מוקד מידרג: 1-700-707-233

בית חכם - מחירים
אתם אחרי יום עבודה מפרך. כמה דקות לפני שאתם נכנסים הביתה המזגן מדליק את עצמו, התריס יורד באופן אוטומטי והמקלחת מוכנה רק בשבילכם עם מים חמים בטמפרטורה שאתם אוהבים. לא, לא נסעתם בזמן. בעבר בית חכם היה נחלתם של עשירים בלבד, אבל היום בזכות הכניסה של המערכות האלחוטיות תוכלו להתקין בית חכם בסיסי בעלות של כמה אלפי שקלים וליהנות מרמת חיים גבוהה יותר גם אם אתם לא שייכים למשפחת רוטשילד. אז מה המחיר של בית חכם? מה ההבדל בין מחיר בית חכם קווי לעומת אלחוטי ואיך ניתן להוזיל עלויות? כל התשובות ממש כאן.


כמה עולה בית חכם?

תרשו לנו להתחיל מהשורה התחתונה - טווח המחירים של בית חכם הוא עצום ומתחיל מ-7,000 ₪ עבור בית חכם בסיסי ביותר, ועד מחיר גבוה מאוד של 200,000 ₪. ממה נובע הפער, אתם שואלים? בראש ובראשונה, מהשאלה האם אנחנו מתקינים בית חכם קווי או אלחוטי (ולזה נגיע עוד רגע), ובנוסף, המחיר מושפע מהתרחישים השונים שתרצו שהמערכת תבצע עבורכם. תרחיש הוא סוג של פקודה במערכת הבית החכם שאחראית על הפעלה של מספר מערכות במקביל. למשל, אם אתם שומרי מסורת, בטח תשמחו לדעת שבהפעלת תרחיש שבת, מערכת הבית החכם "תדע" לבד מתי השבת נכנסת ותפעיל בהתאם את כלל המערכות שתרצו שיפעלו באופן עצמאי (מזגנים, תאורה, פלטת שבת) בהתאם להגדרה שניתנה לה מראש. התרחישים השונים משתנים בהתאם לרצונות שלכם, וכל תרחיש שתרצו שיתבצע במערכת הבית החכם שלכם צפוי להשפיע על עלות העבודה בצורה שונה לחלוטין.

באופן כללי, כשאתם קוראים את המדריך וגם כשאתם הולכים לפגישה עם מתקין המערכת, כדאי לזכור -  בית חכם הוא ממש כמו חליפה שנתפרת במיוחד למידות של הבית ולצרכים שלכם, וההשפעה על המחיר היא בהתאם. 

 שליטה בבית חכם עם טאבלט

בית חכם אלחוטי או קווי

עד לפני כמה שנים, אם רציתם להתקין מערכת בית חכם כנראה שהייתם צריכים להשתייך למשפחת אצולה, מאחר שמערכות הבית החכם שהותקנו היו קווית בלבד, והן עסק מאוד (אבל מאוד!) יקר, שמתחיל מ-40,000 ₪ ויכול להגיע גם ל-200,000 ₪. החדשות הטובות הן שמאז שהבית החכם האלחוטי נכנס לחיינו, זה הפך להיות הרבה יותר נגיש וזמין לכל כיס. הפער בין מחיר התקנת בית חכם קווי לאלחוטי נובע מהעבודות המקדימות שיש לבצע לפני התקנת מערכת בית חכם קווית. חשוב לדעת שבית חכם קווי ניתן להתקין אך ורק בשלבי בנייה או שיפוץ של דירה, מאחר וההתקנה דורשת הקמת מערכת חשמל מיוחדת ומורכבת, שתחבר בין תשתית החשמל הביתית לבין מערכת הבית החכם. שימו לב שאת עבודות התשתית יבצע חשמלאי ואת התקנת הבית החכם עצמו יבצע טכנאי מתח נמוך, והתשלום יתחלק בין השניים בהתאם. בממוצע, התקנת תשתית לבית חכם על ידי חשמלאי צפויה להוסיף כ-20,000-50,000 ש"ח לעלות העבודה הכוללת במידה ומדובר בתשתית קווית.

האם זה שווה את זה? תלוי בכם. מערכת בית חכם קווית לא יקרה לחינם מאחר והיא עומדת בסטנדרט לגמרי שונה בכל מה שקשור לבית חכם בזכות היציבות שלה והיכולת שלה לייצר הרמוניה בין כלל המערכות בדירה באופן מושלם ולכן תספק לכם חוויה איכותית במיוחד.

לא בטוחים מה ההבדל בין בית חכם קווי לאלחוטי? הנה סרטון שמסביר הכל:

 

כמו שכבר אמרנו, התקנת בית חכם אלחוטי זולה באופן משמעותי בהשוואה למערכת בית חכם קווית. הסיבה העיקרית לכך היא שהמערכת האלחוטית שעובדת על חיבור WIFI או גלי רדיו והיא פשוטה בהרבה מהתקנה על פני תשתית ביתית קווית (אפילו אם היא כבר קיימת) ולא דורשת שינוי משמעותי כלשהו. למעשה, השינוי היחיד שיידרש מכם כשתתקינו בית חכם אלחוטי הוא החלפה של המתגים הקיימים בדירה למתגים אלחוטיים. החיסרון הבולט של מערכת בית חכם כזו הוא שמדובר במערכת אלחוטית - מה שהופך אותה להרבה פחות יציבה מחברתה הקווית, בייחוד כאשר המערכת מבוססת על חיבור ל-WIFI הדירתי שלכם.


איך מתמחרים בית חכם?

כמו שכבר הספקתם להבין, אין מחיר אחיד לבית חכם. ובכל זאת יש מספר גורמים קבועים שצפויים להשפיע על תמחור מערכת הבית החכם ואותם כדאי לקחת בחשבון:

 בית חכם | בית חכם - מחירים בקר מרכזי / יחידה מרכזית: הבקר הוא החלק הארי בבית החכם שלכם, והוא למעשה המכשיר שאחראי על הפעלת כלל המערכות החשמליות בדירה. באופן כללי, ככל שתרצו לפקח על יותר אלמנטים בדירה, כך תשלמו יותר עבור הבקר המרכזי. מחיר בקר מרכזי קווי יכול להתחיל מ-4,000 ₪ עבור בקר פשוט, ולהגיע גם ל-11,000 ₪ כשמדובר במערכות משוכללות יותר (כמו במקרה של מערכות עם תרחישי שבת או תרחישים מגוונים אחרים). המחיר של בקר אלחוטי זול יותר ונע בין 3,000-4,000 ₪. אם אתם רוצים להוזיל את המחיר עוד יותר, תוכלו להשתמש בראוטר האלחוטי בדירה שלכם כבקר מרכזי. החיסרון היחיד במקרה הזה הוא שברגע שהראוטר מתנתק, גם הבית החכם יפסיק לתפקד.

בית חכם | בית חכם - מחירים בקרים משניים: בנוסף לבקר המרכזי, בכל מערכת בית חכם ישנם גם בקרים משניים שאחראים על הפעלת מעגלי החשמל השונים בדירה. למשל, יש בקרים שאחראים על הפעלת התריסים בדירה, ובקרי עמעום שאחראים על עמעום גופי התאורה. בבית חכם קווי הבקרים המשניים נמצאים בארון החשמל ומתחברים לכל אחת מהמערכות באופן קווי. המחיר של כל אחד מהם יהיה כ-1,000-3,000 ₪ כתלות במספר החיבורים של כל בקר למערכות השונות. לעומת זאת, בקרים במערכת בית חכם אלחוטית "מדברים" בצורה אלחוטית ומובנים בתוך המתגים עצמם, כך שבמקרה הזה לא תצטרכו להוסיף תשלום נוסף.

 

בית חכם | בית חכם - מחירים מפסקים/מתגים: עוד דבר שצפוי להשפיע על המחיר הוא המתגים החכמים ששולטים על המערכות בבית. כמות המתגים בדירה מושפע ממספר המערכות בהן תרצו לשלוט - יש מתגים שיכולים לשלוט על מספר מערכות במקביל, ויש פשוטים יותר. יש גם שוני אסתטי בין המפסקים (למשל, תוכלו להזמין מתג מזכוכית לעיצוב יוקרתי במיוחד). כמו שבטח ניחשתם, גם במקרה הזה, הפער בין המתגים הקווים לאלחוטיים גדול למדי. בהתקנת בית חכם אלחוטי, המתגים הקיימים בבית מוחלפים במתגים אלחוטיים שמתחברים לרשת האלחוטית של הבית או שעובדים על גלי רדיו (RF) ומחירם נע בין 400-800 ₪ עבור מפסק בודד. לעומת זאת, מחיר מפסק בבית חכם קווי נע בין 600-1,200 ₪. 

בית חכם | בית חכם - מחירים מחשב מרכזי/ מערכת שליטה: עוד חלק חשוב ממערכת הבית החכם, הוא המחשב המרכזי שתפקידו לסנכרן בין המערכות השונות בדירה ולגרום להן "להסתדר" אחת עם השנייה כמערכת אחת בהרמוניה מושלמת. כך למשל, פקודה אפשרית של מחשב מרכזי יכולה להיות שברגע שנכנס לדירה וננטרל את האזעקה תישלח פקודה למערכת החשמלית לפתוח את כלל התריסים בדירה, ללא פעולה נוספת מצידנו. מחשב מרכזי במערכת בית חכם קווית יעלה כ- 2,000-5,000 ₪ במערכת קווית. לעומת זאת, מחשב מרכזי במערכת אלחוטית יעלה כ-700-2,000 ₪.


כמעט בית חכם

אם מחיר בית חכם קצת גדול עליכם, או שבינינו, מה שבאמת חשוב לכם הוא שיהיו מים חמים בדוד כשאתם מגיעים הביתה, אולי כדאי שתשקלו לקנות אביזרים חכמים בודדים. היתרון בקנייה של אביזרים ספציפיים הוא שהם נגישים במיוחד לקנייה בחנויות כמו הום סנטר ו-ACE או להזמין באינטרנט, והם זולים יחסית. למשל, עבור אביזר בודד כמו מפסק לדוד תשלמו כ-200-400 ₪ בהתאם לסוג המפסק, ועבור ההתקנה תשלמו לחשמלאי 200-350 ₪ נוספים. 

 
 מפסק חכם לדוד של כרומגן

הצעות מחיר של בית חכם

עכשיו הגענו לתכלס. הבנו שהמחירים משתנים מבית לבית - אבל אין כמו דוגמאות אמיתיות כדי לראות כמה זה הולך לעלות. עוד לפני ההתקנה, טכנאי אינטרקום והאזעקות יגיע אליכם לבית ויבחן את המערכות השונות שתרצו לשלוט בהם ולאחר מכם ייתן לכם הצעת מחיר. חשוב לציין שבמקרה של התקנת מערכת בית חכם קווית, הצעת המחיר לא תכלול את התוספת בעבור התקנת תשתית החשמל בדירה, כך שעליכם להוסיף בהמשך את העלות לחשמלאי:

 

הצעת מחיר 1 - בית חכם קווי:

תאור פריט

כמות

מחיר

סך הכול

בקר שליטה על מערכת החשמל החכם ומערכות אודיו וידיאו (מוגבל ל-24 מעגלים)

1

4,100 ₪

4,100 ₪

יחידת תקשורת למחשב

1

2,300 ₪

2,300 ₪

בקר להפעלת 12 יציאות, כולל עוקפים ידניים וספק כוח מובנה לתקשורת

2

3,680 ₪

7,360 ₪

בקר להפעלת מנוע חשמלי בתריס (כולל חיבור בין עלייה לירידה)

3

600 ₪

1,800 ₪

מפסק חכם של שמונה לחצנים להפעלת תרחישים

3

965 ₪

2,895 ₪  

מתאם 4 לחצנים להפעלות חכמות על ידי מפסקים רגילים

4

480 ₪

1,920 ₪

מפסק לחצן רגיל של חברת גוויס

9

20 ₪

180 ₪

מפסק לחצן רגיל של חברת גוויס כולל חיווי

2

28 ₪

56 ₪

מפסק תריס רגיל של חברת גוויס

8

38 ₪

304 ₪

מסגרת גוויס

10

8 ₪

80 ₪

מתאם גוויס

10

5 ₪

50 ₪

כבל תקשורת C-BUS למסכים

3

300 ₪

900 ₪

כבילה, עבודות מתח נמוך, תכנון, פיקוח וליווי חשמלאי

 

 

3,296 ₪

תיכנות מערכת חשמל חכם + תיכנות מערכת שליטה, בניית אפליקציה, בניית תרחישים

 

 

3,296 ₪

 

המערכת כוללת שליטה והפעלה של 20 מעגלי תאורה, 3 תריסים, 2 מזגנים, 2 תנורי אמבטיה, מערכת שליטה עם אפליקציה ושליטה עתידית למערכת אודיו ווידיאו, מערכת אזעקה תואמת ומערכת מצלמות תואמות.

הצעת המחיר לא כוללת בניית לוח חשמל עם בקרים חכמים שמתבצעת על ידי חשמלאי של הפרוייקט.

סך הכל לפני מע"מ: 28,537 ₪

תוספת מע"מ 17%: 4,851.29 ₪

סך הכל לתשלום אחרי מע"מ: 33,388.29 ₪

 

הצעת מחיר 2 - בית חכם קווי:

תאור פריט

כמות

מחיר

סך הכול

בקר תקשורת הכולל הפעלת שעון זמן, שעון אסטרונומי וחיבוריות להפעלת המערכת מסמארטפונים וטאבלטים

1

8,785 ₪

8,785 ₪

בקר מרכזי להפעלת 12 יציאות, כולל ספק כוח מובנה

2

3,680 ₪

7,360 ₪

מתאם 4 לחצנים לפעולות חכמות על ידי מפסקים רגילים

1

480 ₪  

480 ₪

בקר להפעלת מנוע חשמלי בודד

6

600 ₪

3,600 ש"ח

מפסק חכם 5 לחצנים מזכוכית, כולל מסך תצוגה, להפעלת 8 הפעלות או תרחישים

3

1,945 ₪

5,835 ₪  

מפסק חכם 6 לחצנים מזכוכית להפעלת תרחישים, כולל נורית ביקורת

3

1,350 ₪

4,050 ₪

מפסק חכם 8 לחצנים הכולל נורית ביקורת בשני צבעים לחיווי, להפעלת תרחישים או הפעלות.

1

965 ₪

965 ₪

תיכנות מערכת + תיכנות אפליקציה

 

 

3,108 ₪

עבודת מתח נמוך + כבילה

 

 

3,108 ₪

כבל תקשורת C-BAS

5

300 ₪

1,500 ₪

 

המערכת כוללת שליטה והפעלה של 21 מעגלי תאורה, 6 תריסים, 2 מזגנים, דוד, מערכת שליטה עם אפליקציה. לא כולל תשתית ובניית לוח חשמל לבקרים חכמים (מתבצע על ידי חשמלאי של הפרוייקט), לא כולל מפסקים רגילים להפעלות חכמות.

סך הכל לפני מע"מ: 38,791 ₪

תוספת מע"מ 17%: 6,594.47 ₪

סך הכל לתשלום אחרי מע"מ: 45,385.47 ₪ 

 שליטה על בית חכם באמצעות אפליקציה

טכנאי רשתות מומלצים

אז אחרי שהבנו מה ההבדל בין בית חכם קווי לאלחוטי ואחרי שהבנו איך מתמחרים בית חכם – אין ספק שהחכמנו! עכשיו, רק נשאר למצוא טכנאי מתח נמוך מומלץ שידאג ליצור לנו את הבית הכי מחונן שיש. בדיוק בשביל זה אספנו בשבילכם רשימה של טכנאי רשתות מומלצים להתקנת בית חכם. אז שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה משפיע על מחיר בית חכם?

טווח המחירים של בית חכם הוא לא פחות מאסטרונומי, ומושפע מלא מעט גורמים שיכולים לייקר או להוזיל משמעותית את מחיר העבודה. הבחירה בין מערכת בית חכם קווית לאלחוטית צפויה לשנות באופן משמעותי את המחיר כתלות בעבודה שיש לבצע בהתקנת מערכת קווית שדורשת התקנת תשתית חשמל מיוחדת. בנוסף, מחיר בית חכם מושפע מכמות המערכות בהם תרצו לשלוט ובתרחישים השונים שתרצו שהמערכת תעשה עבורכם.

כמה עולה בית חכם קווי?

אין ספק שזאת המערכת הבית החכם המומלצת ביותר, אבל גם היקרה ביותר מאחר והיא מצריכה התקנת מערכת חשמל שונה ממערכת החשמל הרגילה בדירה, וחיבור של כל מעגל תאורה לבקרים בלוח החשמל באופן ישיר עבודה שתיקח זמן ממושך ותעלה בהתאם. באופן כללי מערכת בית חכם קווית מתחילה מ-40,000 ש"ח ויכולה להגיע גם ל-200,000 ש"ח כתלות בסוג הבקרים שתבחרו, ומספר המתגים שכולם מושפעים מהפעולות השונות שתרצו להשיג בבית החכם שלכם.

 

כמה עולה בית חכם אלחוטי?

מחיר בית חכם אלחוטי פשוט יכול להתחיל מ-7,000 ש"ח כאשר אנחנו רוצים לשלוט במספר מערכות בסיסיות כמו תאורה וחשמל, וגם לא רוצים לבצע תרחישים מתוחכמים מדי של המערכות הללו. במקרים אחרים, כמו למשל ביצירת תרחישי לילה או שבת, המחיר צפוי לטפס ולהגיע גם 12,000 ש"ח. היתרון המשמעותי בבית חכם אלחוטי הוא החיסכון בהתקנת תשתיות חשמל (שמתבטא בהוזלה של עלות העבודה הכוללת), ובנוסף אפשרות להסבת הראוטר האלחוטי כבקר המרכזי שישלוט על המערכות השונות בדירה.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק