה הוא הכי אוהב לנגן, מה הסגנון במרבית האירועים בהם הוא מנגן ומה בא לו הכי בטוב. ישנם די ג'יים מגוונים מאוד אשר יודעים לנגן סוגים שונים מאוד של אירועים וישנם כאלה המתמחים בסקטור מסוים. מתוך שיחת הקדמה תוכלו להבין אם הדי ג'יי מתאים לאירוע שלכם או לא, ואל תהססו לשאול שאלות כאוות נפשכם.

מעבר לסגנון המוזיקה, שהוא קריטי כמובן, סוג האירוע הוא גם חשוב מאין כמותו. הדי ג'יי צריך להיות מנוסה בסוג האירוע שלכם ספציפית. כך למשל די ג'יי של בת מצוות ובר מצוות צריך להיות מעודכן בטעם הדור הצעיר, ולדעת להפעיל את הילדים ולגרום לילדים להנות בטירוף. אירועים קטנים ואירועים ביום שישי גם הם דורשים ניסיון שכן הרבה יותר פשוט "להרים" רחבה של מאות אורחים באירוע ערב לעומת אירוע קטן ורגוע יותר שדורש מוזיקה בסגנון מסוים וקשב רב  לכמות האורחים המצומצמת באירוע. לפני הסגירה שאלו את הדי ג'יי אם הוא ניגן בעבר באירועים דומים לשלכם.

 


בחירת המוזיקה – די ג'יי לאירועים

אחד השלבים הכיפיים הוא לבחור את המוזיקה לאירוע שלכם. כשאתם יושבים וחושבים דבר ראשון כתבו את כל השירים שאתם הכי אוהבים והייתם רוצים לשמוע בזמן האירוע. לאחר מכן נסו לגוון ולבחור שירים מז'אנרים שונים, שיענו על מגוון רחב של טעמים של האורחים שלכם. אחרי ששפכתם את ליבכם על הדף, פגשו את הדי ג'יי לפגישת הכנה. שם תעברו ביחד על הפלייליסט, ותתאמו ציפיות. תהיו מוכנים שיכול להיות שחלק מהשירים שבחרתם פחות מתאימים לאירוע הספיציפי שלכם (מטאל באירוע חברה זה לא הולך ביחד), ושמעו את דעתו של הדי ג'יי על הבחירות שלכם. לא מבחינת טעם אישי, אלא מבחינת התאמתו לקהל האורחים.

כדאי גם לסכם על סימן בינכם ובין הדי ג'יי בו תוכלו להשתמש באירוע עצמו אם פתאום ינוגן שיר שלא מוצא חן בעיניכם. כך יוכל הדי ג'יי להעביר בחינניות לשיר הבא ואתם תהיו מרוצים. חוץ מזה זכרו שלא תמיד כל מה שבחרתם בפלייליסט שלכם באמת ינוגן באירוע. די ג'יי טוב ירגיש מה הקהל אוהב, כך שיכול להיות שהאירוע יתפוס בסופו של דבר כיוון מעט שונה ממה שתכננתם אבל שהאורחים ייהנו הרבה יותר.


זמנים – די ג'יי לאירועים

בפגישה עם הדי ג'יי תעברו איתו על זמני האירוע, מתי הוא מתכנן להגיע ולהתחיל להציב את הציוד והכי חשוב מתי הדי ג'יי מתכוון לסיים. לפעמים הדי ג'יי יבקש תשלום נוסף החל משלב מסוים, כמו מהשעה אחת בלילה או ממספר שעות מסוים מתחילת האירוע. המלצתינו היא להגיע להסכמה שאין שעת סיום לאירוע והדי ג'יי הולך רק כשאחרון האורחים יורד מהרחבה, כך תהיו רגועים  שאין מה לזרז את האירוע ושהאורחים יכולים להינות ולרקוד כמה שהם רוצים.

 די ג

 


מחירים ותשלומים מפתיעים

מעבר לתשלום לדי ג'יי, שהוא המובן מאליו ומשתנה בסוגי האירועים השונים, ישנם שני תשלומים מפתיעים כשמגיעים למוזיקה לאירועים:

תשלום  לאקו"ם

כאשר עושים אירוע עם מוזיקה בעצם נהנים מיצירתם של המון אומנים שונים – זמרים, נגנים, מלחינים וכותבים. תפקידה של אקו"ם היא לשמור על זכויותיהם של כל היוצרים האלה ולדאוג שיקבלו תמלוגים על השמעות השירים שלהם. לכן כשעושים אירוע, לא משנה באיזה סוג ובאיזה גודל, יש לשלם לאקו"ם תשלום לרישיון להשמעת מוזיקה, במחיר סמלי. נכון ל2018 המחיר הוא 215 ₪ + מע"מ.

את התשלום לאקו"ם אתם יכולים לשלם דרך האולם, דרך הדי ג'יי או ישירות בעצמכם באתר אקו"ם. העיקר שמישהו ישלם אותו כדי שלא תקבלו דו"ח בטעות על השמעת מוזיקה ללא רישיון.

תשלום על הגברה

על הציוד ההגברה לרוב תצטרכו לשלם לאולם בו מתרחש האירוע או לשלם עליו בנוסף לדי ג'יי שיביא אותו בעצמו. ציוד ההגברה הוא כבד ומרובה, ולרוב די ג'יי לא יסחוב אותו בעצמו מאירוע לאירוע אלא יסתמך על מה שיש במקום האירוע (את זה כמובן הוא יברר מראש). התשלום הנוסף על ציוד ההגברה לאולם לרוב נע בין 3,000 ל5,000 ₪.

 תקליטנים מומלצים

 


בחירת די ג'יי - המלצות

רוב האנשים בוחרים את הדי ג'יי כך: הם שומעים עליו מחברים או מקרובים והולכים לראות אותו מנגן באירוע. זאת לא בהכרח הדרך הנכונה ביותר. חברים זה אחלה, אבל חשוב לקרוא על הדי ג'יי המלצות רבות, לראות באיזה אירועים קודמים הוא ניגן ולפגוש אותו אישית כמובן.

אם אתם בוחרים ללכת לראות את הדי ג'יי באירוע העצה שלנו היא לא לבחון את המוזיקה עצמה אלא את האווירה – האם האורחים נהנים? האם הדי ג'יי קשוב למה שהולך מסביבו וברחבה? אבל רגע, למה אנחנו אומרים את זה ולא את המוזיקה שהיא הדבר החשוב ביותר? כי אנשים אחרים בחרו אותה! כאשר אתם הולכים לאירוע של אחרים זכרו שאין זה אומר כלל שכך יראה האירוע שלכם. הרכב האורחים יהיה שונה, הטעם במוזיקה יהיה שונה וכנראה כל סגנון האירוע יהיה אחר משלכם. האמת אפשר לוותר לגמרי על הטרחה הזאת, במיוחד אם קראתם על הדי ג'יי מספיק המלצות. מה שמעביר אותנו ישר לסעיף הבא - 


די ג'יי מומלצים לאירועים

איך אנחנו אוהבים לקצר תהליכים, ובגזרת האירועים שהרבה פעמים לוקחת מהמארגנים הרבה כוחות נפשיים זה עוד יותר כיף. גייסנו את חכמת ההמונים וריכזנו לכם המלצות על די ג'יים לאירועים – די ג'יי לבר-מצווה ובת-מצווה, לאירועים עסקיים וכמובן שגם לחתונות. תהנו!


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק